Průvodce » Obchodování » Futures a komodity » Obchodování drahé kovy » Úvod do obchodování se stříbrem Futures

Úvod do obchodování se stříbrem Futures

Po zlatě je stříbro nejvíce investovanou komoditou z drahých kovů..Po celá staletí se stříbro používalo jako měna, šperky a jako dlouhodobá investiční možnost. K obchodování a investování jsou dnes k dispozici různé nástroje na bázi stříbra. Patří sem futures na stříbro, opce na stříbro, stříbrné ETF nebo OTC produkty, jako jsou podílové fondy založené na stříbře. Tento článek pojednává o obchodování futures na stříbro – o tom, jak to funguje, jak ho obvykle používají investoři a co potřebujete vědět před obchodováním.

Základy

Abychom pochopili základy obchodování s futures na stříbro, začněme příkladem výrobce stříbrných medailí, který získal zakázku na poskytování stříbrných medailí pro nadcházející sportovní událost. Výrobce bude potřebovat 1000 uncí stříbra za šest měsíců, aby včas vyrobil požadované medaile. Zkontroluje ceny stříbra a zjistí, že dnes se stříbro obchoduje za 10 USD za unci. Výrobce dnes nemusí být schopen koupit stříbro, protože nemá peníze, má problémy se zabezpečeným úložištěm nebo z jiných důvodů. Přirozeně se obává možného růstu cen stříbra v příštích šesti měsících. Chce se chránit před jakýmkoli budoucím růstem cen a chce uzavřít kupní cenu kolem 10 $. Výrobce může uzavřít stříbrnou futures smlouvu, aby vyřešil některé ze svých problémů. Smlouva by mohla být vypršela za šest měsíců a v té době zaručila výrobci právo na nákup stříbra za 10,1 USD za unci. Nákup futures kontraktu (zaujetí dlouhé pozice) mu umožňuje uzavřít budoucí cenu.

Na druhou stranu majitelka stříbrného dolu očekává, že z jejího dolu bude za šest měsíců vyrobeno 1 000 uncí stříbra. Bojí se, že cena stříbra klesne (pod 10 $ za unci). Majitel stříbrného dolu může těžit z prodeje výše zmíněného kontraktu futures na stříbro, který je dnes k dispozici za 10,1 USD. Zaručuje to, že bude schopna prodat své stříbro za stanovenou cenu.

Předpokládejme, že oba tito účastníci uzavřou mezi sebou stříbrný futures kontrakt za pevnou cenu 10,1 USD za unci. V době vypršení smlouvy o šest měsíců později může nastat v závislosti na spotové ceně (aktuální tržní cena nebo CMP) stříbra. Projdeme několik možných scénářů.

Ve všech výše uvedených případech kupující / prodávající dosahuje nákupu / prodeje stříbra v požadovaných cenových úrovních.

Toto je typický příklad zajištění – dosažení cenové ochrany, a tedy řízení rizika pomocí stříbrných futures kontraktů. Většina obchodování s futures je určena pro účely zajištění. Dalšími dvěma obchodními aktivitami, které udržují likviditu futures na stříbro, jsou spekulace a arbitráž. Spekulanti zaujímají časově vázané dlouhé / krátké pozice ve futures na stříbro, aby mohli těžit z očekávaných cenových pohybů, zatímco arbitři se pokoušejí krátkodobě těžit z malých cenových rozdílů, které existují na trzích.

Skutečné světové stříbro Futures Obchodování

Ačkoli výše uvedený příklad poskytuje dobrou ukázku obchodování s futures na stříbro a použití zajištění, v reálném světě obchodování funguje trochu jinak. Stříbrné futures kontrakty jsou k dispozici pro obchodování na více burzách po celém světě se standardními specifikacemi. Podívejme se, jak obchodování se stříbrem funguje na burze Comex (součást skupiny Chicago Mercantile Exchange (CME))...

Burza Comex nabízí standardní futures kontrakt na stříbro pro obchodování ve třech variantách klasifikovaných podle počtu trojských uncí stříbra (1 trojská unce je 31,1 gramů).

 • úplný (5 000 trojských uncí stříbra)..
 • E-mini (2 500 trojských uncí)..
 • mikro (1 000 trojských uncí)..

Cenová nabídka 15,7 $ za plnou stříbrnou smlouvu (v hodnotě 5 000 trojských uncí) bude mít celkovou hodnotu smlouvy 15,7 x 5 000 = 78 500 $.

Futures obchodování je k dispozici na pákový efekt (tj. umožňuje obchodníkovi zaujmout pozici, která je několikanásobkem výše dostupného kapitálu)..Plná stříbrná futures smlouva vyžaduje pevnou cenovou marži ve výši 12 375 USD. To znamená, že je třeba udržovat marži pouze 12 375 USD (namísto skutečných nákladů 78 500 USD ve výše uvedeném příkladu), aby bylo možné zaujmout jednu pozici v plné stříbrné futures kontraktu.

Vzhledem k tomu, že plná marže futures kontraktu ve výši 12 375 USD může být stále vyšší, než některým obchodníkům vyhovuje, smlouvy E-mini a mikro kontrakty jsou k dispozici za nižší marže v ekvivalentních poměrech. Kontrakt E-mini (poloviční velikost plné smlouvy) vyžaduje marži 6 187,50 $ a mikro kontrakt (jedna pětina velikosti plné smlouvy) vyžaduje marži 2 475 $... .. ..

Každá smlouva je podložena fyzickým rafinovaným stříbrem (cihly), které je testováno na jemnost 0,9999 a je orazítkováno a serializováno burzou a schváleným rafinérem...

Proces vypořádání pro stříbro Futures

Většina obchodníků (zejména krátkodobých obchodníků) obvykle nemá obavy z mechanismů doručení. Srovnávají své dlouhé / krátké pozice ve stříbrných futures včas před vypršením platnosti a těží z hotovostního vypořádání.

Ti, kteří drží své pozice do konce platnosti, buď obdrží nebo doručí (na základě toho, zda jsou kupující nebo prodávající) 5 000 oz. COMEX stříbrný zatykač na stříbrnou budoucnost plné velikosti na základě jejich dlouhé nebo krátké futures pozice. Jeden zatykač opravňuje držitele k vlastnictví ekvivalentních stříbrných slitků v určených depozitářích...

V případě kontraktů E-mini (2 500 uncí) a mikro (1 000 uncí) obchodník buď obdrží, nebo vloží akumulovaný certifikát směny (ACE), což představuje 50 procent respektive 20 procent vlastnictví standardního úplného velikost stříbrného rozkazu. Držitel může akumulovat ACE (dva pro E-mini nebo pět pro mikro), aby získal stříbrný rozkaz COMEX na 5 000 uncí...

Role burzy ve stříbře Futures Obchodování

Forwardové obchodování se stříbrem existuje již po staletí..Ve své nejjednodušší podobě jsou to jen dva jednotlivci, kteří se dohodnou na budoucí ceně stříbra a slibují vypořádání obchodu ke stanovenému datu expirace. Forwardové obchodování však není standardní. Je tedy plné rizika selhání protistrany.

Obchodování se stříbrnými futures prostřednictvím burzy poskytuje následující:

 • Standardizace pro obchodování s produkty (jako označení velikosti plného, ​​E-mini nebo mikro stříbrného kontraktu)
 • Bezpečné a regulované tržiště pro interakci kupujícího a prodávajícího
 • Ochrana před rizikem protistrany
 • Účinný mechanismus zjišťování cen
 • Seznam budoucích termínů pro 60měsíční termínová data, což umožňuje sestavit křivku forwardové ceny, a tedy efektivní zjišťování cen
 • Spekulace a arbitrážní příležitosti, které nevyžadují povinné držení fyzického stříbra obchodníkem, přesto nabízejí příležitost těžit z cenových rozdílů
 • Užívání krátkých pozic, jak pro účely zajištění, tak pro obchodování
 • Dostatečně dlouhé hodiny pro obchodování (až 22 hodin pro futures na stříbro), což dává dostatek příležitostí k obchodování..

Účastníci trhu ve stříbře Futures Trh

Stříbro bylo zavedeným drahým kovem v duálních proudech:

• Je to drahý kov pro investice

• Má průmyslové a komerční využití v mnoha výrobcích

Díky tomu je stříbro komoditou s velkým zájmem pro řadu účastníků trhu, kteří aktivně obchodují futures na stříbro za účelem zajištění nebo cenové ochrany. Mezi hlavní hráče na trhu futures na stříbro patří:

• Těžební průmysl

• Rafinérie

• Elektrické a elektronické společnosti

• Fotografické společnosti

• Klenotnické podniky

• Automobilový průmysl

• Výrobci zařízení pro solární energii

Výše uvedení hráči obchodují hlavně futures na stříbro za účelem zajištění za účelem dosažení cenové ochrany a risk management.

Dalším zdrojem hlavních hráčů na trzích futures na stříbro je finanční průmysl. Tito hráči mohou být také součástí spekulačních a arbitrážních příležitostí a zahrnují:

• Banky

• Zajišťovací fondy a podílové fondy

• Vlastní obchodní společnosti

• Tvůrci trhu a jednotliví obchodníci

Faktory ovlivňující stříbro Futures Ceny

V posledních několika letech došlo k velmi vysoké volatilitě cen stříbra, což mohlo posunout stříbro nad obecně vnímané limity pro bezpečné třídy aktiv..Díky tomu je stříbro vysoce volatilní komoditou pro obchodování.

Kolem roku 1990 činila průmyslová poptávka po stříbře přibližně 39 procent celkové poptávky. Zbytek byl pro investiční účely. V současné době se průmyslová poptávka skládá z více než poloviny celkové poptávky..Tato zvýšená průmyslová poptávka je primárním faktorem zvýšené volatility cen stříbra. Recese nebo zpomalení průmyslové poptávky by snížily ceny stříbra.

Na druhou stranu by mnoho situací mohlo zvýšit poptávku po stříbře a vést k vyšším cenám. Expanze elektronického a automobilového průmyslu by vedla k vyšší poptávce po stříbře. Zvyšování cen ropy by také mohlo zvýšit poptávku po stříbře vynucením využívání alternativní energie, jako je solární energie. Zařízení pro sluneční energii používá stříbro. Aby se investoři pokusili předpovědět budoucí ceny stříbra, měli by zvážit následující:

Na straně nabídky studujte odhadovanou a skutečnou těžbu, zejména v hlavních zemích produkujících stříbro, jako je Mexiko, Čína a Peru...

Na straně poptávky sledujte jak průmyslovou, tak investiční poptávku po stříbře.

V makroekonomii vezměte v úvahu celkovou ekonomiku na národní nebo globální úrovni. Studujte relativní výkon alternativních investičních toků, včetně zlata, akciového trhu a ropy.

Závěr

Stříbro je v posledních letech vysoce volatilní komoditou, což z něj činí vysoce rizikové aktivum..Kromě faktorů ovlivňujících ceny fyzického stříbra je obchodování futures na stříbro ovlivňováno také efekty contango a backwardation, které jsou specifické pro obchodování s futures. V reálném světě vyžaduje obchodování s futures také každodenní plnění tržních hodnot. Obchodníci by si toho měli být vědomi a udržovat k tomu dostatečný kapitál. Přestože jsou futures kontrakty E-mini a mikro stříbro malé velikosti dostupné s pákovým efektem, požadavky na obchodní kapitál mohou být u maloobchodníků stále vyšší. Obchodování s futures na stříbro je vhodné pouze pro zkušené obchodníky, kteří mají dostatečné znalosti o obchodování s futures.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat: