Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Vše o Bitcoin Cash Hard Fork

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Vše o Bitcoin Cash Hard Fork

Bitcoinová hotovost (BCH), která je v současné době čtvrtou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace a nejvýznamnější z desítek různých bitcoinových vidliček, má být ve čtvrtek 15. listopadu 2018 podrobena vlastnímu rozdělení. kryptoměna zůstane na svém místě a bude i nadále dodržovat své předchozí protokoly. Současně bude vygenerována druhá měna podle aktualizované sady protokolů. Tyto dva tokenové systémy se budou i nadále vyvíjet současně a paralelně. Podle zprávy MarketWatch bude původní bitcoinová hotovost známá jako bitcoin ABC, zatímco nová verze bude označována jako bitcoin SV, přičemž SV znamená „Satoshi’s Vision“, což je odkaz na vývojáře bitcoinů Satoshi Nakamoto.

Důvody professional vidličku

Really hard fork se obvykle koná, když se skupiny těžařů a vývojářů nemohou dohodnout na aktualizacích softwaru, kterým se řídí konkrétní digitální token. Výsledkem je, že jedna skupina nadále pracuje podle stejných pravidel, zatímco jiná se rozvětvuje a generuje nový blockchain s aktualizovaným nastavením softwaru. V tomto procesu je generována druhá digitální měna.

V případě bitcoinové hotovosti je really hard fork výsledkem budování napětí mezi vývojáři. Když vývojář BCH Amaury Sechet navrhl improve, který upravil řazení transakcí na blockchainu, došlo k rozkolu, který se stal ještě větším. Jak rostlo napětí, vývojáři a horníci v komunitě BCH se stále více orientovali na podporu jedné nebo druhé ze dvou významných osobností světa digitálních měn: Rogera Vera a Craiga Wrighta. Ver a Wright jsou známí jako silní zastánci digitálních měn obecně a zejména bitcoinů v hotovosti, ale nedokázali se dohodnout, jak v tomto případě postupovat.

Ver a Wright

Ver, známý jako „Bitcoin Jesus“ professional svou ranou a otevřenou evangelizaci jménem přední digitální měny, zaujal pozici na podporu nové aktualizace softwaru. V tomto případě to znamená, že Ver podporuje spíše aktuální bitcoinové peníze než navrhovanou měnu difficult fork. Na druhou stranu Wright, který při různých příležitostech prohlašoval, že je pseudonymem Satoshi Nakamoto, věří, že computer software BCH by měl rozšířit maximální velikost bloku z 32 MB na 128 MB. Wright tvrdí, že tato změna by více odpovídala Satoshiho původní myšlence bitcoinu tak se zrodila přezdívka „Satoshiho vize“.

Co se stane dál

V tuto chvíli je na těžařích. Horníci určí, která ze dvou měn obdrží jejich hashovací sílu, výpočetní energii potřebnou k těžbě žetonů. Horníci mají obecně tendenci věnovat svou hashovací sílu minci a slibovat vyšší zisk po dokončení procesu těžby. Analytici podle MarketWatch předpovídají, že bitcoiny ABC (původní verze bitcoinové hotovosti) budou pravděpodobně převládat a dostanou až 60% celkové hash síly.

Mnoho z nejlepších světových burz digitálních měn se zapojilo do procesu, jen aby vyjádřilo svou podporu vidličce. To znamená, že uživatelé burz, jako jsou Coinbase nebo Binance, budou mít nárok na získání jednoho nového tokenu za každý starý token, který vlastnili v době rozdvojení. BitMEX stojí mimo jiné hlavní burzy za to, že se postavil na stranu před vidličkou prostřednictvím příspěvku na blogu oznámila, že její smlouvy „budou vypořádány za cenu na straně bitcoinu ABC jakéhokoli rozdělení a nebudou zahrnovat hodnotu bitcoinu SV.“

Ještě další burzy umožňují zákazníkům předobchodovat obě potenciální nové mince, což je tah, který je do značné míry bezprecedentní. Jedním z možných důvodů professional tento manévr je umožnit větší komunitě digitálních měn vyjádřit svou obchodní akci možnost podpory jedné možnosti mince nad druhou.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: