Průvodce » Obchodování » Obchodní strategie » Tipy pro načasování trhu, které by měl každý investor vědět

Tipy pro načasování trhu, které by měl každý investor vědět

Je dlouholetou vírou, že načasování trhu a investování se vzájemně vylučují, ale obě strategie dobře spolupracují při dosahování solidních výnosů po řadu permit. Toto úsilí vyžaduje krok zpět od myšlení typu obtain-and-maintain, které charakterizuje moderní investování a přidávání technických principů, které napomáhají načasování vstupu, správě pozic a v případě potřeby i včasnému získání zisku.

Studujte dlouhodobé cykly

Podívejte se zpět a všimnete si, že býčí trhy skončily šestým rokem Reaganovy administrativy a osmým rokem jak Clintonovy, tak Bushovy administrativy. Býčí trh Obama / Trump silněl od roku 2009. Tyto historické analogy a cykly mohou znamenat rozdíl mezi vynikajícími výnosy a ztracenými příležitostmi. Podobné dlouhodobé tržní síly zahrnují fluktuace úrokových sazeb, nominální ekonomický cyklus a měnové trendy.

Sledujte kalendář

Finanční trhy také procházejí ročními cykly, které v určitých obdobích roku upřednostňují různé strategie. Například malé čepice vykazují v prvním čtvrtletí relativní sílu, která má tendenci se odpařovat do čtvrtého čtvrtletí. Mnozí si myslí, že toto je roční období, kdy spekulace o novém roce vzbudí zájem. Mezitím mají technologické akcie tendenci dobře fungovat od ledna do začátku léta a poté strádají až do listopadu nebo prosince.

Oba cykly zhruba následují přísloví trhu „prodat v květnu a odejít“, strategie založená na historické nedostatečné výkonnosti akcií v šesti měsících počínaje květnem a trvajících od října do období od listopadu do dubna.

Rozsahy, které nastavují nové fashionable

Trhy mají tendenci trendovat na vyšší nebo nižší úrovni asi 25 procent času ve všech obdobích držení a uvíznou v bočních obchodních intervalech dalších 75 procent času. Rychlý přehled měsíčního cenového modelu určí, jak se budou potenciální investice řadit podél této osy trendového rozsahu. Tato cenová dynamika se řídí starou tržní moudrostí, že „čím větší tah, tím širší základna.“

Pokud se pokoušíte včas vstoupit a opustit obchody, abyste maximalizovali své zisky, budete se muset spoléhat na různé ukazatele a nástroje, abyste zvýšili své šance na úspěch. Skvělé místo pro začátek je kurz Technické analýzy na Akademii Investopedia, který zahrnuje interaktivní obsah a příklady z reálného světa, které vám pomohou zlepšit vaše obchodní dovednosti.

Kupte si úrovně blízké podpory

Nejhorší věc, kterou může investor udělat, je dostat se po zprávě o zisku emoční a použít ji jako katalyzátor k zahájení pozice, aniž by nejprve zkoumala aktuální cenu ve vztahu k měsíční podpoře a úrovním odporu. Nejvýhodnější položky přicházejí při nákupu vlastního kapitálu, který propadl na historické greatest nebo klesá z hlubokého základu vysokého objemu.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Burzovní fond (ETF) iShares Russell 2000 (IWM) se v roce 2012 prolomil z dvouletého obchodního rozmezí a za 16 měsíců získal 45 bodů, než se uvolnil do nového rozsahu, který trval dalších 16 měsíců, než přinesl nový vzestupný pattern. Investoři se cítili býčí v horní polovině a medvědí v dolní polovině rozmezí roku 2014, i když nákup s nejnegativnějším sentimentem ve spodní části rozsahu nabídl nejziskovější vstup.

Budujte dovednosti lovu při dně

Obchodníci jsou vedeni k tomu, aby průměrovali dolů nebo nechytali padající nože. Přesto investoři těží z budování pozic, které padly tvrdě a rychle, ale vykazují charakteristiky dna. Je to logická strategie, která stanoví upřednostňované průměrné vstupní a kapitulační ceny, nakupuje tranše kolem magického čísla, zatímco nástroj pracuje podle základního vzoru. Pokud se podlaha rozbije, proveďte plán výjezdu, který zlikviduje celou pozici za nebo nad kapitulační cenou.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Akcie společnosti Apple Inc. (AAPL) dosáhly po silném shromáždění vrcholu 100 USD a vstoupily do strmé korekce. Potenciální investoři mohou vytáhnout Fibonacciho mřížku napříč čtyřletým trendem a určit harmonické úrovně, které by mohly přilákat silný zájem o nákup. Zřetelně označené retracements podporují nákup první tranše nové pozice, když pokles dosáhne 38,6 procenta retracement na 66 $.

Sestup pokračoval na 50 procentní úrovni na 56 $, zatímco měsíční stochastika překročila přeprodanou úroveň poprvé od roku 2009 a cena se ustálila na 50měsíčním exponenciálním klouzavém průměru (EMA), což je klasická úroveň dlouhodobé podpory. Investoři měli další čtyři měsíce na vybudování pozic v rozvíjející se základně, před růstem, který v roce 2014 dosáhl historického maxima.

Určete související trhy

Algoritmická křížová kontrola mezi akciemi, dluhopisy a měnami definuje moderní tržní prostředí s masivními rotačními strategiemi do a z korelovaných sektorů na denní, týdenní a měsíční bázi. To vystavuje portfolio zvýšenému riziku, protože zdánlivě nesouvisející pozice mohou sedět ve stejném makro-koši a nakupovat a prodávat společně. Tato vysoká korelace může zničit roční výnosy, když se objeví událost „černá labuť“.

Snižte toto riziko spojením každé pozice se souvisejícím indexem nebo ETF a alespoň jednou za měsíc nebo čtvrtletí proveďte dvě studie. Nejprve porovnejte relativní výkon mezi pozicí a korelovaným trhem a hledejte sílu, která identifikuje zdravou investici. Zadruhé porovnejte vzájemně korelované trhy a hledejte relativní sílu ve skupinách, které jste se rozhodli vlastnit. Střílíte na všechny válce, když obě studie poukazují na vedoucí postavení na trhu.

Držte, dokud není čas na prodej

V pasivním přístupu investoři sedí na rukou bez ohledu na ekonomické, politické a environmentální podmínky a důvěřují statistikám, které upřednostňují dlouhodobou ziskovost. Čísla vám neříkají, že jsou počítána s indexy, které nemusí mít žádnou korelaci s vaší expozicí. Stačí se zeptat akcionářů, kteří v době, kdy byl prezident Obama ve funkci, nakupovali v uhelném průmyslu. Výsledkem je, že professional investory má smysl určit kapitulační cenu pro každou pozici.

Vaše ziskové investice mohou také vyžadovat strategii ukončení, i když jste původně plánovali, že je budete držet po celý život. Zvažte víceletou pozici, která konečně dosáhne historického maxima, které sahá mezi pěti a 20 lety. Tyto vysoké cenové hladiny znamenají silnou rezistenci, která může trh otočit a poslat jej na léta dolů – takže má smysl využít zisk a použít hotovost na silnější dlouhodobou příležitost.

Sečteno a podtrženo

Pravidla pro načasování trhu, která využívají klasickou technickou analýzu, přinášejí výhody investicím a dalším dlouhodobým pozicím tím, že hledají nejlepší ceny a časy, které je třeba vzít v úvahu, aby bylo možné zaúčtovat zisky. Kromě toho lze tyto nadčasové koncepty využít k ochraně aktivních investic zvýšením varovných signálů, když se zásadně změní podmínky na trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování