Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Využití kvantitativních investičních strategií

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Využití kvantitativních investičních strategií

Využití kvantitativních investičních strategií

Kvantitativní investiční strategie se s příchodem moderních počítačů vyvinuly ve složité nástroje, ale kořeny těchto strategií sahají více než 80 permit. Obvykle jsou řízeny vysoce vzdělanými týmy a používají proprietární modely ke zvýšení jejich schopnosti porazit trh. Existují dokonce i běžné programy, které jsou plug-and-perform professional ty, kteří hledají jednoduchost. Kvantové modely při zpětném testování vždy fungují dobře, ale jejich skutečné aplikace a úspěšnost jsou diskutabilní. I když se zdá, že fungují dobře na býčích trzích, kvantové strategie jsou vystaveny stejným rizikům jako jakékoli jiné strategie.

Historie

Jedním ze zakladatelů studia kvantitativní teorie aplikované na finance byl Robert Merton. Můžete si jen představit, jak obtížný a časově náročný byl proces před použitím počítačů. Další teorie v oblasti financí se také vyvinuly z některých prvních kvantitativních studií, včetně základu diverzifikace portfolia založeného na moderní teorii portfolia.

Využití kvantitativního financování a počtu vedlo k mnoha dalším běžným nástrojům, včetně jednoho z nejznámějších, Black-Scholesova cenového vzorce professional opce, který nejen pomáhá investorům cenové možnosti a rozvíjet strategie, ale pomáhá udržovat trhy pod kontrolou likvidity.

Při přímé aplikaci na správu portfolia je cílem jako u jakékoli jiné investiční strategie: přidat hodnotu, alfa nebo nadměrné výnosy. Quants, jak se vývojářům říká, skládají složité matematické modely professional detekci investičních příležitostí. Existuje tolik modelů, kolik jich je vyvíjí, a všichni tvrdí, že jsou nejlepší. Jedním z nejprodávanějších bodů kvantové investiční strategie je, že skutečné rozhodnutí o koupi / prodeji činí model, a nakonec počítač, nikoli člověk. To má tendenci odstranit jakoukoli emocionální reakci, kterou může člověk zažít při nákupu nebo prodeji investic.

Strategie Quant jsou nyní přijímány v investiční komunitě a provozují je podílové fondy, zajišťovací fondy a institucionální investoři. Obvykle jdou pod názvem alfa generátory nebo alfa geny.

Co dělá kvantitativní analytik?

Za oponou kvantových strategií

Stejně jako ve filmu „Čaroděj ze země Oz“ je někdo za oponou, která tento proces řídí. Stejně jako u každého modelu je to stejně dobré jako člověk, který software vyvíjí. I když neexistuje žádný konkrétní požadavek na to, abyste se stali kvantem, většina firem provozujících kvantové modely kombinuje dovednosti investičních analytiků, statistiků a programátorů, kteří proces kódují do počítačů. Vzhledem ke složité povaze matematických a statistických modelů je běžné vidět pověření jako postgraduální tituly a doktoráty z financí, ekonomie, matematiky a techniky.

Historicky tito členové týmu pracovali v back business, ale jak se kvantové modely staly běžnějšími, přesunuli se do front business office.

Výhody kvantových strategií

Zatímco celková úspěšnost je diskutabilní, důvodem, proč některé kvantové strategie fungují, je to, že jsou založeny na disciplíně. Pokud má product pravdu, disciplína udržuje strategii v práci s bleskovými počítači, aby využila neefektivnost na trzích na základě kvantitativních dat. Samotné modely mohou být založeny na pouhých několika poměrech, jako je P / E, dluh vůči vlastnímu kapitálu a růst výnosů, nebo použít tisíce vstupů spolupracujících současně.

Úspěšné strategie mohou zachytit trendy v jejich raných fázích, protože počítače neustále spouštějí scénáře k vyhledání neefektivnosti dříve, než ostatní. Modely jsou schopné analyzovat velkou skupinu investic současně, přičemž tradiční analytik se může dívat pouze na několik najednou. Proces screeningu může v závislosti na modelu hodnotit vesmír podle úrovní jako 1-5 nebo AF. Díky tomu je skutečný proces obchodování velmi přímočarý investováním do vysoce hodnocených investic a prodejem těch s nízkým hodnocením.

Kvantové modely také otevírají variace strategií, jako je dlouhá, krátká a dlouhá / krátká. Úspěšné kvantové fondy pečlivě sledují kontrolu rizika vzhledem k povaze jejich modelů. Většina strategií začíná vesmírem nebo měřítkem a ve svých modelech využívá váhy odvětví a odvětví. To umožňuje fondům do určité míry kontrolovat diverzifikaci, aniž by byl ohrožen samotný model. Kvantové fondy obvykle fungují s nižšími náklady, protože k jejich spuštění nepotřebují tolik tradičních analytiků a správců portfolia.

Nevýhody kvantových strategií

Existují důvody, proč tolik investorů plně nepřijímá koncept toho, že by jejich investice mohla provozovat černá skříňka. U všech úspěšných kvantových fondů se zdá, že tolik jich je neúspěšných. Bohužel, kvůli reputaci quantů, když selžou, selžou ve velkém čase.

Extended-Time period Capital Administration (LTCM) byl jedním z nejznámějších kvantových zajišťovacích fondů, protože jej provozovali někteří z nejuznávanějších akademických vůdců a dva ekonomové, kteří získali Nobelovu cenu za památku, Myron S. Scholes a Robert C. Merton. V 90. letech jejich tým generoval nadprůměrné výnosy a přitahoval kapitál od všech typů investorů. Proslavili se nejen využíváním neefektivnosti, ale také využíváním snadného přístupu ke kapitálu k vytváření enormních sázek na tržní směry.

Disciplinovaná povaha jejich strategie ve skutečnosti vytvořila slabost, která vedla k jejich zhroucení. Dlouhodobá správa kapitálu byla zlikvidována a rozpuštěna počátkem roku 2000. Její modely nezahrnovaly možnost, že by ruská vláda mohla splácet část svého vlastního dluhu. Tato jedna událost spustila události a řetězová reakce zvětšená pákovým efektem způsobila zmatek. LTCM byl tak silně zapojen do dalších investičních operací, že jeho kolaps ovlivnil světové trhy a spustil dramatické události.

V dlouhodobém horizontu vstoupil Federální rezervní systém, aby pomohl, a další banky a investiční fondy podporovaly LTCM, aby zabránily dalším škodám. To je jeden z důvodů, proč kvantové fondy mohou selhat, protože jsou založeny na historických událostech, které nemusí zahrnovat budoucí události.

Zatímco silný kvantový tým bude do modelů neustále přidávat nové aspekty pro předpovídání budoucích událostí, je nemožné pokaždé předpovídat budoucnost. Kvantové fondy mohou být také ohromeny, když ekonomika a trhy zažívají nadprůměrnou volatilitu. Signály nákupu a prodeje mohou přijít tak rychle, že vysoký obrat může vytvořit vysoké provize a zdanitelné události. Kvantové fondy mohou také představovat nebezpečí, pokud jsou uváděny na trh jako medvědi odolné nebo jsou založeny na krátkých strategiích. Předvídání útlumu pomocí derivátů a kombinace pákového efektu může být nebezpečné. Jedno špatné otočení může vést k implozím, které často přinášejí zprávy.

Závěr

Kvantitativní investiční strategie se vyvinuly z černých skříněk again-place of work na běžné investiční nástroje. Jsou navrženy tak, aby využívaly ty nejlepší mozky v podnikání a nejrychlejší počítače, aby využívaly neefektivnost a využívaly páky k uzavírání sázek na trhu. Mohou být velmi úspěšní, pokud modely obsahují všechny správné vstupy a jsou dostatečně hbité, aby předpovídaly neobvyklé tržní události.

Na druhou stranu, zatímco kvantové fondy jsou přísně zpětně testovány, dokud nebudou fungovat, jejich slabinou je, že se při svém úspěchu spoléhají na historická data. Zatímco kvantové investování má na trhu své místo, je důležité si uvědomit jeho nedostatky a rizika. Abychom byli v souladu se strategiemi diverzifikace, je dobré zacházet s kvantovými strategiemi jako se stylem investování a kombinovat je s tradičními strategiemi, abyste dosáhli správné diverzifikace.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web