Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výhoda Facebooku oproti jiným sociálním médiím

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Výhoda Facebooku oproti jiným sociálním médiím

Výhoda Facebooku oproti jiným sociálním médiím

Sociální média změnila způsob vzájemné interakce lidí, způsob, jakým společnosti obchodují a jak utrácejí rozpočet na reklamu. Vzhledem k tomu, že platformy sociálních médií získaly v posledním desetiletí obrovskou dynamiku, společnost Facebook Inc. (FB) se posunula na vrchol hromady a závodila s konkurencí Twitter Inc. (TWTR) a LinkedIn Corporation, pokud jde o uživatele a příjmy.

Projekt byl zahájen v roce 2004 na harvardské koleji Markem Zuckerbergem, Eduardem Saverinem, Chrisem Hughesem a Dustinem Moskovitzem a původně měl na mysli studenty středních a vysokých škol. Během prvních dvou enable existence přilákalo sedm milionů uživatelů. Zuckerberg, který v roce 2006 odmítl nabídku společnosti Yahoo Inc. ve výši 1 miliardy dolarů, stál poklepáním, dokud se společnost nezveřejnila v roce 2012. Počáteční veřejná nabídka (IPO) byla jednou z největších, přesto zklamajících, technologických IPO za posledních 25 permit, což zvýšilo 16 USD miliarda.

Tržní restrict Facebooku je k 8. červnu 2020 na 659 miliard USD, protože počet aktivních uživatelů za měsíc vzrostl o 2,6 miliardy a mobilní reklama představovala 98,5% celkových příjmů společnosti v roce 2019. Konkurenční výhoda Facebooku pramení z jejího čistého počtu aktivních uživatelů (MAU), když to porovnáte s LinkedIn (250 milionů MAU) a Twitterem (330 milionů MAU).

Vládce sociálních médií se distancuje od konkurence z následujících důvodů.

Reklamní

S mimořádným počtem uživatelů na platformě by bylo podnikání nemilou zcela opustit digitální advertising and marketing. Převážnou většinu z osmi milionů inzerentů Facebooku tvoří malé podniky. Fb získal v prvním čtvrtletí roku 2020 17 miliard dolarů z příjmů z reklamy. A sociální síť představuje 22% globálního trhu s on line reklamou.

Facebook má nadměrné množství uživatelských dat a je efektivní v cílovém marketingu. Široce založené reklamy zaměřené na muže, ženy nebo baby boomers ustoupily přizpůsobenému přístupu. Všudypřítomné jednotné přihlašovací boxy Facebooku procházejí weby třetích stran a umožňují obchodníkům sledovat nákupy a další smysluplné interakce.

Společnost prošla skandálem ochrany osobních údajů, když v roce 2017 vyšlo najevo, že politicko-poradenská a strategická komunikační společnost Cambridge Analytica shromáždila osobní údaje až od 87 milionů uživatelů na Facebooku. Společnost Cambridge Analytica je firmou, která stojí za kampaní podporující brexit ve Velké Británii a prezidentskou kampaní Donalda Trumpa v roce 2016.

Přesto Facebook roste s rostoucí mobilní reklamou.

Mobilní trendy

Mobilní aplikace představovaly velkou část rychlého růstu Facebooku díky aplikaci Messenger spuštěné v roce 2013. Od roku 2019 má Messenger více než 1,3 miliardy uživatelů měsíčně. Spíše než bojovat s konkurencí na mobilním trhu WhatsApp, Fb získal svého rivala v roce 2014 za 19 miliard dolarů, čímž získal další miliardu uživatelů.

Jednotlivci se smartphony tráví na svých telefonech obvykle čtyři až pět hodin denně. Na typickém smartphonu je uloženo více než 30 aplikací, přičemž tři aplikace představují 80% denního používání. Mezi všemi světovými uživateli patří nejoblíbenější aplikace přivolávaná každý den Facebooku.

Angažovanost

„Facebook definuje„ míru zapojení “jako procento lidí, kteří si prohlíželi příspěvek a buď komunikaci lajkovali, sdíleli, reagovali nebo ji komentovali. Jinými slovy, když velký počet uživatelů ostře odpoví, příspěvek má určitý smysluplný dopad na psychiku diváka.

Pro příležitostného uživatele jsou tyto odpovědi neoddělitelně spjaty s egem, a přesto pro podnik umožňuje míra zapojení měřit puls potenciálních kupujících. Uživatelé mají možnost procházet katalogy a vyjadřovat názory na produkty a služby. Podniky následně využívají velké množství potenciálu a opakují údaje o zákaznících, z nichž se vyvíjí vylepšené marketingové strategie.

Sečteno a podtrženo

Fb je na špici hry sociálních médií, protože jeho platforma je určena pro širokou škálu lidí a zahrnuje mnoho různých mediálních aspektů, od fotografií přes messenger až po textual content. Není to tak omezené jako LinkedIn a Twitter, které se obvykle starají o konkrétní demografické skupiny.

Díky své široké přitažlivosti přilákal Fb významnou uživatelskou základnu, což se promítlo do výnosů z reklam, protože společnosti chtějí utrácet své reklamní rozpočty na platformách, které mají největší sledovanost, a s 2,6 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je těžké překonat Fb.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: