Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 4 Fibonacciho retracement chyby, kterým je třeba se vyhnout

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Pokročilá technická analýza finančních trhů  > Top 4 Fibonacciho retracement chyby, kterým je třeba se vyhnout

Top 4 Fibonacciho retracement chyby, kterým je třeba se vyhnout

Každý obchodník s devizami bude v určitém okamžiku své obchodní kariéry používat Fibonacciho retracements. Někteří ji budou používat jen občas, zatímco jiní ji budou používat pravidelně. Ale bez ohledu na to, jak často tento nástroj používáte, nejdůležitější je, abyste jej používali pokaždé správně.

Nesprávné použití metod technické analýzy povede ke katastrofálním výsledkům, jako jsou špatné vstupní body a rostoucí ztráty na měnových pozicích. Zde prozkoumáme, jak ne aplikovat Fibonacciho retrakce na devizové trhy. Poznejte tyto běžné chyby a je pravděpodobné, že se jim při obchodování nebudete moci vyhnout – a snášet následky.

Top 4 Fibonacciho retracement chyby, kterým je třeba se vyhnout

Shrnutí

  • Fibonacciho retracement je odkaz v technické analýze na oblasti, které nabízejí podporu nebo odpor.
  • Zejména devizoví obchodníci pravděpodobně v určitém okamžiku své obchodní kariéry využijí Fibonacciho retracements.
  • Jedna častá chyba, kterou obchodníci dělají, je matoucí referenční body, když přizpůsobují Fibonacciho retracements cenové akci.
  • Noví obchodníci inklinují k myopickému přístupu a většinou se zaměřují spíše na krátkodobé trendy než na dlouhodobé indikace.
  • Fibonacci může poskytnout spolehlivá nastavení obchodu, ale ne bez potvrzení, takže se nespoléhejte na samotného Fibonacciho.

1. Nemíchejte referenční body

Když přizpůsobujete Fibonacciho retracements cenové akci, je vždy dobré udržovat konzistentní referenční body. Pokud tedy odkazujete na nejnižší cenu trendu do konce relace nebo na tělo svíčky, nejlepší vysoká cena by měla být k dispozici v těle svíčky v horní části trendu: tělo svíčky na tělo svíčky ; knot knotu.

Po smíchání referenčních bodů se vytvoří nesprávná analýza a chyby – přechod od knotu svíčky k tělu svíčky. Pojďme se podívat na příklad měnového páru euro / kanadský dolar. Obrázek níže ukazuje konzistenci. Fibonacciho retrakce se aplikují na bázi knotu, od maxima 1,3777 do minima 1,3344. Tím se vytvoří jasná úroveň odporu na 1,3511, která se otestuje a poté rozbije.

Na cenovou akci v měnovém páru euro / kanadský dolar bylo použito Fibonacciho retracement.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Obrázek níže naopak ukazuje rozporuplnost. Fibonacciho retrakce se aplikují od maxima 1,3742 (35 pipů pod výškou knotu). To způsobí, že úroveň odporu prořízne několik svíček (od 3. února do 7. února), což není skvělá referenční úroveň.

Fibonacciho retrakce byla použita nesprávně.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Při zachování konzistence se úrovně podpory a odporu stanou pouhým okem zjevnější, což urychlí analýzu a povede k rychlejším obchodům.

2. Neignorujte dlouhodobé trendy

Noví obchodníci se často v krátkodobém horizontu pokoušejí měřit významné pohyby a zpětné získávání, aniž by měli na paměti celkový obraz. Díky této úzké perspektivě jsou krátkodobé obchody více než trochu zavádějící. Udržováním přehledu o dlouhodobém trendu může obchodník aplikovat Fibonacciho retrakce správným směrem hybnosti a připravit se na velké příležitosti.

Na obrázku níže stanovujeme dlouhodobý trend vzestupného měnového páru britská libra / novozélandský dolar. Aplikujeme Fibonacci a vidíme, že naše první úroveň podpory je 2,1015, nebo 38,2% úroveň Fibonacci od 2,0648 do 2,1235. To je perfektní místo, kam jít dlouho v měnovém páru.

Fibonacciho retracement aplikovaný na měnový pár britská libra / novozélandský dolar je dlouhodobý.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Podíváme-li se však na krátkodobý výhled, vypadá obrázek mnohem jinak.

Fibonacciho retracement aplikovaný v krátkodobém časovém rámci může na obchodníka působit falešným dojmem.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Po rozběhu měnového páru vidíme potenciální krátkou příležitost v pětiminutovém časovém rámci (výše). To je past. Nedrží-li se dlouhodobějšího pohledu, krátký prodejce aplikuje Fibonacci z maxima 2,1215 na maximum 2,1024 (11. února), což vede ke krátké pozici na 2,1097 nebo na 38% úrovni Fibonacci.

Tento krátký obchod obchodníkovi vynese hezký zisk 50 pipů, ale je na úkor následujícího 400pipového postupu. Lepším plánem by bylo vstoupit na dlouhou pozici v páru GBP / NZD při krátkodobé podpoře 2,1050.

Mějte na paměti větší obrázek, který vám nejen pomůže vybrat vaše obchodní příležitosti, ale také zabrání obchodu v boji proti trendu.

3. Nespoléhejte se na Fibonacciho samotného

Fibonacci může poskytnout spolehlivá nastavení obchodu, ale ne bez potvrzení.

Použití dalších technických nástrojů, jako je MACD nebo stochastické oscilátory, podpoří obchodní příležitost a zvýší pravděpodobnost dobrého obchodu. Bez těchto metod, které slouží jako potvrzení, má obchodník jen něco víc než naději na pozitivní výsledek.

Na obrázku níže vidíme zpomalení střednědobého posunu výše u měnového páru euro / japonský jen. Počínaje 10. lednem 2011 se kurz EUR / NZD během téměř dvou týdnů zvýšil na maximum 113,94. Použitím naší Fibonacciho retracementové sekvence jsme dospěli k 38,2% retracementové úrovni 111,42 (z vrcholu 113,94). Po snížení retracementu si všimneme, že stochastický oscilátor také potvrzuje hybnost nižší.

Stochastický oscilátor potvrzuje trend v páru EUR / JPY.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Nyní tato příležitost ožívá, když cenová akce 30. ledna testuje naši úroveň Fibonacciho retracementu na 11,40. Vidíme-li to jako příležitost jít dlouho, potvrzujeme cenový bod stochasticky, což ukazuje na přeprodaný signál. Obchodník, který zaujal tuto pozici, by profitoval téměř o 1,4%, tedy 160 pipů, protože cena se odrazila od 111,40 a v příštích několika dnech se obchodovala až na 113.

4. Krátkodobé používání Fibonacciho

Denní obchodování na devizovém trhu je vzrušující, ale existuje velká volatilita.

Z tohoto důvodu je použití Fibonacciho retracementů v krátkém časovém rámci neúčinné. Čím kratší je časový rámec, tím méně spolehlivé jsou úrovně navádění. Volatilita může a bude zkreslovat úrovně podpory a odporu, což obchodníkovi velmi ztěžuje skutečný výběr a výběr úrovní, s nimiž lze obchodovat. Nemluvě o tom z krátkodobého hlediska, hroty a biče jsou velmi časté. Tato dynamika může obzvláště ztížit umisťování zastávek nebo získávání ziskových bodů, protože vyřazování může vytvářet úzké a těsné soutoky. Podívejte se níže na příklad kanadského dolaru / japonského jenu.

Fibonacci se aplikuje na vnitrodenní pohyb v páru CAD / JPY v časovém rámci tří minut.
Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Na výše uvedeném obrázku se pokusíme použít Fibonacciho na vnitrodenní pohyb v grafu směnných kurzů CAD / JPY (během tříminutového časového rámce). Zde je volatilita vysoká. To způsobí delší knoty v cenové akci, což vytváří potenciál pro chybnou analýzu určitých úrovní podpory. Také to nepomůže, že naše úrovně Fibonacci jsou v průměru odděleny pouhými šesti pecky, což zvyšuje pravděpodobnost zastavení.

Pamatujte, že stejně jako u jakékoli jiné statistické studie, čím více použitých dat, tím silnější je analýza. Dodržování delších časových rámců při aplikaci Fibonacciho sekvencí může zlepšit spolehlivost každé cenové hladiny.

Závěr

Stejně jako u všech specializací, vyžaduje čas a cvičení, aby se zlepšilo používání Fibonacciho retracements v obchodování na forexu. Nenechte se frustrovat – dlouhodobé odměny rozhodně převažují nad náklady. Postupujte podle jednoduchých pravidel aplikace Fibonacciho retracements a poučte se z těchto běžných chyb, které vám pomohou analyzovat ziskové příležitosti na měnových trzích.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: