Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Využití technické analýzy v ETF Gold Miner

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Investice do zlata  > Využití technické analýzy v ETF Gold Miner

Využití technické analýzy v ETF Gold Miner

Zlato je součástí portfolia mnoha investorů, protože lidé v těžkých dobách považují zlato za bezpečnou investici. Krátkodobí obchodníci také nakupují a prodávají fondy obchodované na burze zlata (ETF) a zásoby těžby pro rychlé zisky … a ztráty. Obchodováním se zlatem může být horská dráha. Trh se zlatem je občas klidný a stěží se pohybuje – jindy vidí zuřivé jednání.

Při analýze a obchodování se zlatem nebo se zásobami těžby zlata je třeba hledat jednu důležitou věc – potvrzení ze souvisejících aktiv. Pojďme prozkoumat, co to znamená a jak vám může pomoci na trhu se zlatem. (Viz také: 8 důvodů, proč vlastnit zlato.)

Shrnutí

  • Stejně jako většina aktiv lze i na obchodování se zlatem použít technickou analýzu.
  • Na rozdíl od většiny akcií však existuje několik cenných papírů založených na zlatě, které sledují cenu fyzického zlata a které mohou potvrdit fashionable při analýze v tandemu.
  • Zde ukážeme, jak lze společně použít dva ETF se zlatým minerem jako technický indikátor k identifikaci a potvrzení trendů vzestupu a poklesu.

Nástroje pro analýzu zlata

Když ceny zlata rostou a klesají, existují nástroje, které pomáhají určit, jak silný je tento trend. Zde se podíváme na to, jak lze dva různé, ale související ETF těžby zlata společně použít k identifikaci a potvrzení cenových trendů zlata. Společný pohled na tyto ETF pomáhá při rozhodování o obchodování s akciemi těžební společnosti a zlatem nebo zlatými ETF. (Související čtení viz: Tipy pro denní obchodování se zlatými ETF.)

Začněme hledáním uptrendů. U silného zlatého trendu je třeba hledat několik klíčových věcí:

  • Cena zlata začíná růst nebo je na býčím trhu.
  • Cena zásob těžby zlata měřená indexem těžařů zlata, jako je Vaneck Vectors Gold Miners ETF (GDX), roste rychleji než zlato.
  • Cena akcií mladších zlatokopů, měřená indexem, jako je Vaneck Vectors Junior Gold Miners ETF (GDXJ), roste rychleji než GDX. Jinými slovy, malé společnosti rostou rychleji než větší a zavedenější těžební společnosti.

Stejným způsobem platí, že tyto signály platí pro klesající trendy ve zlatě, až na to, že zvrátíme očekávání. Na slabém trhu se zlatem cena zlata klesá, těžaři zlata klesají více než zlato (v procentech) a junioři klesají ještě více než ti větší. V tomto článku se zaměříme na vzestupný trend, protože většina investorů hledá nákup zlata a vyhne se klesajícím trendům.

Pokud jde o první bod, zlato a zásoby těžby mají tendenci se pohybovat společně, ačkoli akcie často provádějí první tah. Pokud například ceny zlata stagnují, obvykle začnou růst nejprve akcie a poté zlato. Jednou zlato a zásoby rostou, což je příznivé jak pro zlato, tak professional těžební zásoby. Zlato by mělo začít vytvářet vyšší minima švihu a vyšší výšky švihu. Toto je definice uptrendu. (Další informace: Vstup na trh zlata.)

Vlevo na grafu začíná zlato růst a rozvíjí se vzestupný pattern. Toto je první věc, kterou je třeba hledat.

Potvrzení trendů

Pokud jde o druhý bod, v zájmu důvěry v tento vzestupný craze by měly růst i zásoby těžby zlata. Existují dva způsoby, jak zkontrolovat, zda tomu tak je. Vytáhněte graf indexu těžařů zlata a ověřte, zda se pohybuje výše, nebo vytvořte poměr v grafu, který porovnává index těžařů s cenou zlata. Poměr je přesnější způsob, jak zjistit, zda jsou těžaři zlata překonat zlato, což je to, co investoři chtějí vidět, aby potvrdili vzestupný pattern.

Výše uvedený graf představuje poměr vytvořený dělením ceny GDX cenou SPDR Gold Belief (GLD). Když poměr stoupá, index těžařů roste rychleji než cena zlata. To pomáhá potvrdit vzestupný trend jak u těžebních zásob, tak u zlata. Když poměr začne klesat, znamená to, že zlato překonává akcie, což není typické chování při silné rally. Proto je na místě opatrnost. Když se poměr začal pohybovat níže, zlato se nedlouho poté posunulo níže.

Když se poměr (nebo těžaři) pohybuje níže a zlato se pohybuje výše, tyto dva trhy se navzájem nepotvrzují. To ztěžuje obchodování, protože pohyby zlata směrem vzhůru nelákaly obchodníky s těžařskými akciemi ke koupi, a pohyb zlata tedy pravděpodobně selže. To znamená, že pokud se horníci začnou shromažďovat, pak jsou tito dva znovu synchronizováni, což by mohlo vést k dalšímu vzestupu jak u těžebních zásob, tak u cen zlata.

Jako jednu závěrečnou kontrolu porovnejte mladší horníky s těmi většími. Během silných trendů růstu zlata jsou lidé ochotni zakročit a nakupovat menší zlaté společnosti, které jsou obvykle považovány za riskantnější, ale také s vyšším potenciálem. Poměr mezi juniory a horníky by měl během uptrendu stoupat. Pokud tomu tak není, mohl by mít vzestupný development potíže a zlato a zásoby těžby (mladší i větší těžaři) by mohly začít klesat. (Viz také: Udeřte zlato s těžbou juniorů.)

Na výše uvedeném grafu se ceny juniorských minerů pohybují mnohem rychleji než ceny akcií velkých minerů. Rostoucí poměr potvrzuje vzestupný development ve zlatě. Když se poměr začne rozpadat, zlato následuje krátce poté, což byl potvrzen také poklesem v poměru GDX / GLD.

Sečteno a podtrženo

Při obchodování se zlatem nebo těžařskými akciemi hledejte horníky, mladší horníky a zlato, abyste se navzájem potvrdili. S rostoucími cenami zlata by těžaři zlata měli převyšovat zlato, pokud jde o zisky. To ukazuje rostoucí poměr miner / zlato. Když poměr začne klesat, nebo pokud těžební zásoby nepotvrdí vzestupný pattern ve zlatě, je pravděpodobnější, že rally selže a obrátí se dolů.

(Další čtení najdete na: Co vede k ceně zlata?)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: