01/05/2021 15:20:44 -05: 00
  • Zatímco ekonomika čelící protivětrům uprostřed pandemie a pomalého oživení, trh osobních výpočetních zařízení zaznamenal výrazný nárůst krátkodobé poptávky a také pravděpodobnosti dlouhodobého růstu poptávky.
  • Výrobci počítačových zařízení, jako je Dell (NYSE:DELL), HP (NYSE:HPQ), Apple (NASDAQ:AAPL) a další, jako je Samsung Electronics (OTC: SSNLF), Sony (NYSE:SNE), Panasonic (OTCPK: PCRFY) významně těží z nových trendů, jako je práce z domova, dálkové studium a větší sklon k domácí zábavě.
  • Dle nová data IDC, celosvětové dodávky stolních počítačů a notebooků porostou ve 4. čtvrtletí meziročně o 18% a v roce 2021 o 1,4%.
  • Ve svém upside FQ4 report„Zisk společnosti HP byl tažen 25% růstem spotřebitelských notebooků se silnou prognózou zisku; Lenovo (OTCPK: LNVGY) vykázal meziroční růst čistého zisku o 53% a prognózu a Příští rok o 5–10% celoodvětvový nárůst PC TAM.
  • Společnosti Dell Třetí čtvrtletí hlásilo nárůst prodeje Chromebooků a zaznamenat výnosy z klientských řešení a silnější než očekávanou provozní marži.
  • Pokud se podíváme na dlouhodobější výhled, dlouhodobé trvalé zvyšování práce z domova, narušení dodavatelského řetězce a kapitálových investic při zavádění 5G infrastruktury bude přínosem pro toto odvětví.
  • Firma zabývající se průzkumem trhu Odhady Daniel Research Group tento pandemický šok může vést k 2,2% poklesu jednotkových dodávek celkových osobních výpočetních a komunikačních zařízení – stolních a mobilních počítačů, tabletů a mobilních telefonů v USA; CAGR (2021-2025) je však vidět na 3%.

  • Níže uvedený graf ukazuje, že celkový počet zařízení jako procento z teoretického maxima (oranžový), zatímco v roce 2020 dojde k poklesu v důsledku zavírání podniků, se poté bude i nadále zvyšovat rychlejším tempem než předkrytovským tempem, protože po roce 2020 dojde ke zpomalení výměn; celkový počet mobilních zařízení jako procento z celkového počtu zařízení (červený) se bude i nadále zvyšovat na úkor pevných stolních počítačů (zelený) jako poptávka po mobilitě, zejména v poptávce po discích Enterprise Segment.