Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 ETF ke sledování Euro Stoxx 50 pro rok 2016 (FEZ, HFEZ)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejlepší ETF  > Top 5 ETF ke sledování Euro Stoxx 50 pro rok 2016 (FEZ, HFEZ)

Top 5 ETF ke sledování Euro Stoxx 50 pro rok 2016 (FEZ, HFEZ)

Index EURO STOXX 50 měří výkonnost špičkových akcií s modrým čipem v eurozóně, ekonomickém regionu, který zahrnuje 19 zemí, které přijaly euro jako národní měnu. Investoři, kteří mají zájem získat tento druh expozice prostřednictvím burzovního fondu (ETF) EURO STOXX 50, mají spoustu dobrých možností, které je třeba zvážit. Je však důležité si uvědomit, že většina možností dostupných v této kategorii má sídlo v Irsku, Lucembursku nebo jiné evropské zemi.

Ve skutečnosti k prosinci 2015 existuje pouze jedna firma nabízející EURO STOXX 50 ETF se sídlem ve Spojených státech. Tento seznam začíná dvěma produkty této společnosti se sídlem v United states, následovanými některými z nejlepších ETF se sídlem v zahraničí v této kategorii. Než začnete uvažovat o ETF se sídlem v zahraničí, měli by investoři ve Spojených státech vyhledat radu ohledně daňových dopadů zahraničních investic.

Při sestavování indexu EURO STOXX 50 jsou do výběrového seznamu přidány největší společnosti s tržní kapitalizací v každé zemi eurozóny. Pro zařazení do indexu je poté vybráno 50 největších společností ze seznamu pro výběr, které splňují minimální požadavky na likviditu. Index je každoročně revidován a rekonstituován v září se zvláštními pravidly professional přidávání a odebírání v polovině roku. Akcie komponent v indexu jsou váženy podle tržní kapitalizace volného pohybu. Hmotnost komponent je omezena na 10%. Podle aktualizovaných tržních kapitalizací má index čtvrtletní váhu.

V prosinci 2015 měla největší složka indexu EURO STOXX 50, francouzská ropná a plynárenská společnost Total, váhu 4,9%, následovanou Bayerem 4,4%, Sanofi 4,3%, Anheuser-Busch InBev 4,2% a Daimler na 3,6%. Geografickému zastoupení dominuje Francie s 36,5% a Německo s 31,9%, následované Španělskem s 10,8%, Itálií s 7,7% a Nizozemskem s 7,6%. Členění sektoru vedou finanční akcie s alokací 26,2%, následované průmyslovými akcieami 12,1%, základními spotřebitelskými akcieami 11,4%, zdravotnickými akcieami 11,2% a diskrečními spotřebitelskými akcieami 10,8%.

1. SPDR EURO STOXX 50 ETF

Americká společnost poskytující finanční služby Point out Road World wide Advisors je domovem jediných dvou ETF ve Spojených státech, které sledují index EURO STOXX 50. Větší a likvidnější opcí je SPDR EURO STOXX 50 ETF (NYSEARCA: FEZ), která byla uvedena na trh v říjnu 2002. V prosinci 2015 měla čistá aktiva téměř 4,2 miliardy USD a průměrný tříměsíční objem obchodování více než 2 miliony akcií denně. Tento fond se snaží porovnat investiční výsledky indexu EURO STOXX 50 investováním do portfolia, které má stejný investiční profil jako kombinace akcií držených v indexu. Má poměr nákladů ,29%.

Zatímco cena FEZ je v amerických dolarech, její podkladová aktiva jsou denominována v eurech. Investice do FEZ nebo do některého z ETF se sídlem v zahraničí popsaných níže tedy přichází s určitým měnovým rizikem, které musí investoři zvážit. Konkrétně fluktuace směnného kurzu mezi dolary a eury ovlivňují hodnotu podkladových aktiv fondu vyjádřenou v dolarech. Pokles hodnoty eura vůči dolaru se rovná poklesu hodnoty aktiv fondu v dolarech, což je ztráta pro dolarově založeného investora. Na druhé straně dolarovým investorům prospívá, když euro posiluje a zvyšuje hodnotu aktiv fondu v dolarech. Investoři, kteří předpovídají posílení dolaru nebo se chtějí jen vyhnout měnovému riziku spojenému s eurem, by měli zvážit dále popsaný měnově zajištěný fond.

2. SPDR EURO STOXX 50 Měna zajištěná ETF

Point out Street World Advisors zahájila v červnu 2015 SPDR EURO STOXX 50 Forex Hedged ETF (NYSEARCA: HFEZ), aby zajistila expozici vůči akciím eurozóny s velkým kapitálem bez měnového rizika. Převážná část tohoto fondu je konstruována přesně stejným způsobem jako jeho nezabezpečený protějšek. Zahrnuje však také zajišťovací složku, která zahrnuje postupnou investici do měsíčních forwardových kontraktů v cizí měně určených k vyrovnání expozice fondu vůči euru. Tato technika chrání investory před ztrátami spojenými s oslabením eura. Rovněž však vylučuje potenciální zisky z posílení eura.

V prosinci 2015, přibližně šest měsíců po spuštění, zůstává HFEZ velmi malým ETF. Má čistá aktiva přibližně 10,7 milionu dolarů a průměrný objem obchodování přibližně 4 000 akcií denně. Má poměr výdajů ,32%, což je o pouhé tři bazické overall body více než jeho nezajištěný protějšek.

3. Db x-trackery EURO STOXX 50 UCITS ETF

Db x-trackers EURO STOXX 50 UCITS ETF je jedním z největších ETF dostupných v Evropě professional sledování indexu EURO STOXX 50. Fond byl založen v dubnu 2007 společností Deutsche Asset & Prosperity Management Investment, dceřinou společností skupiny Deutsche Financial institution v Německu. Má sídlo v Lucemburku a je denominováno v eurech. V prosinci 2015 měl fond db x-trackers EURO STOXX 50 čistá aktiva ve svých 50 složkách akcií více než 5,2 miliardy EUR. Má průměrné objemy obchodování pod 3 000 akcií denně. Stejně jako její konkurenti se sídlem v Usa se i tato ETF snaží investovat do portfolia akcií, které co nejvíce odpovídá indexu EURO STOXX 50. Má výjimečně nízký poměr výdajů ,09%.

4. iShares Main EURO STOXX 50 UCITS ETF

IShares Main EURO STOXX 50 UCITS ETF je dalším solidním fondem professional investory, kteří zvažují ETF se sídlem v zahraničí. Tento fond byl založen v lednu 2010 v Irsku a je denominován v eurech. K prosinci 2015 měla čistá aktiva téměř 1,7 miliardy EUR a tříměsíční průměrný denní objem obchodování více než 10 000 akcií, což z něj činí nejvíce obchodované ETF se sídlem v zahraničí. Má velmi nízký poměr výdajů ,1%.

5. Amundi ETF EURO STOXX 50 SKIPCP ETF

Produkt Amundi ETF EURO STOXX 50 UCITS ETF vyrábí společnost Amundi Asset Administration, majoritní dceřiná společnost evropského bankovního gigantu Crédit Agricole Group. Tento fond zahájil svoji činnost v září 2008. Má sídlo ve Francii a je denominován v eurech. V prosinci 2015 měla čistá aktiva téměř 1,5 miliardy EUR a průměrný objem obchodování méně než 1 000 akcií denně. Fond má poměr výdajů ,15%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: