Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 15 makléřských-dealerských firem pro rok 2019

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Top 15 makléřských-dealerských firem pro rok 2019

Top 15 makléřských-dealerských firem pro rok 2019

Co je Broker-Dealer?

Broker-dealer firma nakupuje a prodává cenné papíry pro klienty, ale také provádí obchody ve svůj vlastní prospěch. Jinými slovy, jedná se o makléře, když obchoduje pro klienty, a je to dealer, když nakupuje a prodává pro sebe.

Ve Spojených státech lze regulatorním výrazem „broker-dealer“ popsat jednotlivce nebo firmu (obecné partnerství, komanditní společnost, společnost s ručením omezeným, společnost nebo jiný subjekt). Mnoho makléřů a obchodníků jsou online platformy. Makléř-obchodník provádí nákup a prodej cenných papírů plněním jedné ze dvou rolí v transakci.

Broker-dealer plní dvě role. Je to jak broker, když obchoduje za klienta a účtuje provizi, tak dealer, když obchoduje za sebe.

Pokud makléř jedná jako agent, makléř-dealer podnikne kroky potřebné k obchodování s cenným papírem. Makléř nemá v ohrožení žádné ze svých vlastních peněz, ale spojuje svého klienta s jinými makléřskými dealery, za které dostává provizi.

Pokud makléř-obchodník jedná jako obchodník, jedná se o jistinu v transakci. V tomto případě makléř-obchodník kupuje nebo prodává cenný papír od zákazníka nebo pro něj. V takovém případě musí zprostředkovatel-prodejce písemně sdělit, že jedná jako prodejce, a vysvětlit veškeré poplatky a odškodnění. Tito makléři se také nazývají tvůrci trhu.

Shrnutí

  • Broker-dealer firma nakupuje a prodává cenné papíry pro klienty i pro sebe.
  • Existují dva typy makléřů a obchodníků. Drátovna prodává své vlastní produkty, zatímco nezávislý makléř-prodejce prodává produkty z externích zdrojů.
  • Pokud má obchodník s cennými papíry značný podíl na správě aktiv, je to obvykle pozitivní znamení z hlediska jejich odbornosti.
  • Při výběru makléře-dealera by investor měl vzít v úvahu mnoho faktorů, jako jsou jejich poplatky, jejich správa podřízených aktiv (AUM), kolik osobní pozornosti poskytují a jejich status u Financial Regulatory Authority (FINRA).

Hodnocení obchodníků s makléři

Existují dva typy makléřů a obchodníků. Jedním typem je drátovna nebo firma, která zákazníkům prodává své vlastní výrobky. Druhým typem je nezávislý makléř-prodejce, který prodává produkty z externích zdrojů. Podle nejnovějších údajů Úřadu pro regulaci finančního průmyslu (FINRA) existuje více než 3 600 makléřů a obchodníků. Účelem žebříčku top 15 broker-dealerských firem je poskytnout reference pro nejuznávanější a nejstabilnější společnosti v této oblasti.

Je téměř nemožné, aby jednotlivec prozkoumal každého jednotlivého makléře-dealera vzhledem k obrovskému počtu existujících. Musíte se soustředit. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je začít tím, že se podíváme na broker-dealery, kteří přitahují spoustu peněz od klientů nebo mají nejvíce aktiv pod správou (AUM). Významné AUM může být známkou toho, že si broker-dealer vedl dobře.

Níže je uveden seznam 15 nejlepších makléřsko-dealerských společností na základě čísel AUM, které mají společnosti k dispozici k 25. říjnu 2018. Vyvarovali jsme se pořadí makléřských a dealerských společností podle počtu poradců ve firmě, protože tento údaj neodhaluje, kolik peněz pevné rukojeti. Pro ty, kteří chtějí hrát na jistotu a využívat brokera, který má významné zastoupení, je tento seznam dobrým výchozím bodem.

Top 15 Broker-Dealers 2018 by Assets Under Management
Věrné investice 6,85 bilionu $
Charles Schwab 1,85 bilionu $
Wells Fargo Advisors 1,6 bilionu $
TD Ameritrade 1,3 bilionu $
Edward Jones 1,10 bilionu $
Raymond James Financial 754 miliard dolarů
Poradci společnosti AXA 665 miliard $
LPL finanční 669 miliard $
Ameriprise Financial 485 miliard $
Voya 209 miliard dolarů
Finanční síť společenství 156 miliard $
Northwest Mutual Inv. Služby 132 miliard $
Cambridge Investiční výzkum 99 miliard $
Securities America 86 miliard dolarů
Waddell & Reed 80,2 miliard $
Ke dni 28. října 2018

Výběr obchodníka s makléřem

Vezměte prosím na vědomí, že není moudré vybírat si brokera-dealera pouze na základě AUM. Měly by být vzaty v úvahu další faktory, například výsledky významných výnosů pro klienty.

Dalším hlediskem při výběru velkého brokera-dealera je osobní pozornost. Ve velkých firmách může pracovat mnoho poradců. Ujistěte se, že jste si vybrali individuálního poradce, který má čas podrobně prozkoumat vaše finanční potřeby, rychle vracet hovory a navrhovat investice, které odpovídají vašim cílům.

3 600

Počet makléřů-dealerů ve Spojených státech, podle nejnovějších údajů od Financial Industry Regulatory Authority (FINRA).

Navíc byste měli vždy zkontrolovat stav makléře-dealera u FINRA. Tato organizace je hlídacím psem pro makléře a dealery a pravidelně vyšetřuje makléře a dealery a chová se špatně. FINRA může pokutovat také společnosti, které se chovají špatně. Abyste byli v bezpečí, nezapomeňte zkontrolovat web FINRA BrokerCheck, abyste zjistili, zda firma, o kterou máte zájem, udělala nějaké chyby.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: