Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Základní typy investic

AkciePrůvodce.cz > Ostatní  > Základní typy investic
Základní typy investic - akcie, dluhopisy, komodity, nemovitosti

Základní typy investic

Akcie

Akcie jsou to první, co si lidé představí, když se řekne „investice.“ V jednoduchosti jde o podíl vlastnictví ve veřejné společnosti. Samotná akcie je tvrzením toho, co daná společnost vlastní – její statky a výnosy. Když si koupíte akcii, v podstatě se stáváte spolumajitelem dané společnosti. Když se společnosti daří, hodnota akcie roste a vy můžete dostat zaplaceno v dividendách. Když se společnosti nedaří, hodnota vaší akcie klesne.

Dluhopisy

Dluhopisy jsou cenné papíry podobné směnkám. Když si koupíte dluhopis, v podstatě někomu půjčujete peníze. Daná osoba se zavazuje vám po skončení půjčky peníze splatit včetně ročního úroku. Proto mají dluhopisy vždy svoji dobu trvání (například desetiletý dluhopis dostanete vyplacený za deset let) a také úrokovou sazbu.

Komodity

Když do něčeho investujete, investujete do toho, co to znamená, ne do toho, o co skutečně jde – kus papíru je bezcenný, ale to, co na něm stojí, je hodnotné. U komodit to tak není. Komodita je věc, která uspokojuje potřeby a touhy, jako například maso, káva, nebo elektřina. Komodita sama o sobě je hodnotná, protože ji lidé potřebují a využívají.

Nemovitosti

Investice do nemovitostí jsou riskantní, ale lukrativní. Existuje spousta různých způsobů, jak investovat do nemovitostí. Můžete koupit dům nebo byt a pronajímat ho a nechat si rozdíl mezi hypotékou a nájmem vašeho nájemníka. Můžete také kupovat levné domy, které potřebují renovace a po opravení je rychle prodávat za nízké ceny. Můžete dokonce investovat i do hypotéčních svazků. Nemovitosti jsou velmi výhodnými statky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 19 Průměrné hodnocení: 5]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: