Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 držitelů podílových fondů Southwest Airlines (LUV)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > Top 5 držitelů podílových fondů Southwest Airlines (LUV)

Top 5 držitelů podílových fondů Southwest Airlines (LUV)

Southwest Airlines Co. (NYSE: LUV) je třetí největší letecká společnost v Severní Americe. Letecká společnost je známá slevovými tarify a má největší flotilu letadel Boeing 737 na světě. Společnost Southwest zveřejnila své příjmy za 3. čtvrtletí roku 2018 25. října 2018. Společnost vykázala tržby ve výši 5,58 miliardy USD, ve srovnání se 5,27 miliardami USD ve stejném čtvrtletí loňského roku. K 25. říjnu 2018 je tržní strop jihozápadu 28,28 miliardy $.

Zde je pět největších investorů podílových fondů podporujících Southwest Airlines, kteří společně vlastní 13,42% nesplacených akcií.

Vanguard PrimeCap Fund (VPMCX)

Vanguard PRIMECAP Inv (VPMCX) je aktivně spravovaný akciový fond s velkou a střední kapitalizací. Cílem fondu je dlouhodobé zhodnocení kapitálu. Srovnávacím indexem fondu je index Typical & Poor’s 500 (index S&P 500) a index výrazně překonává. VPMCX vlastní 35 milionů akcií společnosti Southwest Airways, což je zhruba 6,12% z celkové společnosti. Fond Vanguard PrimeCap má celková aktiva 69,5 miliard dolarů, přičemž jeho investice do jihozápadu tvoří 2,79% portfolia fondu.

Fond Vanguard Overall Stock Market Index Fund (VTSMX)

Vanguard Whole Inventory Market Index Fund (VTSMX) je pasivně spravovaný akciový indexový fond. Snaží se odpovídat celkovému výnosu celého amerického akciového trhu. Manažeři portfolia investují do více než 3 700 akcií, podle váhy jednotlivých akcií v indexu CRSP US Overall Industry. Tento index pokrývá téměř celou kapitalizaci všech akcií obchodovaných na newyorské burze cenných papírů (NYSE) a NASDAQ. Fond dělá téměř dokonalou práci při porovnávání indexu. Fond vlastní k 25. říjnu 2018 13 milionů akcií společnosti Southwest, což je 2,29% z celkových akcií letecké společnosti. Podíl fondu Vanguard Full Stock Sector Index Fund na jihozápadu představuje ,11% z portfolia fondu ve výši 756,6 miliard USD.

Vanguard Money Chance Fund (VHCOX)

Vanguard Funds Opportunity Inv (VHCOX) je aktivně spravovaný akciový fond. Cílem fondu je dlouhodobý růst jistiny. Jeho měřítkem je růstový index Russell Mid-Cap, i když průměrná kapitalizace portfolia fondu je trojnásobkem průměrné kapitalizace společností zahrnutých do indexu. Výrazně překonává index. S 10 miliony akcií Southwest, neboli 1,76% společnosti, je VHCOX třetím největším držitelem podílového fondu. Celková aktiva fondu jsou oceněna na 18,4 miliard USD a investice fondu na jihozápadě představují 3% jeho portfolia.

Trader indexu Vanguard 500 (VFINX)

Index Vanguard 500 INMV (VFINX) sleduje index S&P a pokouší se ho co nejpřesněji replikovat. Fond spravuje 509 akcií, přičemž 14,28% jejich aktiv putuje do jejich nejlepších 5 společností, mezi něž patří silné hitters jako Apple, Microsoft a Amazon. Fond spravuje Donald Butler, který jej převzal za Michaela H. Bueka v roce 2016. 9,6 milionu akcií VFINX na jihozápadě představuje pouze ,1% z portfolia fondu ve výši 459,3 miliard dolarů.

Základní fond Vanguard PrimeCap (VPCCX)

Vanguard PrimeCap Main Fund (VPCCX), podobně jako jeho sourozenec PrimeCap Fund, je spravován s dlouhodobou perspektivou, extrémně nízkým obratem a dobře zavedenou investiční strategií. Na rozdíl od PrimeCap Fund, který se zaměřuje na akcie zaměřené na růst, však PrimeCap Main Fund investuje do akcií s hodnotovými i růstovými charakteristikami. Podílový fond investoval 4,28% svého celkového portfolia na jihozápadě a drží zhruba 9 milionů akcií, což je asi 1,57% společnosti. VPCCX drží k říjnu 2018 celková aktiva ve výši 11,7 miliard USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: