Průvodce » Investování » Alternativní investice » Výhody a nevýhody alternativních investic

Výhody a nevýhody alternativních investic

Jednou z domén institucionálních investorů a investorů s vysokou čistou hodnotou alternativní investice stále rostou v popularitě a dostávají se do portfolií retailových (individuálních) investorů.

Zde jsou některé výhody a nevýhody alternativ a způsobů, jakými poradci přistupují k těmto netradičním investicím pro své klienty.

Alternativy vzhůru

Alternativní investice obvykle nekorelují s akciovým trhem, což znamená, že do portfolia přidávají diverzifikaci a pomáhají zmírňovat volatilitu. Mohou také nabídnout daňové výhody, které u tradičních investic nejsou k dispozici.

Jako každá investice není zaručena míra návratnosti alternativ, ale existuje potenciál, že bude vyšší než u tradičních investic. Navrhovatelé alternativ v portfoliích jednotlivých investorů tvrdí, že nyní mají přístup ke sofistikovaným investicím a potenciálně vyšším výnosům, které byly donedávna k dispozici pouze institucím, jako jsou penzijní fondy a nadace, a bohatým.

Rizika

Alternativní investice jsou složitější než tradiční investiční nástroje. Často mají s nimi spojené vyšší poplatky a jsou volatilnější než tradiční investice, jako jsou akcie, dluhopisy a podílové fondy. Většina je investována do nelikvidních investic, takže je obtížné je pravidelně opouštět a oceňovat.

Jako u každé investice, potenciál vyšší návratnosti znamená také vyšší riziko.

Překonání nevýhod

Od finanční krize v roce 2008 se díky likvidní a cenové transparentnosti, která oslovuje průměrného retailového investora, rozšířily likvidní alternativní investice.

Mezi likvidní alternativní fondy patří fondy obchodované na burze (ETF) a podílové fondy, které ke snížení rizika používají podobné strategie jako zajišťovací fondy. Jejich investice obvykle nesouvisí s akciemi a obligacemi.

Alternativní investice jako např non-public fairness si také razí cestu na platformy 401 (k). Podkladová aktiva společnosti private fairness prostředky jsou obecně nelikvidní a obtížně ocenitelné, což při jejich nabízení v plánech definovaných příspěvků vytváří výzvu. Plány definovaných příspěvků poskytují denně likviditu a ceny investičních možností nabízených účastníkům plánu. K překonání problémů s likviditou a cenami personal fairness firmy se snaží nabídnout personal fairness expozice prostřednictvím fondů cílového details a fondů kolektivního investování.

Obhájci personal equity jako alternativa v plánech 401 (k) tvrdí, že průměrný investor bude mít nyní přístup k potenciálně vyšším výnosům, které tento typ netradičních investičních výnosů přináší ve srovnání s typickými možnostmi obyčejné vanilky – jako jsou podílové fondy a akcie a obligace – z které si musí vybrat.

Výhled na alternativní investice

Podle společnosti Approach & (dříve Booz & Firm) vzroste alternativní investice do roku 2020 na 18,1 bilionu dolarů po celém světě. Důvodem je to, že investiční společnosti snížily vstupní požadavky na podílové fondy, které jsou orientovány na alternativy. Také investoři sami si vytvořili chuť na něco kromě obvyklé kombinace dluhopisů, podílových fondů a ETF. Mnoho rozvíjejících se ekonomik přechází z úsporně orientovaného přístupu na investiční přístup, čímž se stávají atraktivními pro investory hledající nové příležitosti.

Tento výhled však může být konzervativní vzhledem k příchodu investic do kryptoměn, jako jsou bitcoiny. Tato možnost investování by mohla váhat, ale výše zájmu institucí z celého světa o ni naznačuje, že by mohla být životaschopnou alternativou pro ty, kteří hledají vozidla s vysokým rizikem / vysokou návratností.

Další investicí, která přitahuje spoustu peněz, je kapitálový crowdfunding. Jednotliví investoři mohou nakupovat akcie nové společnosti prostřednictvím on the net stránek, které tyto příležitosti nabízejí. Jedná se o velmi rizikovou investici, protože mnoho nových společností propadá. Existuje však dostatek úspěchů investorů, aby byla tato možnost atraktivní i professional malé investory.

Závěr

Alternativní investice jsou pro investory stále populárnější. Zastánci těchto netradičních investic udržují průměrného investora, který nyní bude mít přístup k aktivům nesouvisejícím s akciovým trhem, které nabízejí diverzifikaci a potenciálně vyšší výnosy ve srovnání s podílovými fondy, akciemi a dluhopisy. Alternativy jsou složité a často vyšší riziko než tradiční investice, na které je většina jednotlivých investorů zvyklá. Professional finanční poradce je vzdělání klíčové, pokud jde o doporučení těchto investic do portfolia klienta.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.