Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 ETF restaurací pro rok 2016

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejlepší ETF  > Top 5 ETF restaurací pro rok 2016

Top 5 ETF restaurací pro rok 2016

Průměrný Američan jedí 5,8krát týdně. To znamená více než 2 600 $ ročně vynaložených na osobu. Restaurační průmysl i nadále vidí pozitivní dopad tohoto trendu se zvýšeným růstem a expanzí stejných obchodů. Section restaurace je velmi fragmentovaný. V tomto odvětví existuje několik sektorů s rychlými restauracemi, rychlými příležitostnými jídly, příležitostnými jídly a skvělými jídly. Přechod na příležitostnou příležitost postavil těžké časy před rychlou službu, která zůstává sektorem s vysokými příjmy a ve většině případů má silné dividendy. Speedy casual má stále obrovskou příležitost rozšířit se po celé zemi.

Investoři mají mnoho možností, pokud jde o investice do restaurací. Obři rychlého občerstvení jsou veřejně obchodovatelní, stejně jako menší rostoucí značky, které se dostávají na trh rychlého občerstvení. Ve složeném průměru Dow Jones se objevuje pouze jedna restaurační společnost. Pokud jde o získání přístupu ke koši restauračních akcií, existuje jeden fond čisté obchodování na burze (ETF) a několik dalších, které mají vysoké procento podílů v restauračním sektoru.

1. Restaurace ETF

Investoři, kteří hledají restaurace ETF, by měli začít s restaurací ETF, novou nabídkou od skupiny ETF Administrators Team. Fond nabízí expozice v restauracích s rychlým občerstvením, v neformálních a neformálních restauracích a skvělých restauracích. Fond také pokrývá restaurace všech velikostí, přičemž hlavní hráči a začínající značky v současné době překračují regionální expanzi.

Restaurace ETF vstoupila na burzu v říjnu a investovala do akcií s tržní kapitalizací vyšší než 200 milionů USD a ročním obratem více než 1 milion USD. Trochu zkroucení je fond také stejně vážený a poskytuje stejnou expozici všem zahrnutým restauracím. To dává investorům skvělou příležitost těžit ze všech různých velikostí restaurací a různých subsektorů.

Nejlepší podíly v listopadu 2015 zahrnovaly Chuy’s Holdings, McDonald’s a Starbucks. Zahrnuje také malé rostoucí restaurační značky, jako je Kona Grill, Del Frisco’s Restaurant Group a El Pollo Loco. Mezi 50 restaurací, které fond zastupuje, jsou také novější veřejné společnosti, jako jsou Noodles & Company, Zoes Kitchen area, The Behavior Burger, Shake Shack a Del Taco.

V listopadu měla ETF spravovaná aktiva v hodnotě 2,5 milionu USD (AUM). V červnu a prosinci se fond vyvažuje pololetně. Fond má jeden z dražších poměrů nákladů na ,75%, ale je to jediný čistý ETF v restauracích.

2. Invesco Dynamic Food & Beverage ETF

Invesco Dynamic Meals & Beverage ETF (NYSEARCA: PBJ) poskytuje velkou expozici výrobcům potravin a nápojů spolu s určitou expozicí v restauracích. ETF má 92% svých aktiv ve spotřebitelských sponkách a 8% ve volných akcieách spotřebitelů.

Tento ETF má kolem 240 milionů USD v AUM a účtuje poměr nákladů ,58%. Toto Invesco ETF ukazuje silnou historii výkonu. Jeho roční výkon je zisk 15% během tří let fond vzrostl o 21%.

Akcie restaurací zahrnuté v tomto ETF jsou Starbucks a Papa John’s. Tyto dvě společnosti tvořily k listopadu 2015 5,4% a 2,2% ETF. Starbucks byl v té době největším holdingem celého ETF. Za zmínku stojí také to, že Sysco, jeden z nejlepších dodavatelů jídel v restauracích, je v leading 10 na 5%.

3. Customer Discret Sel Sect SPDR ETF

Nejlevnějším nákladovým poměrem professional ETF související s restaurací je spotřebitelská Discret Sel Sect SPDR ETF (NYSEARCA: XLY), nabídka Point out Road. Fond existuje od roku 1998 a v současné době má AUM 11,8 miliard dolarů. Investoři platí sazbu výdajů ,14%, aby získali expozici vůči některým z největších spotřebitelských akcií, které jsou veřejně obchodovány.

Mezi restaurační podniky v tomto ETF patří McDonald’s, Starbucks, Yum Models, Chipotle a Darden Restaurant Group. McDonald’s a Starbucks jsou nejlepšími 10 podíly v ETF, z nichž každý představuje přibližně 4% z celkového portfolia.

V posledním roce je ETF vyšší než 20%. Fond získal za poslední tři roky více než 23%. Spolu s expozicí několika restauracím drží ETF podíly v předních spotřebitelských značkách, jako jsou Amazon.com, Disney a House Depot.

4. Invesco Dynamic Leisure & Amusement ETF

Invesco Dynamic Leisure & Entertainment ETF (NYSEARCA: PEJ) drží velký koš akcií v několika průmyslových odvětvích. Fond má aktiva v leteckých společnostech, cestování, médiích, plavebních společnostech, kasinech a restauračních společnostech. Investoři platí výdajovou sazbu ,63%, aby získali expozici vůči 30 různým akciím.

Tento ETF, zahájený v roce 2005, vzrostl za poslední rok o 14% a za poslední tři roky o více než 21%. Navzdory skutečnosti, že podíly s průměrnou tržní kapitalizací ve výši 24,2 miliard USD má fond velkou expozici v několika různých velikostech. Ve skutečnosti tvoří akcie s malou kapitalizací největší procento na 46%, přičemž akcie s velkou kapitalizací představují 36% aktiv.

Klíčovými restauračními akciemi ve fondu jsou Starbucks, Dave & Buster’s, Sonic, Jack in the Box, Darden Restaurants, Cheesecake Manufacturing unit, Denny’s a Papa John’s. Starbucks je druhým největším podílem fondu s 5,3% aktiv. Letecké společnosti tvoří velké procento fondu s 33% aktiv k listopadu 2015.

5. Invesco S&P SmallCap Spotřební ETF professional spotřebitele

Investiční ETF Invesco S&P SmallCap Buyer (NYSEARCA: PSCD) investuje do akcií s malou kapitalizací nebo do akcií s tržní kapitalizací obecně pod 2 miliardy USD. Fond má více než 90 podílů a účtuje přiměřený poměr nákladů ,29%. Průměrná tržní kapitalizace podílů je 1,6 miliardy USD.

Subsegment restaurace a volný čas je druhým nejvíce zastoupeným segmentem v tomto ETF, hned za specializovaným maloobchodem. Více než 21% fondu se věnuje akciím v restauracích a volném čase. Investoři získávají expozice ve společnostech, jako jsou Texas Roadhouse, Papa John’s, Sonic Restaurants, DineEquity, Popeye’s Louisiana Kitchen area, Red Robin Connoisseur Burger, BJ’s Dining establishments, Bob Evans, Ruth’s Hospitality Team, Biglari Holdings a Ruby Tuesday.

Tento fond nedosahoval tak dobrých výsledků jako ostatní s ročním ziskem 6% a tříletým ziskem 17%. Dostanete však dobrou expozici vůči akciím s malou tržní kapitalizací, které jsou dlouhodobě nejvýkonnějšími akciemi. Investice do menších akcie restaurací umožňuje zisky z národní expanze a škálovatelnosti.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: