Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Veřejná účetní kniha o kryptoměně definována

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Veřejná účetní kniha o kryptoměně definována

Veřejná účetní kniha o kryptoměně definována

Co je veřejná kniha o kryptoměnách?

Veřejná účetní kniha odvozuje svůj název od prastarého systému evidence, který se používá k zaznamenávání informací, jako jsou ceny zemědělských komodit, zprávy a analýzy. Veřejná kniha byla k dispozici pro prohlížení professional širokou veřejnost i pro ověření. Když se objevily blockchainové systémy založené na kryptoměnách, které se spoléhají na podobný mechanismus vedení záznamů a veřejného ověřování, využití veřejné účetní knihy získalo popularitu ve světě kryptoměny. Tento článek zkoumá veřejné účetní knihy o kryptoměnách, jejich fungování a výzvy, kterým čelí.

Klíčové možnosti:

  • Veřejná účetní kniha o kryptoměně je systém vedení záznamů
  • Hlavní kniha anonymně udržuje identitu účastníků, jejich příslušné zůstatky kryptoměny a záznam všech skutečných transakcí provedených mezi účastníky sítě.
  • Škálování a obavy o bezpečnost jsou jednou výzvou pro veřejné účetní knihy a transakce s kryptoměnou.

Jak fungují veřejné účetní knihy o kryptoměně

Kryptoměna je šifrovaná, decentralizovaná digitální měna, která usnadňuje výměnu hodnoty převodem kryptotokenů mezi účastníky sítě. Veřejná účetní kniha se používá jako systém vedení záznamů, který udržuje identitu účastníků v zabezpečené a (pseudo-) anonymní formě, jejich příslušné zůstatky kryptoměny a knihu záznamů všech skutečných transakcí prováděných mezi účastníky sítě.

Chcete-li vytvořit paralelu, přemýšlejte o napsání šeku příteli nebo o on line převodu na jeho bankovní účet za 200 $. V obou případech budou podrobnosti transakce aktualizovány v záznamech banky – z účtu odesílatele bude odečtena částka 200 $, zatímco na účet příjemce bude připsána stejná částka. Účetní systémy banky vedou evidenci zůstatků a zajišťují, aby měl účet odesílatele dostatek finančních prostředků v opačném případě nebude povolen šek nebo on-line převod. Pokud má odesílatel na svém účtu pouze 200 $ a vystaví dva šeky 100 $, určí pořadí, ve kterém jsou šeky vystaveny, kdo peníze obdrží a čí šek se odrazí.

Ověření podrobností transakce

Podrobnosti transakce v záznamech banky mohou být dotazovány a ověřeny dvěma stranami, mezi nimiž transakce proběhla. Bankovní záznam je navíc podle potřeby přístupný pouze určeným bankovním úředníkům a dotčeným (ústředním) orgánům, jako je daňové oddělení nebo vláda. Nikdo jiný nemůže mít přístup k těmto podrobnostem.

Veřejné účetní knihy fungují stejným způsobem jako bankovní záznamy, i když s několika rozdíly.

Podobně jako v bankovních záznamech mohou být podrobnosti transakce ve veřejné účetní knize kryptoměn ověřeny a dotazovány dvěma účastníky transakce. Žádný ústřední orgán ani účastníci sítě však nemohou znát totožnost účastníků. Transakce jsou povoleny a zaznamenány až po vhodném ověření likvidity odesílatele jinak jsou zahozeny.

Jelikož žádný ústřední orgán nekontroluje ani neudržuje záznamy hlavní knihy, jak je regulována spravedlnost v knihách o kryptoměnách?

Transakce kryptoměny ve veřejné knize

Veřejnou knihu lze fyzicky považovat za systém správy nebo ukládání dat podobný databázovému systému bankovních záznamů. Blockchain je forma veřejné účetní knihy, což je série (nebo řetězec) bloků, na které jsou po vhodné autentizaci a ověření určenými účastníky sítě zaznamenány podrobnosti transakce.

Zaznamenávání a ukládání všech potvrzených transakcí v těchto veřejných knihách začíná vytvořením a začátkem kryptoměny. Vzhledem k tomu, že blok je naplněn do kapacity podrobnostmi transakce, jsou nové těženy a přidávány do blockchainu účastníky sítě zvanými horníci.

Vybraní účastníci sítě, často nazývaní úplnými uzly, udržují kopii celé účetní knihy na svých zařízeních, která jsou připojena k síti s kryptoměnou. V závislosti na zájmu účastníků a jejich rozšíření po celém světě je veřejná účetní kniha distribuována, když se účastníci připojují a přispívají k činnostem blockchainové sítě a udržují ji tak agilní a funkční.

Protože stovky a tisíce účastníků udržují kopii hlavní knihy, jsou si vědomi skutečného stavu sítě, pokud jde o to, kdo drží kryptotokeny, kolik tokenů je zadrženo, zda jsou transakce autentické a zaznamenané, aby se zabránilo jakémukoli zneužití, jako je dvojí utrácení. Kombinace různých vnitřních funkcí veřejné knihy, jako jsou konsensuální algoritmy, šifrování a mechanismy odměn, zajišťuje ochranu identit účastníků a v síti se provádějí pouze skutečné transakce.

Další příklad

Chcete-li například dokončit transakci, pokud chce Alice poslat Bobovi jeden bitcoin, musí vysílat pouze šifrovaná čísla účtů (adresy peněženky) professional sebe a Boba a částku transakce jednoho bitcoinu. Dokonce i částka může být zamlžena, v závislosti na konfiguraci sítě. Interní mechanismus digitálního podpisu zajišťuje, že transakce ze svých peněženek nebo účtů provádí pouze osoba s potřebnými kryptocoiny.

Všechny plné uzly v síti vidí toto vysílání transakcí, ověří jej professional autenticitu a mohou aktualizovat záznamy veřejné knihy v různých uzlech, které tvoří součást sítě kryptoměny blockchain.

Rizika kryptoměn založených na veřejných knihách

Navzdory výhodám veřejných účetních knih roste znepokojení nad jejich používáním professional kryptoměny.

Například pracovní mechanismus blockchainu nařizuje záznam každé jednotlivé transakce, která kdy v síti nastala. Vyvážení údržby této dlouhotrvající podrobné historie při změně kapacity professional zpracování rostoucího počtu transakcí je výzvou.

Podobně existují obavy, že udržování veřejné účetní knihy, která zaznamenává každou transakci na neurčito, by také umožnilo hackerům, vládám a bezpečnostním agenturám sledovat veřejné záznamy i účastníky sítě. To by ohrozilo anonymitu a soukromí účastníků blockchainu, což jsou nejdůležitější aspekty používání kryptoměny.

Americká bezpečnostní agentura NSA je ve skutečnosti již obviněna z pokusu vypátrat uživatele bitcoinů. Jakákoli veřejná kryptoměna založená na veřejných knihách je navíc vždy zranitelná vůči pokusům o hackování, krádeži kryptocoinů a síťovému ucpání hackery.

Závěr

Jako kontejner professional ukládání dat tvoří veřejná kniha páteř kryptoměny ukládáním informací po ověření. I když je jeho použití široce přijímáno, konfigurace veřejné knihy se správnými parametry je důležitá pro zachování decentralizovaných a anonymních funkcí professional bezproblémové transakce s kryptoměnami.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: