Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 marihuanových kryptoměn

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Top 5 marihuanových kryptoměn

Top 5 marihuanových kryptoměn

Od června 2019 legalizovalo rekreační užívání marihuany pro dospělé 11 států a Washington DC, zatímco 33 států legalizovalo lékařský hrnec. Očekává se, že tato čísla porostou s tím, jak více států prozkoumá způsoby, jak dekriminalizovat závod. Mějte však na paměti, že marihuana je na federální úrovni stále nelegální, což ztěžuje kohokoli, kdo provádí finanční transakce, a to i ve státech, kde je pot legální.

Firmám a provozovatelům, kteří prodávají a / nebo distribuují rekreační a lékařský pot, je stále zakázáno používat banky pro své transakce z důvodu federální legislativy. Vývoj a používání virtuálních měn specifických pro marihuanu se zvýšilo, aby reagovalo na díru na tomto trhu. Kryptoměny usnadňují lidem v marihuanovém průmyslu – nebo jednoduše těm, kteří si chtějí koupit nějakou plevel – provádět transakce. Zatímco bitcoiny se staly velmi populárními v prostoru virtuální měny, existuje několik alternativních kryptoměn, které se věnují konkrétně sektoru bank.

Čtěte dále a dozvíte se více o prvních pěti kryptoměnách na trhu.

Shrnutí

  • Přestože je marihuana v mnoha státech legální, na federální úrovni nebyla dekriminalizována.
  • Provozovatelé a spotřebitelé na bázi banku mohou nyní pro své transakce používat kryptoměny specifické pro marihuanu, protože banky nemohou legálně obchodovat s bankou.
  • Mezi oblíbené kryptoměny založené na marihuaně patří PotCoin, CannabisCoin, DopeCoin, HempCoin a CannaCoin.

PotCoin (POT)

PotCoin, který byl spuštěn v lednu 2014, byl jednou z prvních kryptoměn pro marihuanový průmysl. Byl navržen k řešení bankovních problémů pro lidi, kteří chtějí obchodovat s legální marihuanou. Obchodování s potcoiny probíhá přímo mezi lidmi bez použití banky nebo clearingového domu. Tvůrci měny chtěli zúročit legalizaci marihuany v Coloradu a dokonce instalovali bankomat PotCoin na výdejně marihuany v Coloradu.

Ale měna nedokázala udělat obrovskou známku a zůstala ve stínu až do 12. června 2017. Tisková zpráva a video hvězdy NBA Dennisa Rodmana, který v Severní Koreji sportuje tričko potcoin.com, dalo PotCoinu šanci. Financováním Rodmanovy cesty nejen že se PotCoin znovu dostal do pozornosti médií, ale jeho hodnota podle Coinmarketcap.com za jediný den také vzrostla o 76%. V červnu 2019 se její současná tržní kapitalizace blížila k 2,077 milionu USD, velký skok z 81 547 USD v únoru 2014. Co se týče ceny, v únoru 2014 měla 1 PotCoin hodnotu 0,004625 USD, která se nyní zvýšila na 0,009 337 USD – což je více než 100% nárůst její ceny.

PotCoin má omezenou dodávku 420 milionů mincí a více než 222 milionů v oběhu. Obchoduje na třech trzích a také přechází na proof-of-stake, který umožňuje lidem těžit nebo ověřovat blokové transakce podle počtu mincí, které drží. Důležitým upozorněním je, že PotCoin tvrdí, že transakční rychlosti jsou 40 sekund, což je ve srovnání s bitcoiny docela působivé.

Kryptoměna na začátku roku 2019 oznámila některé nové funkce, včetně HD peněženek, zkrácení synchronizačních časů, slibujících rychlejší synchronizaci v síti, které pomohou zlepšit zážitek uživatele.

graf s laskavým svolením – worldcoinindex.com

CannabisCoin (CANN)

CannabisCoin byl také vyvinut v roce 2014, jen pár měsíců po PotCoinu. Jedná se o otevřenou měnu typu peer-to-peer typu „open-to-peer“ a jako Potcoin byla zaměřena na usnadnění transakcí pro výdejny marihuany pro lékařské účely. I když si zpočátku získal popularitu, nedokázal zajistit investorům.

Se zaměřením na svůj trh má CannabisCoin návrh převést kryptoměnu přímo na marihuanu. Pod názvem CANNdy existuje řada léčivých přípravků a kmenů marihuany pěstovaných pro konkrétní účel výměny v poměru 1 CannabisCoin k 1 gramu léku.

Kryptoměny specifické pro marihuanu také používají virtuální peněženky k držení a ukládání mincí, stejně jako běžné kryptoměny.

Celková nabídka CannabisCoinu je stanovena na 91,8 milionů, přičemž v současné době je v oběhu více než 77 milionů. Měna má podle marketmarketcap.com tržní kapitalizaci 803 440 $.

graf s laskavým svolením -worldcoinindex.com

DopeCoin (DOPE)

DopeCoin založil Adam Howell – také známý jako Dopey – v únoru 2014, uvádí se na jeho webových stránkách. O konkrétních trzích, kterým měna slouží, je známo jen málo, kromě toho, že „jejím posláním je poskytovat nadšencům marihuany moderní a bezpečný způsob podnikání pro 21. století“.

Podle jeho webových stránek mohou uživatelé DopeCoinu provádět pseudo-anonymní transakce za minutu a neplatit žádné poplatky ani transakční náklady.

Počínaje vizí vytvoření Silk Road pro transakce s marihuanou po celém světě je nabídka DopeCoin omezená na 200 milionů DopeCoins s přibližně 117 miliony v současné době v oběhu. Je to také měna proof-of-stake, kde lze vydělat roční úrok 5%. Měna má v současné době tržní strop téměř 240 045 USD, podle coinmarketcap.com.

graf s laskavým svolením -worldcoinindex.com

HempCoin (THC)

HempCoin také vznikl v roce 2014, i když jeho zaměření je méně na jednotlivce, kteří jej používají k nákupu plevelů. Místo toho byla tato kryptoměna navržena pro použití v zemědělském průmyslu a lékařských / rekreačních lékárnách. Web HempCoin tvrdí, že jej lze použít k „usnadnění transakcí mezi chovateli marihuany a místními prodejnami“, jakož i k nákupu vybavení a nástrojů používaných k pěstování marihuany.

Je zajímavé poznamenat, že HempCoin se používá ve všech oblastech zemědělství, neomezuje se pouze na ty, které zahrnují plevel. Od června 2019 má HempCoin cenu 0,003672 USD, což je tržní kapitalizace více než 896 666 milionů USD.

graf s laskavým svolením -worldcoinindex.com

CannaCoin (CCN)

CannaCoin běží na decentralizovaném blockchainu pomocí technologie Peer2Peer. Měna byla vyvinuta v roce 2014, ale převedena na proof-of-stake na bloku 370 000. Cannacoin, jak to popsali jeho zakladatelé, je „skupina nadšenců konopí, kteří pracují na budoucím vývoji aplikací kryptoměny souvisejících s výrobou konopí, výrobou semen, výrobou extraktů, zařízeními na vyfukování skla, výrobou vape a dab stanic, vývojem kryptoměny a dalšími“

Od června 2019 má CannaCoin cenu 0,015528 USD a tržní kapitalizace ve výši 73 019 USD. V oběhu je akciea 4,7 milionu cannacoinů.

graf s laskavým svolením -worldcoinindex.com

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web