Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 akcionářů Alibaba

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > Top 5 akcionářů Alibaba

Top 5 akcionářů Alibaba

Alibaba (BABA), světový lídr v objemu v odvětví elektronického obchodování, vydal v září 2014 rekordní IPO ve výši 25 miliard dolarů. Společnost je přirovnávána k Amazon, eBay, PayPal a Google.

Společnost oznámila své fiskální výdělky za druhé čtvrtletí roku 2020 v listopadu 2019. Globální společnost v oblasti elektronického obchodování vykázala za čtvrtletí tržby 16,65 milionu USD, což překonalo očekávání 16,47 miliardy USD.

Alibaba se stala jednou z největších čínských společností s rozsáhlým vlivem na světě. Nejprve získala kontrolu nad čínským trhem elektronického obchodování, přičemž společností prošlo údajně 80% maloobchodního prodeje on the net v Číně. Nabízí sadu produktů pro prodejny, které chtějí konkurovat na trhu elektronického obchodování. Mezi klíčové obchodní segmenty společnosti patří mobilní média a zábava, cloud computing a hlavní obchod spolu s dalšími rozvíjejícími se iniciativami.

Shrnutí

  • Alibaba, jedna z největších čínských společností, IPO’d v září 2014 s rekordními 25 miliardami dolarů.
  • Jack Ma, spoluzakladatel Alibaba, již není největším akcionářem společnosti, poté, co v loňském roce odešel ze společnosti.
  • Joseph Tsai, spoluzakladatel Ma v Alibaba, je druhým největším akcionářem za Softbank.
  • Altaba, Blackrock a T. Rowe Cost doplňují pět nejlepších akcionářů.

K 13. lednu 2020 tyto obchodní segmenty společnosti vynesly tržní kapitalizaci ve výši 595 miliard dolarů. Akcie společnosti činily 230 USD, což výrazně převyšuje její tržní cenu po IPO 115 USD a obchodování na historických maximech.

Spoluzakladatel a předseda Alibaba Jack Ma byl po mnoho let největším individuálním akcionářem společnosti, dokud si v loňském roce neužil svůj 11% podíl. Na počátku 90. enable si Ma uvědomila, že Číně chybí technologie v obchodním světě. Založil China Pages, jednu z prvních čínských internetových společností, která vytvořila webové stránky pro firmy, a poté pokračoval v práci pro internetovou společnost podporovanou čínskou vládou. Teprve v roce 1999 se rozhodl rozdělit se sám a spoluzaložil Alibaba.

Společnost nejprve vyvinula své jméno v Číně, než se stala globální. V roce 2005 společnost upoutala pozornost společnosti Yahoo !, která převzala většinový podíl ve společnosti. Podle Forbes má Ma čisté jmění 44,3 miliard dolarů a je jedním z nejbohatších lidí na světě. Rovněž vlastní podíly v čínských společnostech. Huayi Brothers a Beijing Enlight Media. V září 2019 odešla Ma z Alibaba do důchodu.

Zde je pět největších individuálních a institucionálních akcionářů Alibaba k 30. září 2019, pokud není uvedeno jinak.

Jack Ma je ​​podle Forbes 21. nejbohatší osobou na světě.

1. Skupina Softbank

Softbank vlastní 29,4% Alibaba a je jejím největším akcionářem. Softbank investovala do Alibaba 20 milionů dolarů již v roce 2000, kdy to byl mladý startup. Zakladatel a generální ředitel Softbank Masayoshi Son byl ve skutečnosti tím, kdo koupil do Alibaba.

Podíl Softbank v Alibaba má nyní hodnotu téměř 125 miliard dolarů. Softbank prodala část svého podílu v roce 2019 a rezervovala si zisky před zdaněním přes 11 miliard dolarů.

2. Joseph Tsai

Spoluzakladatel a místopředseda Alibaba Joseph Tsai je druhým největším akcionářem společnosti s 11,9% zbývajících akcií. Tsai je tchajwansko-kanadský podnikatel, který se setkal s Ma při práci pro hongkonskou pobočku investiční společnosti.

Tsai opustil svou dobře placenou práci, aby oba mohli společně vytvořit on the net tržiště pro dovoz a vývoz, z něhož by se nakonec stala Alibaba. Podle Forbes je čisté jmění Tsai 12,1 miliard $. Vlastní 49% podíl v týmu Brooklyn Nets National Basketball Association a má dva tituly z Yale.

3. Altaba

Altaba vlastní 11,13% Alibaba, což je třetí největší akcionář společnosti. Altaba je spinoff Yahoo, který byl vytvořen, aby držel podíl v Alibaba a Yahoo Japan v Yahoo. Společnost Altaba v roce 2019 oznámila, že plánuje prodat svoji Alibaba.

4. Blackrock Inc.

Čtvrtým největším akcionářem Alibaba je Blackrock. Investiční společnost vlastní 3% akcií v oběhu. Globální firma professional správu investic sídlí v New Yorku a má 70 kanceláří ve více než 30 různých zemích. Byla založena jako správce rizik a institucionální správce aktiv s pevným výnosem v roce 1988. Společnost má ve správě aktiva ve výši přibližně 7 bilionů dolarů.

Společnost poskytuje řadu finančních služeb. Ale jeho největší divizí je iShares s více než 800 fondy obchodovanými na burze (ETF) – největší poskytovatel ETF na světě.

5. T. Rowe Price tag Associates

T. Rowe Value je globální společnost professional správu aktiv, která byla založena v roce 1937. Nabízí řadu služeb včetně fondů, správy účtů, penzijních plánů a poradenských služeb professional jednotlivce, korporace a další instituce. T. Rowe Price vlastní 2,8% Alibaba.

Společnost má sídlo v Baltimore ve státě MD a má pobočky v téměř 50 zemích. Společnost má ve správě aktiva přes 1 bilion dolarů. Podle jeho webových stránek je průměrná investiční zkušenost jeho poradců 22 enable.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: