Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výtvarné umění může být skvělou investicí

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Výtvarné umění může být skvělou investicí

Výtvarné umění může být skvělou investicí

Trh s výtvarným uměním nadále roste. Zdá se, že každý den je stanoven další rekord v aukci „nejvyšší ceny, která byla kdy zaplacena [fill in artist’s name here]„Co to tedy znamená professional obraz, který jste si koupili, aby ladil s vaší pohovkou před několika lety? Může se zvýšit jeho hodnota, nebo může být stejně prodejný jako řemeslný projekt vašeho dítěte naplněný těstovinami.

Shrnutí

  • High-endové kopie původního díla jsou známé jako giclées, kde je vzácnost uměleckého díla to, co mu dává hodnotu – tolik odborníků vidí giclées jako triky.
  • Pak jsou tu tisky a plakáty, které se obvykle snadno rozeznají pouhým okem od originálního díla umělce.
  • Mnoho lidí, kteří si kupují obrazy, je však nakonec neprodá, a tato skutečnost může zkreslit cenové vzorky professional umění.
  • Nejlepším výstřelem při slušné výplatě bude aukční síň výtvarných umění, která si za dražení vašeho díla obvykle účtuje zhruba 5–25% z prodejní ceny – kde weby pro kutily inklinují k čerpání méně peněz.
  • Umění je dlouhodobá investice, a přestože trh s uměním může být stabilní nebo vykazovat vysokou návratnost investic v období boomu, je to jedno aktivum, které může během období recese snadno klesnout na hodnotě.

Tak jak to řekneš? Stejně jako u každé investice je třeba provést průzkum a jít za svou komfortní zónu. Trh s uměním je vrtkavý a neexistují žádné záruky ziskovosti, ale s trochou práce na nohou a předvídavostí můžete svůj domov zaplnit obrázky, které se mohou ukázat jako hodná aktiva. Zvažte tyto tipy pro výběr výtvarného umění a identifikaci Michelangela z makaronů.

Originální nápady: Obrazy a Giclées

Vejdete do galerie a zamilujete se do malby v hodnotě 5 000 $, ale cenu nemůžete ospravedlnit. Majitel galerie vám ukáže výběr díla stejného umělce za skromných 500 $, s vysvětlením, že jsou to kousky giclées. Giclée je strojově vyrobený tisk, reprodukce vytištěná na jemný papír nebo plátno s barvou a jasností, která může konkurovat originálu. Ale stále je to kopie.

To, co mu dává hodnotu, je vzácností uměleckého díla, takže originál bude mít vždy větší hodnotu než reprodukce. I když může být giclée označeno superlativy jako „muzejní kvalita“ nebo „archivál“ a prodejce může okouzlit certifikát pravosti, nikdy nebude tak cenný jako originál. Někteří umělci a odhadci dokonce považují giclées za trik pro začínající umělce a sběratele nováčků.

Přesto nelze popřít, že giclée dává výtvarné umění na dosah mnoha uměleckým nadšencům, a zatímco certifikát nedává reprodukci velkou hodnotu, nový podpis a zejména remarque (originální kresba vytvořená umělcem na okraji giclée) by mohla zvýšit budoucí hodnotu.

Můžete slyšet příběhy o tom, jak jsou giclées hrdě vystavována v takových ušlechtilých institucích, jako je Britské muzeum a Metropolitní muzeum umění, ale kusy, které se v těchto sbírkách nacházejí, jsou otisky digitálních obrazů Iris nebo digitální manipulace – například „Nest and Trees“ Kiki Smith na Fulfilled. Nejsou to reprodukce originálních obrazů.

Muzea však prodávají giclée verze mistrovských děl, aby generovaly příjem. Tyto giclées, i když jsou příjemné professional vaše oko i duši, vám nepřinesou žádný budoucí příjem.

Dělat Loupe de Loupe: tisky a plakáty

V polovině 19. století přinesly Currier & Ives umění do domovů Ameriky svými masově vyráběnými tisky. Během první poloviny 20. století byla čtvrtina domácností v United states zdobena tisky od umělce Maxfielda Parrisha (tento článek ilustruje „Ectasy“, jeden z jeho nejpopulárnějších).

Tyto obrázky jsou předchůdci plakátů, které se dnes prodávají v obchodních centrech a muzeích. Plakáty, jako například giclées, vám umožňují přístup k mistrovskému dílu, ale plakát není stejný jako umělecký tisk, který může mít podobu ručně tažené sítotisky, litografie nebo blokového tisku.

Umělecký tisk od plakátu často rozeznáte pouhým okem, i když v některých případech možná budete potřebovat lupu nebo zvětšovací sklo. Proces ofsetového tisku zanechává na papíře drobnou tečkovou matici: Představte si komiks nebo obraz Roy Lichtensteina s jeho přehnanými barevnými tečkami.

Hodnotu výtvarného umění určuje několik faktorů – velikost edice (tj. Počet výtisků, které umělec vytvoří professional jedno dílo), význam díla, stav tisku a to, zda je podepsáno a očíslováno umělec.

Na trhu s tisky je to vzácnost, která dává hodnotu. Nízký počet výtisků omezené edice je cennější než hromadně vyráběný obrázek. I dřívější vytištění tisku – řekněme č. 10 ze 100 (spíše než č. 80 ze 100) – může znamenat lepší hodnotu.

Výletní plavby Aukce umění

Aukce výletních umění je přesně tak, jak to zní: jedná se o námořní plavbu, která zobrazuje a prodává výtvarné umění. S tisky, kresbami a obrazy značkových umělců, které přicházejí s certifikáty pravosti, se může ambiciózní umělecký investor zdát výletní aukce jako požehnání. Umělecká díla se mění každý den, protože jsou hodně vyprodány a písemná hodnocení naznačují, že kusy jsou nabízeny za zlomek jejich hodnoty. Možná budete mít pocit, že jste narazili na plovoucí investiční ráj.

Umělecká díla na těchto aukcích mohou být originální, ale to nutně neznamená dobrou investici. Aukce výletních lodí fungují na principu, že kupující věří, že autenticita se rovná vysoké hodnotě..Autenticita bohužel nezaručuje vzácnost díla ani jeho význam ve světě umění. Kritický pokyn pro nákup umění nelze příliš často opakovat: vzácné umění je cenným uměním.

Jak ale můžete vědět, zda je váš aukční nález vzácnou komoditou? Proveďte svůj výzkum. Udeřte do internetové kavárny na své lodi, než vyrazíte plast. Umělce a konkrétní umělecká díla můžete vygooglit, abyste získali nějakou historii, a podívejte se na stránky, jako je artfacts.net nebo eBay, abyste získali reprezentativní vzorek pro stanovení cen.

Prodej vaší umělecké investice

Mnoho lidí, kteří si kupují obrazy, je nakonec neprodá, a tato skutečnost může zkreslit cenové vzorky professional umění. Když je obraz dražen, je to často proto, že si majitel díla myslí, že dílo přiláká hezkou cenu. Aukční ceny odrážejí více než 40% dalšího prodeje umění a někteří odborníci odhadují, že pouze ,5% zakoupených obrazů je někdy znovu prodáno...

Pokud na zdi visí skutečný nález a jste připraveni se s ním rozloučit, nejlepším výstřelem při slušné výplatě bude aukční síň výtvarného umění, která si obvykle účtuje zhruba 5–25% z vaší prodejní ceny za dražení vašeho kusu... .Internetové aukční stránky professional kutily obvykle čerpají mnohem méně mincí...

Umění je stále dlouhodobou investicí, a přestože trh s uměním může být stabilní nebo dokonce v období boomu vykazovat obrovskou návratnost investic, jedná se o jedno aktivum, které může během období recese snadno klesnout na hodnotě...

Závěrečné tipy professional investice do umění

Majitelé galerií vám řeknou, že nákup umění je emocionální rozhodnutí, ale nepřekračujte tuto hranici, pokud o něm uvažujete jako o investici. Prozkoumejte všechny živé umělce, kteří vás zaujmou. Dozvíte se o jejich vzdělání, provizích a výstavách.

Pravidelně navštěvujte muzea, galerie a umělecké instituce ve vaší oblasti, abyste poznali potenciální hybatele a shakery ve vašem regionu. Pokud uvažujete o díle od renomovaného umělce, získejte hodnocení. Hledejte kvalitu a nekupujte nic ve špatném stavu. S trochou úsilí se můžete spřátelit s dalším Rothkem nebo odhalit ztracené mistrovské dílo v hodnotě milionu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web