Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výzvy investování v moderním světě

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Výzvy investování v moderním světě

Výzvy investování v moderním světě

Když mluvíme o investování, lidé často dělají prohlášení v tom smyslu, že osvědčené investiční základy se nezměnily po celá desetiletí: pokud se budete držet těchto zásad, máte dobrou šanci být úspěšní. I když to může být pravda v několika případech – například s nízkým nákupem a vysokým prodejem – investiční prostředí se ve většině ostatních ohledů výrazně změnilo. Moderní investoři čelí mnoha jedinečným výzvám.

Neuvěřitelný objem a rychlost informací

Snad nejtěžší výzvou, které moderní investoři čelí, je naprostá rychlost a objem informací. V minulosti bylo těžké získat spolehlivé informace o veřejně obchodovaných společnostech mimo výroční a čtvrtletní zprávy. Wall Street Journal a omezený počet publikací týkajících se financí se pokusily shromáždit obchodní zprávy a šířit je. Ale tato zpráva se přesunula k větší veřejnosti rychlostí tisku (pokud se k nim vůbec dostala). Aby bylo možné ohlásit, musel být příběh významný i tehdy to muselo být sepsáno, vytištěno a doručeno.

Shrnutí

  • Investiční prostředí se výrazně změnilo, takže moderní investoři čelí mnoha jedinečným výzvám.
  • Snad nejtěžší výzvou, které moderní investoři čelí, je naprostá rychlost a objem informací.
  • Mnoho investorů se časem naučí odfiltrovat informace a vytvořit vybraný fond spolehlivých zdrojů, které odpovídají jejich investičnímu vkusu.
  • I když máte dobrou znalost kvalitních informací, můžete se popálit, když na trh zasáhnou nepřesné informace nebo základní nejistota.
  • Reklama může někdy tlačit investora k okraji tím, že vyvolá investici, která nemusí být nejvhodnější.

Nyní dokonce i temné společnosti mohou vytvářet neustálý very pleased informací – od denních výkyvů cen na akcieě, oznámení a příspěvků na vyhrazených vývěskách. Pokud je v daném okamžiku k dispozici tolik informací, může být obtížné určit, co je opravdu důležité.

Nalezení správného zdroje

Obtížnost nalezení správného zdroje souvisí s výzvou, že je k dispozici příliš mnoho informací. Jak jako investor jako trader najdete dobré zdroje v davu? Aby bylo jasno, mít spoustu možností a snadný přístup k bezplatným zdrojům je pro moderního investora celkovou výhrou. Výzkum však může být skličující, když existuje tolik možností. Zatímco investování primárně vychází z faktů, mínění barevně ovlivňuje mnoho oblastí (například to, zda na technických záleží více než na základech).

Mnoho investorů se časem naučí odfiltrovat informace a vytvořit vybraný fond spolehlivých zdrojů, které odpovídají jejich investičnímu vkusu. Do té doby je však těžké se vyhnout tomu, že budete ohromeni rozsahem a rozmanitostí názorů.

Reakční trh

I když máte dobrou znalost kvalitních informací, můžete se popálit, když na trh zasáhnou nepřesné informace nebo základní nejistota. Nepřesné informace stále narážejí na trh, i když čas na korekci / expozici je často kratší. Nepřesností mohou být upřímné chyby, zlomyslné fámy nebo dokonce finanční podvody ze strany korporací. Ještě důležitější je, že finanční trhy jsou natolik závislé na neustálém toku informací, že přerušení toku nebo skutečné okamžiky nejistoty mohou být horší než špatné zprávy.

Reakce trhu byly vždy extrémní, ale stále globálnější dosah informací dal investorům více důvodů k přehnané reakci (doslova na hodinu). Nestačí velký skok představivosti, abyste viděli dobré nebo špatné důsledky s každým nadpisem, který se objeví ve zdroji.

Možnosti

Kdy je volba ohromující? Existují protichůdné studie o mezích lidské mysli, když čelíme různým možnostem. Výzkum naznačuje, že rozdělíme výběr na zvládnutelných několik (například mezi třemi a osmi). To funguje v obchodě se zmrzlinou s pěti druhy zmrzliny. Svět financí však nabízí mnohem více než osm typů akciových investic. Tváří v tvář všem těmto možnostem se můžeme pokusit najít zkratky, které by naše možnosti omezily na několik. To je užitečné, ale může to také vést k tomu, že zrušíme lepší možnost. Například někdo, kdo hledá pravidelný příjem, může rozdělit své opce na akcie užitkových dividend vyplácejících dividendy, když jim může lépe posloužit fond obchodovaný na burze s dividendami (ETF).

Position reklamy

Spojení investic a reklamy bylo pro investory přínosem a zkažením. Na jedné straně reklama pomohla seznámit investory s širší škálou dnes dostupných investičních nástrojů..Moderní trader si více uvědomuje dostupné investice nad rámec akcií, obligací a termínovaných vkladů..Většina z nich bude schopna vysvětlit podílové fondy, indexové fondy, ETF a pravděpodobně i opce a hypotéky zajištěné.

Znalosti jsou skvělá věc, ale reklama může investora někdy posunout k okraji tím, že vyprovokuje investici, která nemusí být nejvhodnější. Vezměme si například vzájemné fondy. Investor s omezeným množstvím kapitálu je často lepší, když využije možnost investovat za nejnižší poplatek (indexový fond nebo ETF) ve srovnání s profesionálně spravovanými podílovými fondy s vyššími poplatky..Reklama však může změnit tuto relativně přímočarou matematiku tím, že využije výhod profesionálního managementu, aniž by zmínila poplatky. Pokud tedy profesionální manažer není na šňupací tabák, pak reklama stála investory návratnost trhu – as well as poplatek za správu.

Závěr

Je pravda, že někteří investoři byli úspěšní při používání tradičních metod a jednoduše zavírali dveře před moderním světem. Tento seznam zahrnuje známé manažery fondů Warrena Buffeta a Johna Templetona... ..

Professional většinu z nás je však tok informací uklidňující a pomáhá nám cítit se při rozhodování sebejistěji. Trik spočívá v nalezení správné rovnováhy při přijímání informací a jejich přeměně v akci. Ve skutečnosti může většina investorů přežít moderní informační palbu s některými velmi tradičními radami – dvakrát změřte, jednou omezte. Jinými slovy, než se rozhodnete o koupi nebo prodeji, udělejte si čas na vyhodnocení informací, které máte před sebou.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web