Průvodce » Investování » Alternativní investice » Upřednostňované umořitelné zvýšení bezpečnosti dividendového kapitálu (PRIDES)

Upřednostňované umořitelné zvýšení bezpečnosti dividendového kapitálu (PRIDES)

Co jsou upřednostňované umořitelné cenné papíry se zvýšenou dividendou (PRIDES)?

Preferované umořitelné cenné papíry se zvýšeným dividendovým kapitálem neboli PRIDES jsou syntetické cenné papíry sestávající z forwardové smlouvy o nákupu podkladového cenného papíru emitenta a úročeného vkladu za konkrétní cenu. Úrokové platby jsou prováděny v pravidelných intervalech a převod do podkladového cenného papíru je v době splatnosti povinný. PRIDES poprvé představila společnost Merrill Lynch & Co.

Porozumění preferovanému umořitelnému zvýšenému zajištění dividendového kapitálu (PRIDES)

PRIDES jsou podobné povinným převoditelným cenným papírům, ale mají odlišnou strukturu. Jsou podobné v tom, že upřednostňovaný podíl musí být do určitého knowledge převeden na kmenové akcie. Veřejně obchodovaná společnost vydává konvertibilní cenné papíry, když potřebuje získat kapitál vydáním akcií, ale to by potenciálně znamenalo tlak na cenu současných akcií. PRIDES umožňují investorům vydělávat stabilní peněžní toky, zatímco se stále účastní kapitálových zisků podkladové akcie. To je možné, protože tyto produkty jsou oceňovány ve stejném duchu jako základní zabezpečení.

Ačkoli existují rozdíly v povinných kabrioletech a jejich základních strukturách, existují společné rysy, které PRIDES také sdílejí. Jedním z nich je povinná konverze na vlastní kapitál, jakmile kabriolet dospívá. Za druhé, na rozdíl od běžných akcií existuje strop nebo restrict professional zhodnocení. A za třetí, dividendový výnos je obvykle vyšší než běžné akcie. Mnoho povinných konvertibilních cenných papírů má navíc daňové výhody.

PRIDES jsou považovány za upřednostňované akcie, protože mají přednost před kmenovými akciemi a přenášejí práva nad rámec běžných akcií. Například vlastníci prioritních akcií mohou mít výhodu, pokud by společnost podala bankrot nebo by došlo k likvidaci. Preferované akcie mohou vydávat společnosti jakékoli velikosti a mají vlastnosti jak vlastního kapitálu, tak dluhu. Držitelé PRIDES nemají hlasovací práva, zatímco držitelé kmenových akcií obecně hlasují o mnoha otázkách. Držitelé PRIDES však často dostávají podstatně vyšší dividendu než běžní akcionáři, což je významná výhoda.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.