[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Usnadněte to a obchodujte s trendy

Usnadněte to a obchodujte s trendy

Jako obchodník jste pravděpodobně slyšeli staré rčení, že nejlepší je „obchodovat s trendem“. Development, řekněme všichni vědátoři, je váš přítel. Toto je šalvějová rada, pokud víte a můžete akceptovat, že tento development může skončit. A pak development není váš přítel.

Jak tedy můžeme určit směr trendu? Věříme v pravidlo KISS, které říká: „udržujte to jednoduché, hloupé!“ Zde je metoda stanovení trendu a jednoduchá metoda předvídání konce trendu.

Než začneme, chceme zmínit význam časových rámců při určování trendu. Obvykle, když analyzujeme dlouhodobé investice, dominuje dlouhodobý časový rámec kratším časovým rámcům. Professional vnitrodenní účely by však kratší časový rámec mohl mít větší hodnotu. Obchody lze rozdělit do tří tříd obchodních stylů nebo segmentů: vnitrodenní, swingový a poziční obchod.

Velké komerční obchodníky, jako jsou společnosti, které zavádějí výrobu v cizí zemi, by se mohl zajímat o osud měny po dlouhou dobu, jako jsou měsíce nebo roky. Professional spekulanty však lze týdenní graf přijmout jako „dlouhodobý“.

Průměry pohybující se ve dvojicích

S týdenním grafem jako počáteční referencí pak můžeme začít určovat dlouhodobý pattern spekulativního obchodníka. K tomu se uchýlíme ke dvěma velmi užitečným nástrojům, které nám pomohou určit development. Tyto dva nástroje jsou jednoduchý klouzavý průměr a exponenciální klouzavý průměr.

Graf 1: květen 2006 – červenec 2008

Zdroj: Netdania.com

Ve výše uvedeném týdenním grafu vidíte, že v období od května 2006 do července 2008 je modrý exponenciální klouzavý průměr intervalu 20 intervalu nad červeným 55 jednoduchým klouzavým průměrem a oba se svažují nahoru. To naznačuje, že pattern ukazuje vzestup eura, a tedy oslabení dolaru.

V srpnu 2008 se krátkodobý klouzavý průměr (modrý) v níže uvedeném grafu snížil, což naznačuje možnou změnu trendu, ačkoli dlouhodobý průměr (červený) tak dosud neučinil.

Nalezení změny v trendu

V říjnu 20denní klouzavý průměr překročil 55denní klouzavý průměr. Oba se poté svažovali dolů. V tomto okamžiku se development změnil směrem dolů a krátké pozice vůči euru by byly úspěšné.

Graf 2: Říjnový krátkodobý klouzavý průměr

Zdroj: Netdania.com

Při pohledu na graf 2 si všimneme, že krátkodobý klouzavý průměr v prosinci 2008 relativně stagnuje a začíná se zvyšovat, což nyní naznačuje potenciální změnu trendu směrem nahoru. Bližší pohled na 55denní klouzavý průměr k prosinci 2008 však ukazuje, že dlouhodobý klouzavý průměr zůstal klesající.

Zkontrolováním Grafu 2 vidíme, že první šipka zleva naznačuje, že dlouhodobý klouzavý průměr se snížil, což naznačuje, že týdenní nebo dlouhodobější pattern EUR / USD nyní klesl. Druhá šipka označuje, kde mohla být úspěšně zaujata nová krátká pozice, jakmile se cena obchoduje zpět na klesající klouzavý průměr.

Cílem je určit směr trendu, ne kdy vstoupit do obchodu nebo z něj vystoupit. To samozřejmě neznamená, že neexistovaly žádné obchodní příležitosti v kratších časových rámcích, jako jsou denní a hodinové grafy. Ale professional ty obchodníky, kteří chtějí obchodovat s trendem, místo obchodování s korekcí by bylo možné počkat na obnovení trendu a znovu obchodovat ve směru trendu.

Dvojitý spodní indikátor

Graf 3: Podpora dvojitého dna

Zdroj: Netdania.com

Pojďme přepnout na graf 3 a podívejme se, co se stane, když se 20denní exponenciální klouzavý průměr obchoduje až na dvojité dno. Vzhledem k tomu, že dvojité dno v grafu naznačuje podporu v dolní části, můžeme každý den sledovat cenovou akci, abychom získali předem vodítko. Šipka ukazuje, kam se krátkodobý klouzavý průměr otáčí. Klouzavé průměry se opět nepoužívají jako obchodní signály, ale pouze pro účely směrování trendů.

Chyťte vlnu

Nastavením krátkodobého exponenciálního klouzavého průměru a dlouhodobějšího jednoduchého klouzavého průměru na týdenním a denním grafu je možné měřit směr trendu. Znalost tohoto trendu pomáhá při zaujímání pozic, ale mějte na paměti, že trhy se pohybují ve vlnách. Tyto vlny se nazývají impulzní vlny, když jsou ve směru trendu, a korekční vlny, pokud jsou v rozporu s trendem.

Počítáním vln nebo otočných bodů v každé vlně se lze pokusit předvídat, zda bude obchodní příležitost proti trendu nebo s trendem. Podle Elliotovy vlnové teorie se impulsní vlna obvykle skládá z pěti výkyvů a korekční vlna se obvykle skládá ze 3 výkyvů. Celá vlna by se skládala z pěti výkyvů, přičemž dva výkyvy byly v protikladu.

Obrázek Julie Bang © Investopedia 2020

Graf 4: Příklad Elliotovy vlny

Zdroj: Investopedia.com

Obrázek nahoře ukazuje příklad Elliotovy vlny. Protože Elliotova vlnová teorie může být velmi subjektivní, raději použijeme počet otáček, který mi pomůže určit vyčerpání vln. To se obvykle promítá do minimálně sedmi otočných čepů, když jde o trend, následovaných pěti otočnými čepy během korekce. Někdy trh nebude s těmito technickými předpoklady spolupracovat, ale může k němu dojít dostatečně často, aby poskytlo některé velmi lukrativní obchodní příležitosti. Níže je uveden příklad vlny v akci (směr označují modré šipky).

Graf 5: Elliot Wave

Zdroj: Netdania.com

Sečteno a podtrženo

Kombinací diagnózy klouzavého průměru s počtem pivotů a následným doladěním analýzy s pozorováním vzorů svíček může obchodník získat šanci na úspěšný obchod ve svůj prospěch. Pamatujte, že obchodování je řemeslo, což znamená, že jde o umění i vědu a vyžaduje praxi, aby se dosáhlo konzistence a ziskovosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: