Určený obrat objednávky (DOT (SuperDOT))

Co je určený obrat objednávky (DOT (SuperDOT))?

Určený obrat objednávek je elektronický systém, který zvyšuje efektivitu směrováním pokynů k kótovaným cenným papírům přímo ke specialistovi na obchodní platformě místo přes brokera. Určený obrat objednávky je také známý jako DOT nebo SuperDOT.

Porozumění určenému obratu objednávky (DOT (SuperDOT))

Určený obrat objednávek je systém směrování objednávek, který dříve používala Newyorská burza cenných papírů (NYSE) a ve kterém jsou objednávky zasílány přímo specialistovi na obchodní platformě, čímž obchází brokera. Od sedmdesátých allow byla většina objednávek v NYSE přenášena elektronicky na obrazovky specialistů prostřednictvím DOT. Systém DOT se běžně používá při zadávání malých objednávek, například limitních objednávek a obchodů v košíku a programu.

Automatizované obchodní systémy, jako je SuperDOT, mají kapacitu k provádění příkazů s rychlostí i přesností a tyto systémy pomáhají snížit počet chyb odstraněním lidského zásahu do procesu vyřizování pokynů. Automatizované obchodní systémy také poskytují další vrstvu zabezpečení proti podvodům, čímž pomáhají kontrolovat riziko. Systém také umožňuje větší objem na podlaze obcházením provizních makléřů.

V rámci systému DOT zadá uživatel, ať už trader nebo makléř, objednávku přímo do systému, který se poté okamžitě dostane k specialistovi. Jakmile je objednávka provedena, uživatel obdrží zprávu o potvrzení transakce v reálném čase. Většina individuálních investorů nemá přímý přístup k systému SuperDOT, ale nepřímo přistupují k systému prostřednictvím softwaru nebo on the internet služeb nabízených makléřskými společnostmi, které poté zadávají klientské objednávky do SuperDOT.

Kniha Tremendous Exhibit

DOT nebo SuperDOT byl v roce 2009 nahrazen systémem známým jako Tremendous Screen Book (SDBK). SDBK je automatizovaný systém NYSE, který zobrazuje, zaznamenává a provádí příkazy k cenným papírům.

Systém směrování objednávek SDBK je propracovaný počítačový program, který usnadňuje přenos jak tržních, tak limitních příkazů přímo na obchodní stanici a určeným tvůrcům trhu, kde se obchoduje s konkrétním cenným papírem. Tento systém umožňuje efektivnější transakci, protože objednávka může být doručena přímo tvůrci trhu, než aby byla telefonována dolnímu obchodníkovi a provedena ručně. Automatizované systémy, jako je SDBK, provádějí objednávky s rychlostí a přesností a pomáhají kontrolovat rizika.

Minimální makléři zřídka zpracovávají pokyny od jednotlivých investorů. Místo toho jsou tyto pokyny směrovány prostřednictvím SDBK přímo k tvůrci trhu k okamžitému provedení. Minimální makléři obvykle vyřizují větší a složitější institucionální obchodní objednávky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.