Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Uzavřená definice virtuální měny

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Uzavřená definice virtuální měny

Uzavřená definice virtuální měny

Co je uzavřená virtuální měna?

Uzavřená virtuální měna je neregulovaná digitální měna, která se používá jako platba pouze v určitých virtuálních komunitách. Nemá žádnou souvislost se skutečnou ekonomikou a nelze ji převést na zákonné platidlo.

Uzavřená virtuální měna se také nazývá nekonvertibilní virtuální měna, měna s uzavřenou smyčkou, virtuální měna s uzavřeným tokem a peníze na světě.

Uzavřená virtuální měna je vysvětlena

Technologický pokrok po celém světě vede k narušení změn v tradičním způsobu jednání, včetně způsobu, jakým je zboží a služby získáváno a placeno. Vzestup platforem elektronického obchodování a virtuálních komunit vedl k poptávce po alternativních způsobech provádění transakcí.

Jednou z rychle se rozvíjejících platebních technologií, která vytváří vlny v digitálním světě, je virtuální měna. Virtuální měna je druh digitálních peněz, které se používají k on the web nákupu zboží nebo služeb v reálném světě, ale v některých zemích nemá position zákonného platidla.

Shrnutí

  • Uzavřená virtuální měna je neregulovaná digitální měna, která se používá jako platba pouze v určitých virtuálních komunitách.
  • Z ekonomického a právního hlediska není virtuální měna uznávána jako plná forma peněz.
  • Vzhledem k tomu, že otevřené měny mají stanovitelnou hodnotu ve skutečných penězích a lze je směnit za skutečné peníze, považují se v United states of america za nemovitosti nebo kapitálová aktiva pro daňové účely

Uzavřené virtuální měny Verus Otevřené virtuální měny

Virtuální měna může být otevřená nebo zavřená, pokud jde o její dosah. Otevřená virtuální měna je ta, kterou lze nahradit skutečnými penězi pomocí on the web směnárenských systémů nebo bankomatů, které jsou určeny pro směny virtuální a skutečné měny.

Příkladem otevřené virtuální měny je bitcoin, nejpopulárnější online decentralizovaná kryptoměna. Vzhledem k tomu, že otevřené měny mají stanovitelnou hodnotu ve skutečných penězích a lze je směnit za skutečné peníze, považují se za daňové účely v United states jako nemovitosti nebo kapitálová aktiva

Uzavřené virtuální měny byly vytvořeny pro provoz v prostředích s uzavřenou smyčkou a jsou omezeny na transakce s virtuálním zbožím v uzavřeném prostředí. Uzavřená platforma umožňuje směnu skutečné měny za virtuální měnu. Naproti tomu otevřené virtuální měny lze vyměnit za skutečné zboží a skutečnou měnu.

Uzavřené virtuální měny jsou centralizovány záměrně, ve srovnání s decentralizovanými měnami typu peer-to-peer, jako je bitcoin, které neřídí žádný centrální orgán. S uzavřenou virtuální měnou existuje centrální systém, který vydává měnu, stanoví pravidla pro její používání, zaznamenává transakce provedené jejími uživateli a vyhrazuje si právo stáhnout měnu z oběhu.

Uzavřené překážky ve virtuální měně

U uzavřených měn existují určité překážky. Měna je obvykle nelikvidní a digitálně vzácná, aniž by ji bylo možné vytvořit více, na rozdíl od těžby bitcoinů, která svým uživatelům vytváří více bitcoinů. Uživatel může přijít o všechny své vydělané coiny během několika sekund prostřednictvím počítačových krádeží, softwarových chyb nebo ukončení účtu iniciovaného virtuálním správcem nebo samotným uživatelem.

Příklad reálného světa Uzavřená virtuální měna

Představte si například uzavřenou virtuální měnu jako platební karty uzavřené smyčky, jako je kreditní karta Nordstrom retailer, kterou lze použít pouze v Nordstromu.

Dále jsou měny používané v mnoha on-line hrách uzavřeny. Virtuální aktiva získaná ve hře lze obchodovat za jiné herní nástroje nebo měnu, a proto nepřinášejí žádný zdanitelný příjem.

Mezi příklady virtuálních herních platforem s uzavřenou smyčkou a jejich speciálních měn patří:

  • Earth of Warcraft’s Gold
  • Projekt Entropia Universe Entropia Dollar
  • Zlaté mince Ultima On line

Mezi další formy uzavřených virtuálních měn patří míle pro časté letáky, věrnostní system a tokeny video clip arkád.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web