Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Velká čepice (velká čepice)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > Velká čepice (velká čepice)

Velká čepice (velká čepice)

Co znamená velká čepice (velká čepice)?

Velký strop (někdy nazývaný „velký strop“) označuje společnost s hodnotou tržní kapitalizace vyšší než 10 miliard USD. Velký restrict je zkrácená verze výrazu „velká tržní kapitalizace“. Tržní kapitalizace se vypočítá vynásobením počtu akcií společnosti v oběhu její cenou akcií za akcii. Akcie společnosti se obecně klasifikují jako velké, střední nebo malé.

Vysvětlena velká čepice (velká čepice)

Akcie s velkou kapitalizací představují 91% celkového trhu amerických akcií, měřeno indexem celkového trhu Wilshire 5000. K 29. červnu 2018 měl index 3 486 akcií představujících celý vesmír amerických akciových trhů.

K 2. únoru 2019 zahrnovaly nejvyšší americké akcie podle tržního stropu následující:

  1. Apple (AAPL)
  2. Abeceda (GOOGL a GOOG)
  3. Microsoft (MSFT)
  4. Amazon (AMZN)
  5. Berkshire Hathaway (BRK.A)
  6. Fb (FB)
  7. JPMorgan Chase (JPM)
  8. Bank of The united states (BAC)
  9. Johnson & Johnson (JNJ)
  10. Exxon Mobil Corp. (XOM)

Globálně se společnosti s velkou kapitalizací obvykle nacházejí v předních srovnávacích indexech trhu. V United states of america zahrnují tyto indexy S&P 500, Dow Jones Industrial Common a Nasdaq Composite.

Vzhledem k tomu, že akcie s velkým stropem představují většinu akciového trhu v United states, často se na ně pohlíží jako na klíčové portfoliové investice. Mezi vlastnosti, které jsou často spojeny s akciemi s velkým stropem, patří následující:

1. Transparentní: Společnosti s velkým kapitálem jsou obvykle transparentní, což investorům usnadňuje vyhledávání a analýzu veřejných informací o nich.

2. Plátci dividend: Stabilní a zavedené společnosti s velkou kapitalizací jsou často společnostmi, které si investoři zvolí professional rozdělení dividendových výnosů. Jejich vyspělé usazení na trhu jim umožnilo stanovit a zavázat se k vysokému výplatnímu poměru dividend.

3. Stabilní a působivé: Akcie s velkým kapitálem jsou obvykle společnosti s modrým čipem ve špičkových fázích obchodního cyklu, které vytvářejí stabilní a stabilní příjmy a výdělky. Mají tendenci se pohybovat v tržní ekonomice kvůli své velikosti. Jsou také lídry na trhu. Produkují inovativní řešení často s operacemi na globálním trhu a tržní zprávy o těchto společnostech mají obvykle dopad na široký trh celkově.

Tržní kapitalizace

Tržní kapitalizace popisuje velikost trhu společnosti. Tržní kapitalizace je segregace akciového trhu, která se v investičním průmyslu široce používá. Tržní kapitalizace společnosti je důležitou charakteristikou, kterou zvažují investiční společnosti a jednotliví investoři. Tržní kapitalizace je jednou z charakteristik společnosti používané při investiční analýze. Tržní kapitalizace se obvykle používá ve spojení s dalšími charakteristikami akcií, jako jsou například odhadované ceny a výdělky. Je to také ukazatel hloubky trhu společnosti.

Tržní kapitalizace se vypočítá vynásobením počtu akcií v oběhu cenou akcií akcií společnosti. Počet akcií v oběhu se vykazuje čtvrtletně, ale cena akcií se může z minuty na minutu měnit. Proto se hodnota tržní kapitalizace aktivně mění s tržní cenou. Například společnost s 10 miliardami akcií v oběhu, obchodování za cenu 10 USD za akcii, má tržní kapitalizaci 100 miliard USD. Podobně společnost se 100 miliardami akcií v oběhu a obchodující za cenu 1 USD má také tržní kapitalizaci 100 miliard USD.

Veřejně obchodovaná emise akcií se používá jako mechanismus získávání kapitálu pro veřejně obchodované společnosti. Když se společnost rozhodne nabídnout své akcie k obchodování na otevřeném veřejném trhu, obvykle jako primární nástroj pro získávání vlastního kapitálu používá emisi akcií. Správa akciových akcií je tedy primární funkcí, kterou používají dobře zavedené společnosti professional kapitál, a zbývající akcie jsou součástí tohoto procesu řízení.

Kategorie tržní kapitalizace

Obecně jsou akcie soustředěny do tří hlavních kategorií kapitalizace: velká, střední a malá. Lze však také použít oddělování akcie mega cap a micro cap. Mega cap označuje akcie s tržním stropem vyšším než 200 miliard $. Mikropropočet je nižší než 300 milionů USD a nano víčko lze použít také za méně než 50 milionů USD.

Společnost s velkou kapitalizací má tržní kapitalizaci přes 10 miliard dolarů. Společnost se střední tržní kapitalizací má tržní kapitalizaci mezi 2 miliardami a 10 miliardami dolarů a společnost s malou tržní kapitalizací má tržní kapitalizaci méně než 2 miliardy dolarů. Společnosti s velkým kapitálem mají obvykle širší zkušenosti s vydáváním trhů s lepším přístupem na kapitálové trhy. Obecně platí, že velké kapitálové rezervy mají obvykle největší obchodní likviditu.

Investice do velkých společností

Investoři rádi diverzifikují svá portfolia investováním do společností v různých průmyslových odvětvích s různými tržními stropy, projekcemi příjmů a růstu výnosů. Vzhledem k jejich velikosti se obecně předpokládá, že akcie s velkým stropem jsou bezpečnější. I když nenabízejí stejné možnosti růstu jako rozvíjející se společnosti se střední a malou kapitalizací, jsou společnosti s velkou kapitalizací inovativními lídry na trhu a jejich cena akcií může významně získat prostřednictvím konkrétních tržních iniciativ nebo kolem průkopnických tržních řešení.

Společnosti s velkým kapitálem se obecně používají jako klíčové dlouhodobé investice do investičního portfolia kvůli jejich stabilitě a dividendám. Finanční poradci navrhují diverzifikaci investičního portfolia zahrnutím akcií s malou, střední a velkou kapitalizací. Alokace a investiční rozhodnutí jsou obvykle založeny na toleranci vůči riziku a investičním horizontu. (Viz také Finanční poradce a běžné výhody professional investice do velkých společností.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: