[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Vlastním některé opční listy. Jak je cvičím?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Opce a deriváty  > Vlastním některé opční listy. Jak je cvičím?

Vlastním některé opční listy. Jak je cvičím?

Většina opčních listů je podobná opcím na koupi v tom, že poskytuje držiteli právo, nikoli však povinnost, koupit akcie společnosti za stanovenou cenu (realizační cena) před vypršením platnosti opčního listu. Na rozdíl od opce uvedené v seznamu vydává zatykač společnost místo spisovatele opcí.

Shrnutí

  • Akciový rozkaz vydává zaměstnavatel, který držiteli dává právo koupit akcie společnosti za určitou cenu před vypršením platnosti.
  • Nejjednodušší způsob, jak provést zatykač, je prostřednictvím vašeho makléře.
  • Pokud je uplatněn rozkaz, společnost vydává nové akcie, čímž zvyšuje celkový počet akcií v oběhu, což má ředicí účinek.
  • Opční listy lze na sekundárním trhu nakupovat a prodávat až do vypršení platnosti.
  • Pokud je aktuální cena akcií pod realizační cenou, může mít warrant stále nějakou časovou hodnotu a stále může mít hodnotu na trhu.

Jak prodat nebo uplatnit rozkaz

Držitel zatykače se může rozhodnout uplatnit zatykač, pokud je aktuální cena akcií nad realizační cenou zatykače. Alternativně by držitel rozkazu mohl prodat své zatykače, protože s opcemi lze obchodovat podobně jako s opcemi.

Pokud je aktuální cena akcií pod realizační cenou, nemá smysl tuto možnost využít, protože je levnější nakupovat akcie na akciovém trhu. Pokud je například stávka rozkazu 40 USD a akcie se aktuálně obchodují za 30 USD, není rozumné uplatnit právo na nákup akcií za 40 USD, pokud je lze koupit za 30 USD.

Na druhou stranu, pokud se akcie obchodují za 50 $ a stávka za warrantem je 40 $, je výhodné uplatnit warrant. To znamená, že jen proto, že aktuální cena akcií je vyšší než realizační cena, neznamená to, že je třeba vykonat zatykač. Pokud do vypršení platnosti zatykače zbývá ještě dost času, může se zadržení zatykačů ukázat ještě výhodnější.

Například pokud v příštím roce akcie vzrostou na 80 USD, rozkaz se stal cennějším. Akcie se obchodují za 80 $ a držitel warrantu má právo nakupovat za 40 $ (a tyto akcie může okamžitě prodat za 80 $).

Použijte svého makléře

Nejjednodušší způsob, jak uplatnit rozkaz, je prostřednictvím vašeho makléře. Vyřídí většinu papírování a korespondence se společností, která na vás vydala zatykač. Opční listy se na vašem obchodním účtu zobrazují stejně jako akcie nebo opce. Obraťte se na makléře a nechte je, ať chcete uplatnit zatykače na váš účet.

Vypočítejte, kolik z celkového počtu, které držíte, chcete cvičit. Jakmile broker kontaktuje vydávající společnost, uplatněné guarantee z účtu zmizí a objeví se akcie. Váš makléř bude pravděpodobně účtovat poplatek za tuto službu.

Uplatnění warrantů je professional stávající akcionáře ředicí. Pokud je uplatněn rozkaz, společnost vydá nové akcie, čímž se zvýší celkový počet akcií v oběhu.

Zvláštní úvahy

Rozkaz by mohl vycházet z jakéhokoli poměru zvoleného společností. Může to vyžadovat pět warrantů na jednu akcii, nebo 10 nebo 20. Při prodeji nebo uplatnění opce se ujistěte, že znáte všechna ustanovení warrantu, takže skončíte s počtem akcií (a uplatníte počet warrantů) ty chceš.

Opční listy nemusí být nutně jeden rozkaz na jednu akcii.

Další alternativou, kterou držitel povolení má, je prodej povolení. Opční listy lze kupovat a prodávat až do konce platnosti. Pokud se akcie obchodují za 50 $ a stávka warrantu je 40 $, warrant by se měl obchodovat za minimálně 10 $ (za předpokladu, že jeden warrant se rovná jedné akcii). Je to proto, že někdo mohl koupit akcie za 40 $ s opčním listem a okamžitě je prodat za 50 $ … zisk 10 $ na akcii. Pravděpodobně se však warrant bude obchodovat za více než 10 USD.

Je to proto, že k ceně zatykače je přidána také časová hodnota. Pokud zbývá rok před vypršením platnosti, osoba prodávající zatýkací rozkaz ho bude chtít prodat za více než 10 $, protože existuje šance, že by se cena akcií mohla během této doby posunout nahoru, což by zatykač mělo větší hodnotu. Proto by mohl být zatykač ve skutečnosti prodán za potenciálně 12 $ místo 10 $, například.

Sečteno a podtrženo

I když je aktuální cena akcií pod realizační cenou, může mít warrant stále určitou časovou hodnotu, a proto jej lze za něco prodat. Pokud se obchodník rozhodne opci prodat, místo aby ji využil, prodejte opční listing na svém obchodním účtu tak, jak byste prodali jakoukoli jinou akci nebo opci. Nastavte cenu, za kterou jej chcete prodat, množství a další parametry objednávky, které chcete.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: