Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 knih, které se dozvíte o blockchainu

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Top 5 knih, které se dozvíte o blockchainu

Top 5 knih, které se dozvíte o blockchainu

Inovativní technologie blockchain funguje bez nutnosti ústředního orgánu. Blockchain je základním technologickým základem kryptoměn, jako jsou bitcoiny a ethereum. Desítky předních finančních společností, včetně společností Goldman Sachs (GS) a JPMorgan (JPM), investují značné prostředky do vývoje této technologie. Professional lidi, kteří se chtějí dozvědět více o technologii blockchain a jejích aplikacích, jsou zde tři z nejlepších knih na toto téma.

Shrnutí

  • „Cryptoassets“ nabízí investorům úvod do blockchainu, včetně základních konceptů, oceňovacího rámce a praktických podrobností, jak začít.
  • „Blockchain Revolution“ pojednává o tom, jak by technologie blockchain mohla v budoucnu změnit způsob, jakým žijeme a obchodujeme.
  • „Kniha Satoshi“ pomáhá čtenářům porozumět blockchainu z pohledu jeho tvůrce, tajemného Satoshi Nakamota.
  • „Základy bitcoinů a blockchainů“ poskytuje komplexní přehled o technologii kryptoměny a blockchainu a slouží jako vynikající úvod professional lidi, kteří jsou v tomto odvětví noví.
  • „Blockchain Developer“ je mocný zdroj pro ty, kteří se zajímají o technické aspekty blockchainových prací při zahájení nových nebo pokračování stávajících projektů.

1. Kryptoměny Chris Burniske a Jack Tatar

Burniske a Tatar se na blockchain dívají z finančního hlediska, ale zároveň pokrývají klíčové technologické koncepty. „Cryptoassets: The Innovation Investor’s Information to Bitcoin and Beyond“ je napsán spíše pro investory než pro programátory nebo nadšence bitcoinů. Díky tomu je většina jejich vysvětlení relevantní a srozumitelná. Burniske a Tatar začínají s počátky bitcoinu během finanční krize v roce 2008 a pokrývají základy. Vysvětlují také zásadní rozdíly mezi bitcoiny a širší blockchainovou technologií. Kniha poté podrobně popisuje typy kryptoměn, které se objevily, jako jsou kryptoměny a kryptoměny.

Jako každá nová technologie je pochopení finančních dopadů blockchainu professional investory často užitečnější než učení technických podrobností.

Tato kniha také jde daleko za většinu zbytku literatury tím, že se pokouší definovat kryptoměny jako třídu aktiv. Existuje dokonce i kapitola, která se věnuje obtížnému úkolu vyvinout oceňovací rámec professional kryptoměny. Zatímco trh je stále příliš mladý na to, aby byl jakýkoli rámec definitivní, Burniske a Tatar si zaslouží pochvalu za položení nezbytných základů. Nakonec se také zabývají praktickými detaily blockchainového investování. Pokryté jsou blockchainové peněženky, burzy kryptoměn a počáteční nabídky mincí (ICO).

2. Blockchain Revolution od Dona a Alex Tapscottových

Tým otce a syna Dona a Alex Tapscottových napsal „Blockchain Revolution“, aby vysvětlil dopad kryptoměn. Plně otevřená platforma technologie blockchain rozšíří a transformuje to, co můžeme dělat on line, jak to děláme a kdo se může účastnit. Podle Tapscotts technologie blockchain výrazně zlepší poskytování rozšiřujících se finančních služeb a zabezpečení osobních údajů. Blockchain má také výhody pro obchodní smlouvy a rozvoj internetu věcí (IoT).

Kniha také pojednává o různých způsobech, jak blockchainová technologie mění budoucnost peněz, transakcí a podnikání. Don Tapscott, také autor „Wikinomics“, a jeho syn Alex, pro na blockchain, tuto technologii pečlivě vysvětlují. Vidí to jako jednoduchý, ale transformační protokol, který umožňuje, aby byly finanční transakce anonymní a zabezpečené prostřednictvím distribuované účetní knihy. Autoři uznávají, že technologie blockchain je stále v plenkách. Dělají vynikající práci při oddělení toho, co může technologie ve skutečnosti přinést nyní, od jejího obrovského potenciálu professional budoucnost.

3. Kniha satoshi od Phil Champagne

Technologie blockchain a bitcoiny jsou propojeny, protože blockchain umožňoval kryptoměny. Tato kniha nabízí spisy tajemného tvůrce bitcoinů, známého jako Satoshi Nakamoto. Počátkem roku 2020 široká veřejnost stále neznala skutečnou identitu Nakamota.

Nakamoto persona má pouze virtuální existenci, podobně jako její tvorba kryptoměny. Tato osobnost je přítomna pouze v on the net publikacích, které Nakamoto nabídl k vysvětlení bitcoinu během prvních dnů jeho zavedení. Kniha Satoshi je definitivní sbírka základních spisů Nakamota, včetně originálního papíru popisujícího myšlenku bitcoinu. Kniha také obsahuje Nakamotovo vysvětlení, jak bitcoiny fungují, a chronologicky uspořádanou sbírku e-mailů a on-line příspěvků na fóru Nakamota.

4. Základy bitcoinů a blockchainů Antonyho Lewise

Antony Lewis, dříve dřívější burza kryptoměn itBit, je odborníkem v oblasti kryptoměny a blockchainu téměř deset let. V této knize Lewis jasně a výstižně rozkládá technické aspekty technologie blockchain způsobem, který je stravitelný a srozumitelný pro ty uvnitř i vně vesmíru. I když tato kniha pokrývá také základy kryptoměn, je také užitečným průvodcem pro ty, kteří se zvláště zajímají o blockchainovou technologii a její mnoho aplikací.

5. Blockchain Developer od Elada Elroma

Zatímco ostatní knihy na tomto seznamu poskytují obecný přehled technologie blockchain, tato kniha je napsána s ohledem na vývojáře. Jako takový se The Blockchain Developer nevyhýbá technické diskusi a podrobným podrobným informacím. Po představení této technologie a její struktury autor Elad Elrom pojednává o procesu vytváření vlastního blockchainu, budování dApps a dalších. K dispozici jsou specializované sekce knihy týkající se populárních existujících blockchainů professional vývojáře, kteří se zajímají o vytváření aplikací pro již existující sítě, a také část knihy o blockchainových aplikacích mimo kryptoměnu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: