Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměny strategie » Využití GPU při těžbě kryptoměn

Využití GPU při těžbě kryptoměn

Před rokem 2009 nic takového jako kryptoměna neexistovalo. Jak technologie pokročila, aby držela krok s nekontrolovatelnou poptávkou, těžba kryptoměn se stala realitou pro mnoho z jejich domácích počítačů. V průběhu enable se těžební proces a jeho efektivita zlepšila s využitím lepšího hardwaru. Jednotky grafického zpracování (GPU) se v procesu těžby používají už roky, jednoduše proto, že jsou efektivnější než jejich bezprostřední protějšky.

Shrnutí

  • GPU nebo grafická procesorová jednotka je zodpovědná za digitální vykreslování v počítačovém systému.
  • Vzhledem k potenciálu GPU oproti CPU nebo centrální procesorové jednotce se díky své rychlosti a efektivitě staly užitečnějšími v těžbě blockchainu.
  • Temné tempo technologického pokroku určí, zda GPU zůstanou standardem professional těžbu kryptoměn na vysoké úrovni.

Jak pomáhají GPU při těžbě kryptoměny?

Těžba kryptoměny byla původně prováděna pomocí CPU nebo centrálních procesorových jednotek. Jeho omezená rychlost zpracování a vysoká spotřeba energie však vedly k omezenému výstupu, čímž se proces těžby na bázi CPU stal neefektivním.

Vstupte do těžby založené na GPU, která nabízí více výhod oproti používání procesorů. Standardní GPU, jako je Radeon Hd 5970, taktované rychlosti zpracování provádění 3200 32bitových instrukcí na hodiny, což bylo 800krát více než rychlost CPU, které prováděly pouze 4 32bitové instrukce na hodiny.

Právě tato vlastnost GPU je činí vhodnými a lepšími pro těžbu kryptoměny, protože těžební proces vyžaduje vyšší účinnost při provádění podobných druhů opakovaných výpočtů. Těžební zařízení se neustále pokouší opakovaně dekódovat různé hashe, přičemž se v každém pokusu mění pouze jedna číslice.

GPU jsou také vybaveny velkým počtem aritmetických logických jednotek (ALU), které jsou zodpovědné za provádění matematických výpočtů. S laskavým svolením těchto ALU je GPU schopen provádět více výpočtů, což vede ke zlepšenému výstupu professional proces těžby kryptoměny.

GPU jsou navrženy tak, aby lépe fungovaly při podobné a opakující se práci než při provádění diverzifikovaných funkcí s více úkoly, jako jsou CPU.

GPU vs. CPU

Každý standardní počítač je vybaven centrální procesorovou jednotkou (CPU), což je procesorové zařízení, které funguje jako grasp celého počítačového systému. Vykonává řídicí funkce pro celý počítač na základě logiky operačního systému a softwaru nainstalovaného v počítači. Typické funkce – jako je uložení tohoto souboru jako MS Phrase, tisk této tabulky nebo spuštění tohoto videa v přehrávači VLC Media Player – jsou řízeny CPU.

GPU je další zpracovatelské zařízení, ale funguje pouze professional zpracování zobrazovacích funkcí. Je to část počítače, která je zodpovědná za svůj systém professional vykreslování videa.

Typickou funkcí GPU je provádět a řídit vykreslování vizuálních efektů a 3D grafiky, aby se procesor nemusel zapojovat do drobných podrobností služeb vykreslování videa. Postará se o graficky náročné úkoly, jako je střih videa, zobrazování her a dekódování a vykreslování 3D videí a animací.

Abychom nakreslili analogii, hlavní (CPU) spravující celou organizaci (počítačový systém) má vyhrazeného zaměstnance (GPU), který se stará o specializované oddělení (funkce professional vykreslování videa).

Toto nastavení umožňuje CPU provádět diverzifikované úkoly na vysoké úrovni pro správu celého počítače, zatímco GPU má na starosti video clip funkce, kterých se specializuje. CPU provede funkci pro otevření video souboru v programu Home windows Media Player, ale jakmile se soubor otevře, GPU převezme úkol jeho správného zobrazení.

Závěr

GPU existují už léta, ale čelí konkurenci vylepšených zařízení nového věku. Zahrnují polní programovatelná hradlová pole (FPGA) a aplikačně specifické integrované obvody (ASIC), které dosahují lepších výsledků než CPU i GPU při provádění výpočtů hash, což je základní funkce pro správu blockchainu v kryptoměně.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.