Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Vyletějící bitcoiny připomínají bubliny, když se hromadí prodejci trenýrek

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Vyletějící bitcoiny připomínají bubliny, když se hromadí prodejci trenýrek

Vyletějící bitcoiny připomínají bubliny, když se hromadí prodejci trenýrek

Bitcoin překvapil i mnoho býků tím, že v posledních dnech vzrostl o více než 30% a celkový letošní zisk přesáhl 100% a zametl další digitální coiny včetně Ether, Litecoin a Bitcoin Hard cash. Zatímco kryptobýli jásají, krátcí prodejci se hromadí, protože skeptici tvrdí, že současný trh napodobuje bublinu roku 2018, která způsobila pád kryptoměn.

Tony Gu, zakladatel NGC Ventures, blockchainového investičního fondu, je jedním z kryptoměn. “Když jsou všichni vzestupní, je čas prodat,” řekl trader v podrobném příběhu o oživení ve Wall Street Journal.

Stratosférický nárůst bitcoinů

(Navýšení ceny)

  • Od roku 2018 nízká: 153%
  • YTD: 110%
  • 1 měsíc: 58%

Zdroj: Coinbase

Institucionální investoři se zahřívají na krypto

Poslední rally bitcoinů začala v sobotu, kdy byly uzavřeny americké burzy nabízející futures. To podle zprávy agentury Bloomberg mohlo představovat překážku pro prodejce s krátkým časem, kteří chtějí uzavřít své sázky. V pondělí vyskočila digitální mince až o 26% a prolomila se kolem 8 000 $, což se shodovalo se začátkem konference Blockchain 7 days v New Yorku.

I když příčina nedávné kryptoměny není jasná, obchodníci zdůraznili rostoucí zájem institucí a společností o digitální aktiva. Abychom jmenovali alespoň některé, finanční giganti Fidelity Investments a E * TRADE Financial Corp. (ETFC) rozšiřují své krypto operace, Fb Inc. (FB) buduje systém založený na kryptoměnách a hlavní společnosti jako eBay (EBAY) a Amazon Full Meals Market společnosti .com Inc. (AMZN) oznámil plány na přijímání plateb kryptoměnou. Bakkt, projekt podporovaný majitelem newyorské burzy, tento týden uvedl, že začne testovat bitcoinové futures během několika měsíců.

Kvůli těmto a dalším trendům „Nejhorší trh bitcoinových medvědů je za námi,“ argumentoval investor do kryptoměny Ian King. „Nadnárodní společnosti staví na blockchainové technologii, což přináší větší uznání uživatelů bitcoinů,“ uvedl King a dodal: „Pokud si jen 10% uživatelů Facebooku osvojí Fb Coin, bylo by to 130 milionů nových investorů do kryptoměny na kryptotrhy.“

Darren Li, čínský trader do kryptoměn, říká, že digitální mince jsou pro čínské investory obzvláště atraktivní vzhledem k slabšímu jüanu, rostoucímu obchodnímu napětí a touze obejít kontrolu kapitálu v zemi, podle podrobného příběhu agentury Bloomberg.

Podle amerických provizí obchodování s komoditními futures mezitím zajišťovací fondy a další investoři zvýšili své čisté krátké sázky na bitcoiny v týdnu až 7. května. Když obchodování začalo na začátku týdne, futures obchodované na CME otevřely o 12% výše, za WSJ. Stává se to, protože regulační orgány EU učinily velmi kritické komentáře ohledně kryptoměn.

Co bude dál

Zatímco bitcoiny se letos více než zdvojnásobily, což vyvolalo naděje na další významné oživení až na nová maxima kolem téměř rekordních 20 000 $, prostor kryptoměny zůstává plný problémů. Mnoho kryptoměn ukončilo podnikání, kryptoměny zůstávají vysoce volatilní a klíčovým částem podnikání chybí dostatečná regulace. Minulý měsíc vyšlo najevo, že newyorský generální prokurátor vyšetřoval významného krypto operátora, který údajně kryl ztráty téměř 1 miliardu dolarů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: