Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Tyto 3 zásoby marihuany mohou zasáhnout americké burzy

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Tyto 3 zásoby marihuany mohou zasáhnout americké burzy

Tyto 3 zásoby marihuany mohou zasáhnout americké burzy

Ještě předtím, než se Kanada v říjnu přestěhovala k legalizaci užívání rekreačního konopí, bylo mnoha investorům jasné, že na legální marihuanový průmysl je třeba dávat pozor. Deset států ve Spojených státech legalizovalo rekreační marihuanu, zatímco 30 schválilo užívání léčivé marihuany v té či oné formě.

Nyní, když má průmysl legálního konopí kořeny v United states a Kanadě, se společnosti snaží dostat se na vrchol. Nedávná zpráva od Motley Idiot naznačuje, že lze očekávat roční tržby až 5 miliard dolarů, jakmile se odvětví plně rozroste. Kromě toho, když americký Úřad professional kontrolu potravin a léčiv (Fda) schválil svůj první lék na bázi konopí v červnu tohoto roku, věci hledají akcie marihuany.

V současné době je v marihuanovém průmyslu více společností, než je na amerických burzách k dispozici akcie marihuany. Postupem času by však investoři měli mít oči na rostoucím seznamu marihuanových společností na špičkových burzách. Níže uvádíme katalog několika marihuanových společností, které investoři mohou v blízké budoucnosti vidět na amerických burzách.

OrganiGram Holdings

V letošním roce zatím méně než půl tuctu akcií marihuany posunulo od mimoburzovních burz k renomovaným burzám, jako jsou Nasdaq nebo NYSE. OrganiGram Holdings (OGRMF) může být jednou z dalších společností, které budou plavat proti proudu.

OrganiGram má tržní kapitalizaci kolem 600 milionů dolarů, což z něj činí vhodnou volbu pro kotování na burze Nasdaq nebo potenciálně i na NYSE. A co víc, společnost vyrábějící marihuanu má pouze plány na zintenzivnění provozu. Až bude konečně v měřítku, Motley Fool uvádí, že OrganiGram bude pravděpodobně jedním z 10 největších producentů konopí v Kanadě. Ale dostat se do tohoto bodu může nějakou dobu trvat. Společnost teprve nedávno oznámila své plány na zvýšení výroby v New Brunswicku s časovou osou rok a půl.

Důležité je, že OrganiGram dosáhl mezi společnostmi s marihuanou vzácné ceny: dokázal dosáhnout čtvrtletního zisku. Investoři by měli vzít na vědomí časný úspěch této firmy, zejména pokud skončí na seznamu na hlavní burze.

Auxly Hashish Group

Auxly Cannabis Group (CBWTF) sice obchoduje na OTC burzách za méně než 1 $ na akcii, ale má tržní strop více než 500 milionů $. Je to z velké části způsobeno masivními změnami, které společnost v posledních čtvrtletích zaznamenala. Společnost Auxly si klade za cíl podnikat v oblasti licenčních poplatků v navazujících, středních a předcházejících oblastech pěstování konopí. Díky širokému spektru partnerů v tomto odvětví má společnost Auxly pozici, aby se v budoucnu stala jedním z 10 největších maloobchodníků.

Auxly však může být professional uplistování trochu dlouhý úkol, protože společnost působí výhradně v Kanadě. To znamená, že společnost by kótovala na burzách v United states of america, pouze pokud by expandovala na americký trh. Zda Auxly bude expandovat na mezinárodní úrovni, se teprve uvidí.

CannTrust Holdings

S rychle se rozvíjejícími růstovými operacemi po celé Kanadě je CannTrust Holdings (CNTTF) další rostoucí operací a pravděpodobným kandidátem na burzovní výpis. CannTrust vyvíjí hydroponickou farmu o rozloze jednoho milionu čtverečních prevent za účelem produkce marihuanových produktů s nejnižšími možnými náklady a nejvyššími maržemi. Společnost zaznamenala mimořádný úspěch při prodeji konopného oleje a může se pochlubit tržním stropem kolem 750 milionů dolarů. U marihuanového průmyslu není nic jisté, ale investoři by si měli dávat pozor na zprávy o pokračující expanzi společnosti CannTrust, včetně jejího potenciálu být uveden na hlavních amerických burzách.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web