V definici názvu ulice

Co je název ulice?

Cenný papír je držen v „názvu ulice“, když jej zprostředkovatelská firma drží jménem klienta..Jméno, které se objeví na certifikátu akcií nebo dluhopisů, je jméno makléře, ale osoba, která za cenné papíry zaplatila, si ponechává vlastnická práva.

KLÍČOVÉ TAKEAWAYS

  • Cenný papír je držen v „názvu ulice“, když jej zprostředkovatelská firma drží jménem klienta.
  • Jméno, které se objeví na certifikátu akcií nebo dluhopisů, je jméno makléře, ale osoba, která za cenné papíry zaplatila, si ponechává vlastnická práva.
  • Elektronické držení cenných papírů v názvu ulice usnadňuje rychlé obchodování a snižuje obchodní náklady.
  • Cenné papíry držené v názvu ulice jsou u téměř všech broker-dealerských společností v Usa kryty až 500 000 USD v pojištění SIPC.
  • Zatímco cenné papíry držené v názvu ulice jsou bezpečné professional retailové investory, přímá registrace může být lepší volbou professional větší investory.

Jak funguje název ulice

Když kupujete nebo prodáváte cenné papíry u makléře, vaše jméno je zřídka skutečně uvedeno v certifikátu akcií nebo dluhopisů. Místo toho se koná v názvu ulice.

Pokud investor koupí 100 akcií akcií Typical Motors (GM) od společnosti Morgan Stanley (MS), bude makléř tyto akcie držet na ulici. Morgan Stanley nekupuje tyto akcie z trhu, ale místo toho je přiděluje investorovi ze svého již existujícího inventáře, aby byl obchod rychlý a přímý.

Trader stále vlastní akcie, pokud jsou drženy v názvu ulice. V rámci procesu převede Morgan Stanley veškerá vlastnická práva na investora tak, že ho zaregistruje jako skutečného vlastníka. Makléř také každý měsíc nebo čtvrtletí zasílá informace o tom, jak si investice vede.

Registrace akcií na název ulice není povinná. Trader mohl požádat o registraci GM akcií na své vlastní jméno. Držení papírových certifikátů se však obecně nedoporučuje. Nezmění to práva skutečného vlastníka a zkomplikuje a prodraží obchody. Zprostředkovatelské služby budou účtovat další poplatky za související náklady a nepříjemnosti...

Výhody názvu ulice

Pohodlí

Představte si množství práce, které by nastalo, kdyby váš broker držel akcie na vaše jméno. Pokaždé, když je potřebujete prodat, bude muset makléř najít přesné akcie, které vlastníte, a doručit je kupujícímu. Poté by museli poslat akcie zpět společnosti, aby se název v certifikátech změnil na jméno nového vlastníka.

Tento proces by trval hodně času a úsilí, nemluvě o tom, že byste platbu nevybrali, dokud kupující fyzicky neobdržel akcie. Držením cenných papírů na ulici může makléř zabránit většině zpožděním spojeným s převodem vlastnictví a rychle provádět obchody za minimální cenu.

Úspora nákladů na registraci cenných papírů na ulici může významně zvýšit návratnost investic.

Bezpečnost

Pokud by makléři byli držiteli certifikátů fyzické bezpečnosti, bylo by zvýšené riziko fyzického poškození, ztráty a krádeže. Jejich udržováním v názvu ulice jsou makléřské společnosti schopny zadržet cenné papíry elektronicky. To snižuje pravděpodobnost katastrofických událostí.

Tato bezpečnost je rozšířena i na platby. Tím, že drží cenné papíry na ulici, zprostředkovatel zajišťuje, že budou doručeny okamžitě, jakmile dojde k transakci. Tento systém odstraňuje veškerou nejistotu, která by existovala, kdyby byl zákazník odpovědný za zajištění bezpečnosti pokaždé, když došlo k obchodu.

A konečně, téměř všichni makléři a obchodníci ve Spojených státech jsou členy Securities Trader Protection Company (SIPC). Podle SEC jsou investoři, kteří drží cenné papíry na ulici, krytí pojištěním SIPC až do výše 500 000 USD..Je však nutné si uvědomit, že toto pojištění nechrání investory před poklesem cen.

Nevýhody názvu ulice

Držení cenných papírů v názvu ulice má také určité nevýhody. Vzhledem k tomu, že vaše jméno není v záznamu, nebudete od společnosti informováni o důležitých podrobnostech. Tyto informace mohou zahrnovat zprávy nebo jakoukoli jinou firemní komunikaci, kterou společnost zasílá. Při předávání informací o svých podílech se investoři musí spoléhat na zprostředkování nebo poradce.

Držení fyzického certifikátu také dává investorům možnost použít je jako kolaterál professional půjčku nebo většinu ostatních typů úvěrů. Cenné papíry držené v názvu ulice lze obvykle použít pouze jako kolaterál na maržovém účtu.

Zatímco cenné papíry držené v názvu ulice jsou bezpečné pro retailové investory, přímá registrace může být lepší volbou pro větší investory. Akcie držené v názvu ulice mohou být zapůjčeny prodejcům s krátkým prodejem a prodány dalším. Je tedy možné, aby akcie držené v názvu ulice vlastnila více než jedna osoba. Pokud by zprostředkování selhalo, nemusí být možné získat 100% všech cenných papírů. Investoři jsou chráněni až 500 000 USD v pojištění od SIPC, ale to nemusí stačit jednotlivcům s vysokou čistou hodnotou a velkým organizacím.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.