Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Vanguard vs. Fidelity Investments

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Vanguard vs. Fidelity Investments

Vanguard vs. Fidelity Investments

Fidelity a Vanguard jsou dvě z největších investičních společností na světě. K červnu 2020 se Fidelity může pochlubit 32 miliony individuálních investorů a celkovými aktivy zákazníků 8,3 bilionu dolarů, zatímco Vanguard má více než 30 milionů investorů a 6,2 bilionů globálních aktiv pod správou. Oba makléři mají dobrou průmyslovou reputaci a nabízejí velký výběr nízkonákladových podílových fondů, ETF, poradenství a souvisejících služeb... ..

  • Minimum účtu: $ 0
  • Poplatky: 0 $ / akcie a obchodování ETF, 0 $ plus 1 $ za kontrakt pro opce
  • Minimum účtu: $ 0
  • Poplatky: 0 $ za obchody s akciemi / ETF, 0 $ plus 0,65 $ / kontrakt na opční obchod

Společnost Fidelity, která byla založena v roce 1946, nabízí solidní obchodní platformu, vynikající průzkum a prověřování aktiv a skvělé obchodní transakce..Společnost Vanguard byla představena v roce 1975 jejím zesnulým zakladatelem Johnem C. Bogle a nabízí působivou sestavu levných investičních fondů a fondů obchodovaných na burze (ETF) zaměřených na investory typu buy-and-hold...

V našich recenzích Best Online Brokers z roku 2020 získala Fidelity vyšší skóre než Vanguard ve všech kategoriích, které jsme zařadili. Nejlepší pro ETF. Je samozřejmě náročné porovnávat dva makléře, kteří mají tak odlišné obchodní modely: Fidelity se stará o investory a obchodníky, kteří chtějí mít více technologicky vyspělých zkušeností, zatímco Vanguard je navržen tak, aby oslovil investory typu buy-and-hold, kteří nemusí být tak technologičtí -savvy.

Použitelnost

Zjistili jsme, že Fidelity je celkově uživatelsky přívětivý. Nabízí tři platformy, včetně webové verze, stahovatelnou verzi Active Trader Pro (přední obchodní platformu) a mobilní aplikaci Fidelity. Investorům typu buy-and-hold připadá webová platforma Fidelity více než dostačující pro jejich potřeby. Pokud obchodujete nebo investujete častěji, poskytuje Active Trader Pro hlubší sadu funkcí s grafy, obrazovkami, novinkami a upozorněními. Přesto stojí za zmínku, že s Fidelity nemůžete obchodovat futures, opce na futures nebo kryptoměnu – což by mohlo být pro některé aktivní obchodníky rušivé.

Je snadné otevřít a financovat účet ve Fidelity a stejně jako u mnoha makléřů musíte vyplnit další doklady, abyste mohli využívat funkce, jako je obchodování s marží a opcemi.

S Vanguard můžete otevřít účet online, ale před přihlášením je několik dní čekání. A stejně jako Fidelity, pokud chcete obchodovat s opcemi nebo mít přístup k marži, musíte podepsat více dokumentů – a počkat trochu déle. Web je zastaralý ve srovnání s mnoha jinými velkými makléři, i když společnost tvrdí, že pracuje na aktualizaci letos. Můžete obchodovat s akciemi, ETF, fondy a některými produkty s pevným výnosem online, ale musíte zavolat makléře a zadávat objednávky pro jiné třídy aktiv.

Po mobilní stránce nabízí Fidelity dobře navrženou aplikaci se slušnou funkčností. Na mobilu můžete obchodovat se stejnými třídami aktiv, jako na standardních platformách, s výjimkou dluhopisů. V aplikaci Vanguard se snadno orientujete a snadno zadáváte objednávky na nákup a prodej. Existuje však několik funkcí pro výzkum investic nad rámec základních údajů.

Obchodní zkušenosti

Pracovní prostředí

Webová platforma Fidelity je uživatelsky přívětivá. Můžete nastavit několik výchozích hodnot, například zda chcete použít tržní nebo limitní objednávku, ale nejvíce učiníte, když umístíte obchod. Není překvapením, že Active Trader Pro je výkonnější a přizpůsobitelnější. Nabízí filtry, nástroje pro mapování, definované výstrahy a řadu nástrojů pro zadávání objednávek. Existují tři způsoby, jak připravit objednávky pro pozdější zadání, včetně standardního, časově zpožděného a podmíněného.

Platforma Vanguard je ve srovnání základní – ale pamatujte, že je určena pro investory typu buy-and-hold, nikoli pro aktivní obchodníky. Abyste mohli obchodovat, musíte přeskočit další obruče a data v reálném čase získáte až poté, co otevřete obchodní tiket (ai poté musíte aktualizovat obrazovku a aktualizovat nabídku). Celkově je obchodní platforma vhodná pro investory typu buy-and-hold, ale u obchodníků a investorů, kteří chtějí reagovat a přizpůsobit si zážitek, je předvídatelně krátká.

Mobilní zážitek

V mobilní aplikaci Fidelity se snadno orientujete a můžete spravovat objednávky, kontrolovat nevyřízené transakce a zadávat obchody. Kde aplikace zaostává, je v jejím základním výzkumu a mapování, které jsou velmi omezené. Seznamy mobilních hodinek jsou sdíleny s desktopovými a webovými aplikacemi a na mobilních zařízeních můžete používat většinu stejných typů objednávek jako na webu nebo desktopových platformách (žádné podmíněné objednávky).

Vanguard nabízí také mobilní aplikaci, ale je trochu zastaralá a lehká z hlediska funkcí. Neexistují žádné možnosti pro vytváření grafů a nabídky se odkládají, dokud se nedostanete k lístku na objednávku. Přesto můžete sledovat své pozice, analyzovat své portfolio, číst zprávy a zadávat základní objednávky jako investor typu buy-and-hold.

Rozsah nabídek

S Fidelity a Vanguard můžete obchodovat s většinou obvyklých podezřelých, které byste očekávali od velké makléřské společnosti, včetně akcií, dluhopisů, opcí (včetně komplexních opcí), OTCBB, ETF bez provize a tisíců bez zátěže, ne – poplatkové podílové fondy. Ani jeden z brokerů nepodporuje futures, opce na futures nebo obchodování s kryptoměnou a Forex nabízí pouze Fidelity.

Typy objednávek

Na webové platformě Fidelity a Active Trader Pro můžete zadávat různé objednávky, včetně podmíněných objednávek, jako jsou one-cancels-the-other (OCO) a one-triggers-the-other (OTO). Podmíněné objednávky nejsou v mobilní aplikaci aktuálně k dispozici. Předvídatelně Vanguard podporuje pouze typy pokynů, které investoři typu buy-and-hold obvykle používají, včetně tržních, limitních a stop-limitových příkazů. Nemůžete připravovat objednávky pro pozdější zadání (můžete s Fidelity) a oba makléři vám před zadáním objednávek umožňují vybrat konkrétní daňové dávky.

Technologie obchodování

Společnost Fidelity jemně vyladila své algoritmy provádění obchodu, aby zlepšila zlepšování cen a vyhnula se platbě za tok objednávek. Více než 96% objednávek je v průměru provedeno za cenu lepší, než je nejlepší národní nabídka nebo nabídka. Fidelity říká, že klienti, kteří provedou obchodovatelnou objednávku s 1 000 akciemi, mohou očekávat průměrnou úsporu 16,66 USD ve srovnání s nabídkou při zadání objednávky. Podle interního výzkumu společnosti Fidelity je to o 13,86 USD lepší než průměr v tomto odvětví.

Zpětné testování Fidelity se provádí v programu Wealth-Lab Pro, což je prémiová funkce dostupná pro klienty, kteří mají minimální zůstatek na účtu 25 000 $ a kteří každoročně uzavírají minimálně 36 obchodů s akciemi, obligacemi nebo opcemi..Pokud je váš zůstatek alespoň 100 000 USD a umístíte alespoň 500 obchodů, můžete se kvalifikovat pro automatické obchodování ve Wealth-Lab Pro.

Základní technologie směrování objednávek společnosti Vanguard má jediné zaměření: zlepšení cen. Společnost hlásí zlepšení cen u objednávek akcií o 0,85 USD za akcii. Na rozdíl od Fidelity Vanguard nenabízí funkce zpětného testování, což není překvapující vzhledem k jeho zaměření na investice typu buy-and-hold (a nikoli na aktivní obchodování).

Náklady

Fidelity a Vanguard účtují provize 0 USD za online akcie, opce, OTCBB a ETF pro zákazníky se sídlem v USA. Fidelity má poplatek ve výši 0,65 USD za smlouvu; na Vanguardu je to 1 $. Fidelity vás vrátí o více u obchodů s akciemi zprostředkovanými brokerem (32,95 $ versus klouzavý poplatek Vanguard $ 0 až $ 25, v závislosti na zůstatku vašeho účtu). Fidelity si účtuje 49,95 USD za obchody s podílovými fondy podporované brokerem, které nespadají do rodiny poplatků bez transakcí; Vanguard má samostatný posuvný poplatek od 0 do 50 $... ..

Tito dva makléři generují úrokové výnosy z rozdílu mezi tím, co jste platili za nečinnou hotovost, a tím, co vydělávají na zůstatcích zákazníků. S kterýmkoli z brokerů můžete přesunout své peníze do fondu peněžního trhu a získat vyšší úrokovou sazbu. Fidelity má akciový úvěrový program pro sdílení výnosů z půjček akcií držených na vašem účtu jiným obchodníkům nebo zajišťovacím fondům (obvykle pro krátké prodeje)..Vanguard nesdílí výnosy, které generuje.

Vybavení pro výzkum

Nabídka výzkumu společnosti Fidelity na webu zahrnuje flexibilní třídiče akcií, ETF, podílové fondy a pevné výnosy, stejně jako dobrý výběr nástrojů, kalkulaček a zpravodajských zdrojů. Jeho webové platformy a platformy Active Trader Pro nabízejí přizpůsobitelné mapování s technickými indikátory, kreslicími nástroji a až 40 lety historických dat.

Vanguard nabízí základní třídiče akcií, ETF a podílových fondů. Produkty s pevným výnosem jsou uvedeny v seznamu. Najdete novinky poskytované MT Newswires a Associated Press a existuje několik nástrojů zaměřených na plánování odchodu do důchodu. Grafy jsou omezené a není k dispozici žádná technická analýza – opět to není překvapivé pro brokera zaměřeného na nákup a držení.

Analýza portfolia

Fidelity a Vanguard poskytují přístup k informacím o kupní síle a marži v reálném čase, vnitřní míře návratnosti a nerealizovaným a realizovaným ziskům. Obě nabízejí daňové zprávy a můžete získat kombinace financí mimo váš účet, abyste získali celkový finanční obraz. Jedna věc, která chybí, je, že žádný z brokerů vám neumožňuje vypočítat daňový dopad budoucích obchodů. Oba makléři naznačují, že v pracích pro analýzu portfolia existují nějaké aktualizace, které klientům poskytnou lepší přehled o jejich návratnosti portfolia.

Vzdělání

Online výukové centrum Fidelity obsahuje články, videa, webové semináře a infografiky, které pokrývají různá investiční témata. K dispozici jsou pravidelné webináře a online koučování pro pokročilejší témata a výukové programy zaměřené na začínající investory v aplikaci. Investiční vzdělávací obsah Vanguard se zaměřuje na to, aby vám pomohl stanovit a dosáhnout vašich finančních cílů. Většina obsahu je ve formě článků a v roce 2019 bylo přidáno přibližně 250 nových kusů.

Služby zákazníkům

Fidelity má telefonní linku 24/7, funkci online chatu (omezené hodiny) a zabezpečený e-mailový portál. Můžete použít Virtual Assistant, chatbota, který vám pomůže najít odpovědi na vaše otázky. Na Vanguardu je telefonická podpora (zákaznický servis a makléři) k dispozici od 8:00 do 20:00 (východní) od pondělí do pátku. Živý chat není podporován, ale můžete odeslat zabezpečenou zprávu přes web. Vanguard také udržuje přítomnost na Twitteru a odpovídá na dotazy asi za hodinu.

Bezpečnostní

Zabezpečení Fidelity i Vanguard odpovídá průmyslovým standardům. Můžete se přihlásit do aplikace brokera s biometrickým rozpoznáním (obličejem nebo otiskem prstu) a oba makléři chrání před ztrátami účtu v důsledku neoprávněné nebo podvodné činnosti.

Fidelity nese nadměrné pojištění Securities Investor Protection Corporation (SIPC) s limitem na zákazníka ve výši 1,9 milionu USD v hotovosti čekající na investici, což je maximální nadměrná ochrana SIPC, která je v současné době k dispozici v makléřském průmyslu. Na krytí cenných papírů neexistuje žádný dolarový limit na zákazníka, ale celková politika nadměrného překročení je 1 miliarda dolarů..Vanguardovo nadměrné pojištění SIPC, poskytované také londýnskými pojišťovnami, poskytuje každému klientovi 49,5 milionů USD na cenné papíry a hotovostní limit 1,9 milionu USD na zákazníka. Pro všechny klienty existuje celkový limit 250 milionů $...

Do listopadu 2019 nemělo žádné zprostředkování žádné významné narušení dat hlášené Výzkumným střediskem krádeží identity...

Náš verdikt

Fidelity nabízí vynikající hodnotu investorům všech úrovní zkušeností a může být vhodný i pro některé aktivní obchodníky (nezapomeňte, že nepodporuje obchodování s futures). Investoři typu buy-and-hold, kteří oceňují jednoduchost před zvonky a píšťalky, a kteří chtějí přístup k profesionálnímu poradenství a některým z nejlepších (a nejlevnějších) fondů v oboru, mohou upřednostňovat Vanguard.

Metodologie

Investopedia se věnuje poskytování investorům objektivních, komplexních recenzí a hodnocení online makléřů. Naše recenze jsou výsledkem měsíců vyhodnocení všech aspektů platformy online brokera, včetně uživatelské zkušenosti, kvality provedení obchodu, produktů dostupných na jejích platformách, nákladů a poplatků, zabezpečení, mobilních zkušeností a zákaznických služeb. Na základě našich kritérií jsme vytvořili hodnotící stupnici, která shromáždila tisíce datových bodů, které jsme zvážili, do našeho systému hodnocení hvězd.

Kromě toho byl každý zprostředkovatel, kterého jsme zkoumali, povinen vyplnit rozsáhlý průzkum o všech aspektech své platformy, které jsme při testování použili. Mnoho online brokerů, které jsme hodnotili, nám v našich kancelářích osobně předvedlo jeho platformy.

Náš tým průmyslových odborníků pod vedením Theresy W. Carey provedl naše kontroly a vyvinul tuto metodiku nejlepšího v oboru pro hodnocení online investičních platforem pro uživatele na všech úrovních. Kliknutím sem si přečtete naši úplnou metodiku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: