Průvodce » Investování » Alternativní investice » Výhody a nevýhody sportovního investování

Výhody a nevýhody sportovního investování

Investoři v této nejisté ekonomické době hledají stabilitu a předvídatelnost. Zvažte tedy tento investiční návrh: Máte šanci investovat do podniků, které existují od 20. allow 20. století a rostou v popularitě. Tyto společnosti mají intenzivně loajální zákaznickou základnu. V některých oblastech země existuje čekací listina na nákup produktů. Většina racionálních investorů by tvrdila, že jde o přesvědčivou hodnotovou nabídku.

Odvětvím, o kterém se zmiňuji, je profesionální sport, zejména jeho franšízy a pomocné podniky. Vypadá to, že je to investiční téma nicméně, abych citoval fotbalového analytika ESPN Lee Corso: „Ne tak rychle, příteli!“ Je pravda, že profesionální sportovní ligy a jejich odvozené podniky, jako jsou atletické oděvy a mediální konglomeráty, se staly průmysly v řádu miliard dolarů, ale tyto podniky nejsou bezrizikové a v mnoha ohledech mohou být riskantnější než tradiční podniky. Dnes se podíváme na výhody a nevýhody investování do sportů ve velkém čase.

Pros

V ekonomii je poptávka (neboli „konečná poptávka“) definována jako schopnost a touha nakupovat zboží a služby. Profesionální a vysokoškolské sportovní programy u publika vyvolávají silný emocionální akord. Není mnoho společností, které by mohly požadovat vyšší loajalitu vůči svým podnikům než velká atletika. To obvykle znamená, že jejich dolary budou následovat jejich srdce. Národní fotbalová liga (NFL) má tendenci nabízet se k zámožnější nebo „schopnější“ zákaznické základně bohatá čtyřčlenná rodina může snadno strávit více než 1 000 dolarů při účasti na jedné sportovní akci. Pokud se tato rodina zúčastní 10 akcí ročně, dostanete obrázek.

Stejně tak lidé utrácejí značné peníze za renovaci celých místností svých domů, aby projevili podporu svým oblíbeným týmům a hráčům. Profesionální a vysokoškolské sporty se také úspěšně přizpůsobily neustále se měnícímu technologickému prostředí, které je součástí našeho každodenního života. Sledování živých sportovních událostí na mobilních zařízeních rychle roste, stejně jako na satelitním rádiu a placených představeních. Všechny tyto distribuční kanály jsou hnací silou příjmů pro tyto podniky.

NFL zahájila svoji televizní síť, kde může realizovat více příjmů z reklamy, místo sdílení s tradičními sítěmi (mimo jiné FOX, CBS, NBC a ESPN). Sítě účtují prémiové ceny, které jsou jejich věrní zákazníci a sponzoři ochotni a schopni platit. Kolik lidí si myslelo, že tam bude nepřetržitě golfový nebo tenisový kanál?

Další obrovskou výhodou těchto hlavních sportovních lig je nedostatek konkurence. Je to prostě těžký oříšek, nebo, jak by ekonomové tvrdili, existuje příliš mnoho „překážek vstupu“ na to, aby konkurovaly baseballu Major League, evropskému fotbalu nebo národní fotbalové lize. Byly provedeny určité pokusy napadnout tyto ligy, ale všechny selhaly. Některé sportovní ligy jsou rovněž chráněny protisoutěžními právními předpisy.

NFL v United states of america má zvláštní antimonopolní výjimku. Kolik podniků může vznést podobný nárok? Člověk by měl podezření, že jde o výstižný seznam. Nakonec se tyto podniky těší z opakovaného podnikání. Většina lidí nevlastní jen jedno tričko svého oblíbeného týmu. Vlastní několik. Mnoho rodin předává svým dětem permanentky, což vnáší další věrnost značce budoucím generacím.

Nevýhody

Sportovní týmy a ligy nejsou imunní vůči ekonomickým šokům. Poptávka po sportovní zábavě závisí na celkovém ekonomickém prostředí. Nedávná dlouhotrvající slabost ekonomiky poškodila účast na mnoha sportovních akcích. Ale většina průměrných Američanů považuje activity za dobrou zábavu, kterou si můžete užít, když je třeba utratit další příjem.

Z pohledu ekonoma je poptávka po účasti na sportovních událostech elastická. Jinými slovy, změna příjmu někoho (směrem dolů) nebo změna nákladů na produkty (ceny lístků směrem nahoru), bude mít podstatný dopad na konečnou poptávku (lístek, zboží a prodej s platbou za zhlédnutí). Toto jsou tvrdá ekonomická fakta o tom, proč mohou být investice do sportu riskantní, ale možná méně zjevné jsou exogenní nebo lidské faktory, s nimiž by měli být investoři naladěni, přinejmenším rovnocenné obchodní riziko.

Zdá se, že každý den slyšíme o sportovním skandálu senzačnějším nebo neuvěřitelnějším než den předtím. Tyto skandály poškozují podnikání a občas způsobují nenapravitelné škody na dobré pověsti. Mimomanželské poměry Tigera Woodse způsobily, že golfová hodnocení NBC byla výrazně zasažena. Obvinění ze sexuálního zneužívání na Penn Point out University nejen poškodily pověst školy, ale v důsledku toho výrazně poklesl prodej oděvů. Incidenty, jako je ten, kdy hráči NBA skočili do davu a hádali se s fanoušky (nebo „zákazníky“), poškozují pověst značky NBA.

Kromě toho je v těchto podnicích všude chamtivost: Hvězdy v těchto ligách vydělávají ročně mnohem více než průměrný spotřebitel. Jde o to, že tyto podniky představují rizika professional investory, kteří tradičně nejsou součástí podnikání. Pokud by zaměstnanci významné korporace vstoupili do stávky, akcie společnosti by se v nejbližší době pravděpodobně zatloukly. Pokud se generální ředitel společnosti s modrým čipem rozhodl, že se nebude hlásit, že bude pracovat měsíce, nebo se bude snažit získat více peněz, tyto společnosti by čelily vážným dopadům investorů.

Závěr

Investice do sportovních franšíz a přidružených pomocných společností, které těží ze sportovního podnikání v hodnotě několika miliard dolarů, může být přitažlivým a výnosným návrhem. Vysoká spotřebitelská poptávka, cenová síla a nedostatek konkurence jsou kritickými výhodami úspěchu a přežití, které velí sportovní ligy a týmy. Je také důležité si uvědomit, že tyto podniky mají jedinečná rizika. Až tedy budete příště na sportovní akci, podívejte se na pomocné podniky, které podporují váš oblíbený tým, a zjistěte, zda mají ve vaší finanční příručce smysl.

Uvědomte si také, že sportovní zábava je obecně považována za „luxus“ a podléhá ekonomickým zákonům pružnosti. Stejné lidské nebo emocionální faktory, které nás lákají utrácet naše dolary za jejich produkt, mohou kvůli nepředvídaným událostem rychle zakysat.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.