Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Úvod do obchodování: Skalpeři

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Day trading  > Úvod do obchodování: Skalpeři

Úvod do obchodování: Skalpeři

Co jsou Scalpers?

Obecně řečeno, investoři vydělávají své peníze nákupem cenného papíru a jeho následným prodejem se ziskem v určitém okamžiku. Není neobvyklé, že investoři udržují své pozice kdekoli od několika měsíců do mnoha permit. Na druhé straně mince jsou obchodníci. Typický obchodník drží akcie maximálně několik dní a často obchoduje s akciemi a mimo ně několikrát denně.

Skalpeři jsou specifickým typem krátkodobých obchodníků, kteří se mohou vrhnout do az akcií nebo jiné třídy aktiv desítky, nebo v některých případech i stovky, denně.

Shrnutí

  • Skalpeři jsou typem krátkodobého obchodníka, který může vyskočit z akcie nebo jiné třídy aktiv desítky, nebo v některých případech stokrát, denně.
  • Skalpeři jsou často vysoce energetičtí jedinci, kterým se daří v době stresu a mají prostředky a temperament na zvládnutí vysokého objemu obchodování.
  • Protože skalpování vyžaduje značný čas, peníze a dovednosti, jsou skalpeři nejčastěji profesionálními obchodníky.

Důvodem, proč jsou tito lidé tak aktivní, je to, že doufají, že na každém obchodě sklidí malý zisk a že tyto malé zisky na konci dne přispějí k velkému těstu. Cíl a popis práce skalpera jsou docela podobné cílům tvůrce trhu.

Porozumění Scalperům

Skalpeři jsou často vysoce energetičtí jedinci, kterým se daří v době stresu a mají prostředky a temperament zvládnout vysoký objem obchodování.

I když téměř každý, kdo má dostatek času, peněz a znalostí (mimo jiné vlastnosti), se může stát scalperem, má často smysl nechat tento typ obchodování těm nejzkušenějším obchodníkům dne.

Náklady

Existuje několik problémů, které ztěžují práci skalpera. Za prvé, udržování tak velkého počtu pozic může být velmi časově náročné. Ve skutečnosti lze s jistotou říci, že scalper bude celý den přilepen na svůj keep an eye on a čekat na sebemenší pohyby, aby se dostal do az pozice.

Být skalperem může být také nákladné (jak z hlediska dolarů, tak nákladů příležitosti). Je to proto, že scalper musí často udržovat hotovost připravenou, aby měl schopnost okamžitě vrhnout se na příležitosti. A nezapomeňte na provize.

Ve skutečnosti mohou být provize velkým zabijákem. Přemýšlejte o všech poplatcích za lístek, které by scalper mohl za den vyčerpat, a jak by to mohlo sníst jejich těžce vydělané zisky. Z tohoto důvodu by se skalpeři, kteří pracují samostatně, měli pokusit získat nejnižší možné sazby provize prostřednictvím jednání s makléřem-dealerem.

Nástroje pro obchod

Skalpeři potřebují nějaké speciální vybavení, pokud chtějí být úspěšní. To může zahrnovat přístup k cenovým nabídkám úrovně II ke sledování nabídek a dotazů během obchodní relace. Rovněž je nezbytný přístup k informacím o mapování a telefonní lince. Potenciální skalpeři by si měli být také vědomi toho, jak decimalizace může ovlivnit obchodování, a tedy i jejich zisky.

Přesněji řečeno, v minulosti obchodníci a investoři kupovali a prodávali akcie pomocí zlomkového systému obchody se obvykle prováděly ve zlomcích 1/16 (nebo ekvivalentu ,0625 $) nebo vyšší. Dnes jsou spready často pár centů od sebe a obchody se provádějí v haléřích. To je problém, protože to může skalperovi ztížit zisk.

Například pomocí zlomků, pokud by scalper koupil akci za 10 $ a prodal ji za 10 $ při 1/16 decimalizaci, získal by zisk 62,50 $ z 1 000 akcií (bez započítání provizí). Pokud by však stejný scalper koupil akcii za 10 $ za akcii a prodal ji za 10,01 $, jeho zisk by byl jen 10 $, což pravděpodobně nemusí pokrýt ani provizi.

Opět jde o to, že to může být překážkou professional budoucí scalpery a mělo by se o tom uvažovat. (Viz také: Základy rozpětí Bid-Ask.)

Vstupte do hry

Jak se tedy stát skalperem a podílet se na této vzrušující a potenciálně lukrativní oblasti? Aby bylo jasné, skalpování není professional každého. Skalpeři musí být od přírody ochotni akceptovat riziko a být schopni vypořádat se s napětím, které tento frenetický obchodní styl jistě doprovází.

S ohledem na to neexistují žádné formální požadavky na vzdělání, aby se člověk sám stal skalperem. Ve skutečnosti je to technicky něco, co může udělat téměř každý, pokud má čas a prostředky.

Samozřejmě, že pravděpodobně má smysl, aby scalper nejprve namočil nohy při obchodování pouze s několika akciemi najednou a důkladně se naučil trhy. Ve skutečnosti by z tohoto důvodu mnozí tvrdili, že skalpování by s největší pravděpodobností mělo být ponecháno profesionálům nebo obchodníkům s dobrým kořením.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: