Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výhody a nevýhody používání Robo-poradce

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Výhody a nevýhody používání Robo-poradce

Výhody a nevýhody používání Robo-poradce

Výhody a nevýhody používání Robo-poradce

Robo-poradci jsou zářivé nové investiční platformy. Jaké jsou ale jejich výhody a nevýhody? Lze všechny digitální finanční poradce natřít širokým štětcem?

Robo-poradci se liší od zprostředkování ke zprostředkování. Pojem všeobjímající zahrnuje třídu investičních manažerů a software package, který ke správě vašich investičních portfolií používá složité počítačové algoritmy. Někteří robo-poradci jsou zcela automatizovaní, zatímco jiní nabízejí také přístup k lidské pomoci. Bez ohledu na model poskytují všichni zákaznický servis, který vám při procesu pomůže.

Nejdůležitějším tvrzením robo-poradce je, že proprietární algoritmus každé společnosti tvrdí, že emoce z investování zmizí, a poskytne investorovi lepší návratnost za nižší cenu než tradiční (tj. Lidské) finanční poradce. Přesto každý poradce nemůže mít „nejlepší“ proprietární algoritmus. Podívejme se pod kapotou na výhody a nevýhody používání tohoto nového a stále se rozšiřujícího typu správy investic.

Shrnutí

  • Robo-poradci – automatizované investiční služby zaměřené na běžné investory – jsou stále populárnějším způsobem, jak získat přístup na trhy.
  • Pozitivní je, že robo-poradci jsou velmi nízkonákladoví a často nemají žádné minimální požadavky na vyvážení. Mají také tendenci dodržovat optimalizované indexované strategie, které jsou nejvhodnější pro většinu investorů.
  • Nevýhodou je, že robo-poradci nenabízejí mnoho možností pro flexibilitu investorů, mají tendenci házet bláto tváří v tvář tradičním poradenským službám a chybí lidská interakce.

Professionals: Co se vám líbí na Robo-Advisors?

1. Nízké poplatky

Před zavedením platforem robo-poradců měli investoři štěstí, že získali profesionálně řízenou investiční pomoc professional méně než 1% spravovaných aktiv (AUM). Robos toto paradigma významně změnil. Od nulové ceny pro Inteligentní portfolia společnosti Charles Schwab Corp. po ,25% u portfolia Betterment (po prvním volném roce) je na výběr mnoho levných robotů....Modely Wealthfront a Betterment upřednostňují spotřebitele zohledňujícího náklady.

2. Investiční modely, které získaly Nobelovu cenu

Společnost Betterment a mnoho algoritmů robo-poradce se při řízení svých modelů spoléhá na investiční teorii, která získala Nobelovu cenu. Jak uvedl Betterment.com v roce 2013: „Když Nobelova komise oznámila… že Eugene Fama a Robert Shiller se podělí o letošní cenu za ekonomii, byl to skvělý okamžik professional jejich výzkum v oblasti investování – a potvrzení pro Betterment, který spoléhá na mnoho svých poznatků. “..

Osvědčené postupy investiční teorie se obecně snaží vytvořit investiční portfolio s nejvyšší návratností professional nejmenší riziko. Od držitelů Nobelovy ceny za rok 1990 Harryho Markowitze až po vítěze Fama a Shiller z roku 2013 využívají roboti k výrobě svých produktů špičkový výzkum investičního portfolia informovaný těmito světly.....

3. Přístup ke službám Robo-Advisor prostřednictvím finančního poradce

U tradičních postupů finančního plánování je stále častější, že se svým klientům platformy „robotických poradců“ označují „bílou značkou“. To jim vybírá těžkopádný úkol vybírat aktiva, aby finanční poradce mohl trávit více času se svými klienty řešením jednotlivých daňových, nemovitostních a finančních problémů.

V 23. prosince 2014 Perspektivy poradce článek „Tři důvody, proč jsou robotičtí poradci obrovským přínosem professional poradenskou profesi“, Bob Veres uvádí Betterment, Motif a Trizic jako roboty s hotovými portfolii, která mají poradci k dispozici. Jemstep také bíle označuje svoji platformu professional poradce. Tento craze dává spotřebiteli příležitost professional správu investic s nižšími náklady při zachování osobního kontaktu poradce...

4. Rozšíření trhu professional finanční poradenství

Někteří spotřebitelé, mladší investoři nebo ti s nižším čistým jměním, možná neuvažovali o profesionálním finančním poradenství. Robo-poradci rozšiřují stávající trh s klienty finančního poradenství. Kvůli snadnému přístupu a nižším modelům poplatků za profesionální finanční správu si více zákazníků může místo Do it yourself modelu zvolit profesionální správu robo-poradců.

5. Robo-poradci nejsou univerzální professional všechny

Pro různé typy klientů existují robo-poradci s nízkými poplatky. Například pokud vás zajímá určitý sektor nebo investiční téma, pak vám 151 stávajících portfolií Motif nabízí platformu. V článku společnosti Veres se uvádí, že společnost Motif vyniká tím, že svým uživatelům poskytuje mnoho portfolií založených na nápadech, od portfolia „břidlicového plynu“ přes nabídku „bojovat s tukem“ pro investory se zájmem o společnosti zabývající se hubnutím, až po portfolio kofeinu, které pro vás likviduje společnosti spojené s kávou ..Pokud je vaším hlavním zájmem minimální cena poplatků, existuje několik robo-poradců se široce diverzifikovanými nízkoplatovými portfolii ETF.

Někteří robo-poradci požadují ve svém arzenálu rebalancování a sběr daňových ztrát. Existují jednotní přístup a hybridní robo-poradci. Jiné, jako Rebalance IRA a Individual Money, mají vyšší překážky vstupu na trh s částkou 100 000 USD na nedávno snížené minimální vstupní poplatky 50 000 USD....To znamená, že i roboti s vysokými vstupními požadavky jsou dostupnější než finanční poradci s minimem portfolia 1 milion dolarů.

6. Nízké minimální zůstatky

Je to požehnání professional investory s malým čistým jměním získat profesionální správu s robotickým poradenstvím. Mezi robo-poradce s vylepšenou technologií nulového minimálního zůstatku patří Folio Investing a Wise Banyan. Zlepšení také nemá minimální zůstatek. Ostatní robo-poradci jsou professional začátek přístupní od 1 000 do 5 000 USD. A osobní kapitál je zdarma pro ty, kteří mají zájem o přístup k monitorování portfolia, přičemž úrovně vyšší bilance jsou vyhrazeny pro vystavení specializovanému finančnímu poradci.

Nevýhody: Co je špatného na Robo-Advisors?

1. Nejsou stoprocentně personalizované (zatím)

Jste více než jen investiční portfolio. Máte mnoho cílů, krátkodobých i dlouhodobých. Zatímco mnoho robo-poradců vám nyní umožňuje stanovovat a upravovat své cíle pomocí svého softwaru pro finanční plánování, máte také problémy a obavy související s penězi, které mohou těžit z chatu s lidskou bytostí.

Většina (i když ne všichni) robo-poradci vás nebudou držet za ruku a po výrazném poklesu trhu vás odvedou z římsy. Lidský finanční poradce je tu, aby zmírnil vaše obavy a vysvětlil, jak fungují investiční trhy. Finanční plánovač pracuje na integraci vašich financí, daní a realitních plánů. Kancelář poradce může mít různorodou skupinu dalších poradců, kteří pomáhají v mnoha aspektech života nad rámec „peněžních“ obav.

Pokud chcete prodat phone opce na stávajícím portfoliu nebo koupit jednotlivé akcie, většina robo-poradců vám nebude schopna pomoci. Existují zdravé investiční strategie, které přesahují investiční algoritmus. Sofistikovaní a začínající investoři mohou chtít širší investiční portfolio s širší škálou tříd aktiv, než nabízí typický robo-poradce.

2. Mají tendenci zpochybňovat cenové plány poradců

Je pravda, že většina robo-poradců má nízké cenové plány, ale ne všichni. Není pravda, že všichni finanční poradci jsou drahí. Existují finanční poradci, kteří si za své služby účtují přibližně 1% spravovaných aktiv (AUM). Tento poplatek je srovnatelný s poplatky několika robo-poradců.

Existují další poradci, kteří budou účtovat hodinovou sazbu nebo poplatek za službu. Tato praxe dává spotřebiteli šanci kontrolovat náklady a přijímat více personalizované informace. Novější „weboví“ osobní poradci se mohou vzdát nákladů na luxusní kancelář a sloužit vám osobně prostřednictvím webového chatu za nižší poplatky. Kromě toho existují poradci, kteří si „pronajímají“ platformy robo-poradců a kombinují je s vlastními poradenskými službami, čímž snižují poplatky a poplatky.

3. Falešně tvrdí, že jsou jediným zdrojem professional malého „chlapa nebo Gal“

Existují alternativy finančního poradce pro ty, kteří nemají velké peníze, nebo pro ty, kteří právě začínají. XY Scheduling Network je sbírka poradců finančního plánování pouze za poplatek s dostupnou strukturou měsíčních poplatků. Poradci XY Setting up Community se také starají o mladší klientelu...

Poradce v oblasti poplatků za služby stanoví omezení poplatků klienta. Obchodujte zřídka s poradcem placeným provizí a vaše náklady mohou zůstat nízké. S množstvím finančních poradců existují modely odměňování a investiční přístupy, které vyhovují každému typu investora.

4. Žádné osobní schůzky

Pokud jste někdo, kdo chce vztah s vaším finančním poradcem, pak většina robo-poradců není professional vás. Roboti nemají kancelář, do které vstoupí klient a mluví přímo s poradcem. Tento typ osobního kontaktu je odsunut do tradičních modelů finančního poradenství.

Závěr

Robo-poradenská sféra teprve začíná. Noví účastníci na trhu mají prospěch professional spotřebitele tím, že snižují poplatky a zároveň přispívají mnoha cestami k profesionální správě aktiv. Stejně jako u jakékoli jiné životní volby by měl investor zjistit, jaký typ investičního poradenství potřebuje, a vybrat si robo-poradce nebo finančního profesionála, který vyhovuje jeho individuálnímu stylu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: