Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 způsobů zajištění proti inflaci

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Top 5 způsobů zajištění proti inflaci

Top 5 způsobů zajištění proti inflaci

Federální rezervní systém nyní pečlivě sleduje několik klíčových ekonomických ukazatelů, aby zjistil, zda inflace v nejbližší době vzroste. A pokud se inflace objeví, Fed ukázal známky toho, že bude pomalu zvyšovat sazby ve snaze zabránit volatilitě trhu. Trh práce se však může i nadále zlepšovat a ceny se mohou neustále zvyšovat, což znamená, že ceny dluhopisů poklesnou, jakmile se investoři začnou snažit o ochranu před inflací. Zde je pět věcí, které můžete udělat, abyste zajistili své sázky, pokud se inflace na horizontu objeví znovu.

  1. Přerozdělte peníze do akcií: Pokud se inflace vrátí, může to být pro akciový trh výstřel do paže, zatímco dluhopisy by mohly trpět. Zvažte přerozdělení 10% svého portfolia z dluhopisů do akcií, abyste využili tento možný pattern. Další možností je nákup preferovaných akcií. Tyto likvidní emise budou vyplácet vyšší výnos než většina typů dluhopisů a nemusí klesnout na ceně tolik jako dluhopisy, když se objeví inflace. Akcie užitkových vozidel představují třetí alternativu, kde cena akcií v ekonomickém cyklu poněkud předvídatelným způsobem poroste a poklesne a také vyplácí stabilní dividendy. (Další informace: Základní nátěr na preferované akcie.)
  2. Diverzifikovat na mezinárodní úrovni: Na světě existuje několik hlavních ekonomik, které nerostou a neklesají společně s tržními indexy United states of america, jako je Itálie, Austrálie a Jižní Korea. Přidání akcií z těchto nebo jiných podobných zemí může pomoci zajistit vaše portfolio proti domácím ekonomickým cyklům. Dluhopisy od zahraničních emitentů mohou rovněž poskytnout investorům expozici fixnímu příjmu, který nemusí klesnout na ceně, pokud se na domácí frontě objeví inflace.
  3. Podívejte se na REITs: Realitní investiční fondy (REIT) nesou podíly v komerčních, rezidenčních a průmyslových nemovitostech a často platí vyšší výnosy než dluhopisy. Jednou z klíčových výhod, které nabízejí, je, že jejich ceny pravděpodobně nebudou tak ovlivněny, když sazby začnou růst, protože jejich provozní náklady zůstanou do značné míry nezměněny. Globální index nemovitostí Vanguard Ex-US Authentic Estate Index (VNQI) je vynikajícím fondem obchodovaným na burze (ETF), který vám může v této oblasti poskytnout širokou expozici.
  4. Podívejte se na TIPY: Cenné papíry chráněné inflací státní pokladny (Guidelines) jsou navrženy tak, aby zvyšovaly hodnotu, aby držely krok s inflací. Dluhopisy jsou propojeny s indexem spotřebitelských cen a jejich výše jistiny se resetuje podle změn v tomto indexu. TIPY poklesly na sekundárním trhu za posledních pár permit o zhruba 10%. V tomto okamžiku mohou být dobrým obchodem, protože zatím nemají stanovenou cenu v možnosti inflace. Tyto nástroje vám neposkytnou hvězdné výnosy, ale pokud se objeví inflace, mohly by překonat státní pokladny. Jsou to však složité nástroje a začínající investoři mohou být moudří je koupit prostřednictvím podílového fondu nebo ETF. (Další informace: Zajistěte své sázky s dluhopisy spojenými s inflací.)
  5. Podívejte se na zajištěné půjčky professional seniory: Bankovní půjčky pro seniory jsou dalším dobrým způsobem, jak vydělat vyšší výnosy, a zároveň se chránit před poklesem cen, pokud sazby začnou růst. Ceny těchto nástrojů také porostou se sazbami, protože hodnota půjček se zvyšuje, jakmile sazby začnou růst (i když může dojít k podstatnému časovému zpoždění). Lord Abbett Floating Price Fund (LFRAX) je jednou dobrou volbou professional ty, kteří hledají expozici v této oblasti.

Závěr

Existuje pouze několik způsobů, jak můžete začít zajišťovat své portfolio proti inflaci. (Další informace: Měli byste si dělat starosti s mírou inflace v United states of america?)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: