Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Vytvořte si vlastní obchodní strategie

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Obchodní strategie pro začínající tradery  > Vytvořte si vlastní obchodní strategie

Vytvořte si vlastní obchodní strategie

Existuje mnoho vynikajících obchodních strategií a nákup knih nebo kurzů vám může ušetřit čas při hledání těch, které fungují. Mnoho obchodníků utrácí stovky nebo dokonce tisíce dolarů hledáním skvělé obchodní strategie, ale obchodování může být také kariérou „udělej si sám“. Vytváření vlastních může být zábavné, snadné a překvapivě rychlé.

Chcete-li vytvořit strategii, budete potřebovat přístup k grafům, které odrážejí časový rámec, se kterým se má obchodovat, zvídavou a objektivní mysl a papírový blok, do kterého si budete moci zapisovat své nápady. Pak tyto nápady formalizujete do strategie a „vizuálně provedete zpětné testování“ na jiných grafech. V tomto článku projdeme celý proces od začátku do konce a nabídneme důležité otázky, které si budeme po cestě klást.

Shrnutí

  • Vytvoření vlastní obchodní strategie vám může ušetřit čas a peníze a zároveň být zábavné a snadné.
  • Prvním krokem k vytvoření vlastní obchodní strategie je zjistit, jaký typ obchodníka jste, časový rámec obchodování a jaké produkty budete obchodovat.
  • Při vytváření obchodní strategie je nejlepší zjistit, jak si aktivum vedlo v minulosti, a to při pohledu na historická data.
  • Vytváření vstupních a výstupních bodů spolu s dalšími pravidly může pomoci úspěšné strategii.
  • Testování strategie na různých indikátorech a různých časových obdobích pomáhá určit, jak a kdy bude strategie fungovat, a nejlepší způsoby, jak vydělat zisk a vyhnout se ztrátám.
  • Nesnažte se spoléhat na strategie, které fungují na 100%, protože to je nemožné.

Čas a místo

Než bude možné vytvořit strategii, musíte zúžit možnosti grafu. Jste denní obchodník, obchodník s houpačkou nebo investor? Budete obchodovat v časovém rámci jedné minuty nebo měsíce? Nezapomeňte zvolit časový rámec, který vyhovuje vašim potřebám.

Pak se budete chtít zaměřit na to, na jakém trhu budete obchodovat: akcie, opce, futures, fx nebo komodity? Jakmile si vyberete časový rámec a trh, rozhodněte se, jaký typ obchodování chcete provést.

Jako příklad řekněme, že se rozhodnete hledat akcie v jednominutovém časovém rámci pro účely denního obchodování a chcete se zaměřit na akcie, které se pohybují v určitém rozsahu. Můžete spustit třídič akcií professional akcie, které se aktuálně obchodují v určitém rozsahu a splňují další požadavky, jako je minimální objem a cenová kritéria.

Akcie se samozřejmě pohybují v čase, takže v případě potřeby spusťte nové obrazovky, abyste našli akcie, které odpovídají vašim kritériím pro obchodování, jakmile dřívější akcie již nebudou obchodovat způsobem, který odpovídá vaší strategii.

Vytváření a testování strategií

Vytvoření fungující strategie výrazně usnadňuje dodržování obchodního plánu, protože strategie je vaší prací (na rozdíl od někoho jiného). Předpokládejme například, že se denní obchodník rozhodne podívat se na akcie v pětiminutovém časovém rámci. Mají akcii vybranou ze seznamu akcií produkovaných na obrazovce akcií, kterou provozovali professional určitá kritéria. Na tomto pětiminutovém grafu budou hledat příležitosti k vydělávání peněz.

Obchodník se bude dívat na růst a pokles cen, aby zjistil, zda tyto pohyby něco urychlilo. Vyhodnocují se ukazatele, jako je denní doba, vzory svíček, vzory grafů, mini cykly, objem a další vzory. Jakmile se najde potenciální strategie, vyplatí se vrátit se zpět a zjistit, zda se to samé stalo iu ostatních pohybů v grafu. Mohl být touto metodou dosažen zisk za poslední den, týden nebo měsíc? Pokud obchodujete v pětiminutovém časovém rámci, pokračujte v prohlížení pouze pětiminutových časových rámců, ale podívejte se zpět v čase a na jiné akcie, které mají podobná kritéria, aby zjistili, zda by to fungovalo i tam.

Poté, co určíte sadu pravidel, která by vám umožnila vstoupit na trh, abyste dosáhli zisku, podívejte se na stejné příklady a podívejte se, jaké by bylo vaše riziko. Určete, jaké budou vaše zastávky v budoucích obchodech, abyste získali zisk, aniž byste byli zastaveni. Analyzujte pohyb ceny po vstupu a podívejte se, kde na vašich grafech by měla být umístěna zastávka. Když analyzujete pohyby, hledejte ziskové výstupní human body. Kde byl ideální výstupní bod a jaký indikátor nebo metoda by mohla být použita k zachycení většiny tohoto pohybu?

Při pohledu na východy použijte ukazatele, vzory svícnů, vzory grafů, procento zpětného sledování, koncové zastávky, úrovně Fibonacciho nebo jiné taktiky, které vám pomohou zachytit zisky z příležitostí, které vidíte.

V závislosti na tom, jak často chcete hledat strategie, můžete hledat taktiky, které fungují po stručnou dobu. Často se vyskytnou krátkodobé anomálie, které vám umožní získat stálé zisky. Tyto strategie nemusí trvat déle než několik dní, ale lze je také pravděpodobně znovu použít v budoucnu.

Sledujte všechny strategie, které v deníku používáte, a začleňte je do obchodního plánu. Pokud se podmínky pro určitou strategii stanou nepříznivými, můžete se tomu vyhnout. Pokud podmínky upřednostňují strategii, můžete ji na trhu využít.

Míra úspěchu

Nemusíte hledat strategie, které fungují na 100%. Ve skutečnosti, pokud ano, pravděpodobně nenajdete žádné proveditelné strategie.

Další tipy k obchodování, které je třeba zvážit

Použití historických dat a nalezení fungující strategie nezaručuje zisky na žádném trhu. Z tohoto důvodu mnoho obchodníků neprovádí zpětné testování svých strategií, což je použití strategie na historických datech. Místo toho inklinují k spontánním obchodům. To je nedostatek náležité péče. Je důležité znát úspěšnost strategie, protože pokud strategie nikdy nefungovala, je nepravděpodobné, že by dnes začala fungovat náhle. Proto je zásadní vizuální zpětné testování – skenování přes grafy a použití nových metod na details, která máte ve vybraném časovém rámci.

Mnoho strategií netrvá věčně. Padají dovnitř a ven ze ziskovosti, a proto je třeba plně využít výhod těch, které stále fungují. Pokud něco fungovalo posledních několik měsíců nebo v průběhu posledních několika desetiletí, pravděpodobně to bude fungovat zítra. Ale pokud jste se nikdy nedívali do minulosti, abyste tuto strategii otestovali, možná si ani neuvědomíte, že tam byla, nebo vám může chybět sebevědomí, abyste ji mohli zítra uplatnit na trzích a vydělat peníze. Vědomí, že něco v minulosti fungovalo, tak také dodá vašemu obchodování psychologickou podporu.

Obchodování je třeba provádět s důvěrou (ne arogancí) a schopnost zmáčknout spoušť na pozici, když existuje nastavení, jak vydělat peníze, bude vyžadovat důvěru, která vychází z pohledu do minulosti a vědomí toho, častěji než ne, tato strategie fungovala.

Pamatujte, že nemusíte hledat strategie, které fungují na 100%. Ve skutečnosti, pokud ano, pravděpodobně nenajdete žádné proveditelné strategie. Podívejte se na strategie, které na konci dne, týdne nebo roku (permit) dosáhnou zisku, v závislosti na vašem časovém rámci.

Historická information

Zpětné testování je zásadním prvkem jakékoli strategie, která obchodníkovi umožňuje zjistit, jak obchod fungoval v minulosti a s největší pravděpodobností v budoucnu.

Sečteno a podtrženo

Strategie upadají a vystupují z laskavosti v různých časových rámcích příležitostně bude nutné provést změny, aby se přizpůsobily aktuálnímu trhu a vaší osobní situaci. Vytvořte si vlastní strategii nebo použijte strategii někoho jiného a otestujte ji v časovém rámci, který vyhovuje vašim preferencím.

Když se ohlédnete zpět, můžete si dát několik skvělých výchozích bodů, jak vydělat více peněz a vyhnout se ztrátám, jakmile budete zkušenější. Sledujte všechny strategie, které používáte, abyste je mohli znovu použít, když to podmínky zvýhodní.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: