Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Tři lidé, kteří byli údajně zakladatelem bitcoinů Satoshi Nakamoto

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Tři lidé, kteří byli údajně zakladatelem bitcoinů Satoshi Nakamoto

Tři lidé, kteří byli údajně zakladatelem bitcoinů Satoshi Nakamoto

Jedním z nejtrvalejších tajemství bitcoinu je identita jeho zakladatele, Satoshi Nakamota. Málo se o něm ví. Jeho poslední komunikace byla v dubnu 2011, dva roky poté, co síť vznikla...

Nakamoto je důležitý professional bitcoinový ekosystém nad rámec jeho postavení zakladatele. Je svého druhu filozofickou loutkou a často se dovolává mezi zastánci kryptoměny, kteří debatují o budoucnosti vývoje bitcoinů. Například obě strany ve sporném rozdvojení bitcoinové hotovosti (samo o sobě vidličkou původního bitcoinového blockchainu) tvrdily, že obhájily Nakamotovu původní vizi měny..Bitcoinové peněženky spojené s Nakamotem drží 980 000 bitcoinů (zhruba 6,2 miliardy USD k březnu 2020)..Vzhledem k tomu, že někdy bude vytěženo pouze 21 milionů bitcoinů,.Nakamotovy podíly mají potenciál významně ovlivnit jeho cenu, pokud a kdy budou obchodovány.

Navzdory četným snahám o odhalení jeho identity se Nakamoto ukázal nepolapitelný. Bylo navrženo několik jedinců, ale u žádného z nich nebylo pochyb o tom, že je Satoshi Nakamoto. Tady jsou tři kandidáti.

Dorian Nakamoto

Toto byl pravděpodobně nejvíce proslulý pokus odhalit zakladatele bitcoinu. Newsweek v březnu 2014 identifikoval Doriana Nakamota jako tvůrce měny..Zveřejnění článku způsobilo hullabaloo v krypto a širší technologické komunitě, protože to bylo poprvé, kdy se mainstreamová publikace pokusila zjistit identitu tvůrce bitcoinů.

Newsweek tvrdil několik podobností mezi Satoshi Nakamoto a Dorian Nakamoto. Například oba měli údajně libertariánské sklony a japonské spojení. (Dorian, který vystudoval fyziku na Kalifornské polytechnice a pracoval na klasifikovaných obranných projektech, je japonsko-americký). Autor článku také prohlásil, že Nakamoto řekl, že s bitcoiny „již“ není zapojen a že jej „předal“ dalším lidem...

Dorian Nakamoto později nabídku popřel a tvrdil, že otázku nepochopil správně. Řekl Associated Press: „Nemám s tím nic společného.“..

Největší chybou časopisu bylo zveřejnění fotografie Nakamotova domu. Zběžné vyhledávání obrázků může snadno odhalit jeho polohu. Zatímco mnozí nevěřili, že Dorian Nakamoto byl zakladatelem bitcoinů, krypto komunita byla zděšená, že jeho soukromí bylo porušeno.

Mediální cirkus přesto nebyl pro Doriana Nakamota bez zisku. Online kampaň získala jeho jménem více než 100 bitcoinů... .Fond byl způsob, jakým komunita bitcoinů řekla „díky“. V dubnu 2014 se Dorian Nakamoto objevil ve videu na YouTube spolu s fundraiserem Andreasem Antonopoulosem, aby poděkoval bitcoinové komunitě za jejich podporu...

Craig Wright

Osoby podezřelé z toho, že jsou Satoshi Nakamoto, toto tvrzení z velké části popřely nebo mlčely. To nebylo případ australského vědce Craiga Wrighta. (Viz také: Byl nalezen tvůrce bitcoinů?)

V prosinci 2015 Wired Magazine napsal profil na Wrighta a tvrdil, že „získal dosud nejsilnější důkazy o skutečné identitě Satoshi Nakamota.“ Tento článek informoval o tom, jak se Wright objevil na konferenci Bitcoin Investors v Las Vegas prostřednictvím Skype. Když byl dotázán na jeho pověření, Wright tvrdil, že je „tak trochu ze všeho“. Uvedl své tituly, včetně magisterského studia statistiky a dvou doktorátů. Řekl také: „S tím vším se zabývám už dlouho … Snažím se držet hlavu dolů.“..

KabelovéDůkazy sestávaly z odkazů na „kryptoměnový papír“ na Wrightově blogu, který se objevil měsíce předtím, než začal obíhat whitepaper bitcoinů. Kromě toho se objevily uniklé e-maily a korespondence s Wrightovým právníkem, které odkazovaly na „distribuovanou knihu P2P.“ Dále uniklé přepisy schůzek s právníky a daňovými úředníky ho citovaly slovy: „Snažil jsem se snažit skrýt skutečnost, že jsem Bitcoiny používám od roku 2009. Na konci toho si myslím, že polovina světa to bude krvavě vědět. “..

Tato tvrzení byla brzy zpochybněna. Kabelové navázal na svou zprávu a zaznamenal několik nesrovnalostí ve Wrightově příběhu. Například se zdálo, že položky blogu jsou zastaralé..Důkazy také naznačují, že veřejné šifrovací klíče spojené se Satoshi Nakamotem byly rovněž antedatovány..Proti Wrightovi se postavil i spoluzakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin, který je jinak vůči politice ve světě kryptoměn zdrženlivý a veřejně ho označil za podvodníka...

Wrighta však tato kritika neznepokojuje a odvrátila pozornost médií, aby získala významnou roli v krypto komunitě. Vedl spornou vidličku Bitcoin Income a vytvořil Bitcoin SV..Je také hlavním vědeckým ředitelem společnosti nChain, společnosti zabývající se blockchainovými řešeními, která slouží podnikovým zákazníkům...

Nick Szabo

Nick Szabo je počítačový inženýr a právník. On je připočítán s průkopníkem koncepce inteligentních smluv v dokumentu z roku 1996..V roce 2008 vytvořil koncept decentralizované měny, kterou nazval Bit Gold, předchůdce bitcoinů. Little bit Gold popsal jako „protokol, pomocí kterého lze online vytvářet neodpustitelné nákladné bity s minimální závislostí na důvěryhodných třetích stranách.“.To je podobné konceptu bitcoinů, kdy řada bitů vytvořených sítí počítačů bez vůdce ověřuje a ověřuje transakce.

Autor Dominic Frisby se ve své knize pokouší dokázat, že Nick Szabo je Satoshi Nakamoto, Bitcoin: Budoucnost peněz? Frisby konzultoval odborníka na stylometrii, který dospěl k závěru, že Szaboův styl psaní byl podobný známým spisům ze Satoshi..Dalším vodítkem je, že jak Szabo, tak Satoshi referenční ekonom Carl Menger. Frisby se navíc dozvěděl, že Szabo pracoval pro DigiCash, časný pokus přivést kryptografii k digitálním platbám..V očích autora to silně naznačuje, že Nick Szabo je Satoshi Nakamoto.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: