Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Trojitá dolní definice a příklad

Trojitá dolní definice a příklad

Co je to Triple Base?

Trojité dno je vzestupný grafový vzor používaný v technické analýze, který je charakterizován třemi stejnými minimy, po nichž následuje zlom nad úrovní odporu.

Shrnutí

  • Trojité dno je vizuální vzor, ​​který ukazuje, že kupující (býci) přebírají kontrolu nad cenovou akcí od prodejců (medvědů).
  • Trojnásobné dno je obecně považováno za tři zhruba stejná minima odrážející se od podpory následovaná cenovou akcí porušující odpor.
  • Vytvoření trojitého dna je považováno za příležitost vstoupit do vzestupné pozice.

Co vám říká Triple Base?

Trojitý graf spodního grafu obvykle sleduje prodloužený sestupný pattern, kdy medvědi ovládají trh. Zatímco prvním dnem by mohl být jednoduše normální pohyb cen, druhé dno svědčí o tom, že býci naberou na obrátkách a připravují se na možný obrat. Třetí spodní část naznačuje, že existuje silná podpora a medvědi mohou kapitulovat, když cena prolomí úroveň odporu.

Existuje několik pravidel, která se běžně používají pro kvalifikaci trojitého dna:

  1. Než dojde k vzoru, měl by existovat existující sestupný pattern.
  2. Tři minima by měla být zhruba stejná v ceně a od sebe vzdálená. Cena nemusí být přesně stejná, ale měla by být přiměřeně blízká stejné ceně, takže trendová linie je vodorovná.
  3. Objem by měl v celém vzoru klesat ve znamení, že medvědi ztrácejí sílu, zatímco býčí objem by se měl zvyšovat, jak cena prolomí konečný odpor.

Jak obchodovat s trojitým dnem

Cenovým cílem pro obrácení dvojitého dna je obvykle vzdálenost mezi minimy a bodem zlomu přidaným k bodu zlomu. Například pokud je minimal 10,00 $ a průlom je 12,00 $, cenový cíl by byl (12 – 10 = 2 + 12 = 14) 14,00 $. System cease-decline jsou obvykle umístěny těsně pod bodem úniku a / nebo pod trojitým minimem.

Trojité dno je podobné vzoru grafu s dvojitým dnem a může také vypadat jako vzestupné nebo sestupné trojúhelníky. Obchodníci vždy hledají potvrzení trojitého dna pomocí jiných technických indikátorů nebo grafů. Obchodníci si například mohou všimnout, že akcie mají index přeprodané relativní síly (RSI) před vytvořením dvojitého dna a / nebo hledají únik, aby potvrdily, že jde spíše o trojité dno než klesající trojúhelník nebo jiný medvědí vzor.

Příklad trojitého dna

Následující graf ukazuje příklad vzoru trojitého spodního grafu.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

V tomto příkladu akcie společnosti Momenta Pharmaceuticals vytvořily trojité dno a vymanily se z rezistence vůči trendové linii. Rozdíl mezi třetím dnem a únikovým bodem byl přibližně 1,75 USD, což se promítlo do bodu zisku ve výši přibližně 15,50 USD na vzestupu. Halt-decline bod mohl být umístěn kolem 13,50 $, aby se také omezilo riziko poklesu.

Rozdíl mezi trojitým dnem a trojitým vrcholem

Trojitý vrchol je opačný vzor trojitého dna. Místo vzestupného zvratu je trojitý vrchol medvědí vzorec zvratu, kde cenová akce třikrát odráží odpor, vyvěsí tři zhruba stejné výšky, než se propadne odporem. To znamená, že se v zásadě jedná o zrcadlové vzorce stejného tržního fenoménu – prodlouženého boje o kontrolu mezi medvědy a býky, kde se vítězně vynoří jedna strana. Pokud se neobjeví žádný vítěz, trojnásobný dolní nebo horní bod se jednoduše stane dlouhodobějším rozsahem.

Omezení trojitého dna

Při obchodování s grafovými vzory vždy existuje určitá nejistota, protože pracujete s pravděpodobností. Stejně jako u většiny vzorů je trojité dno nejjednodušší rozpoznat, jakmile pominula obchodní příležitost. Dvojité dno může selhat a stát se trojitým dnem a trojité dno a vzor hlavy a ramen mohou být podle definice jedno a totéž. Nejčastěji uváděným omezením trojitého dna je však jednoduše to, že to není velké kompromisní riziko a odměna kvůli umístění cíle a zastavení ztráty. Professional zvýšení potenciálu zisku se obchodníci mohou rozhodnout umístit cease reduction do vzoru a sledovat ho, jakmile dojde k úniku. Problém je v tom, že je pravděpodobné, že bude zastaven v rozsahu, protože malá ztráta je vyšší.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web