Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Tether (USDT)

DEFINICE Tetheru (USDT)

Tether je kryptoměna založená na blockchainu, jejíž kryptocoiny v oběhu jsou kryté ekvivalentním množstvím tradičních fiat měn, jako je dolar, euro nebo japonský jen, které jsou vedeny na určeném bankovním účtu. Tether tokeny, nativní tokeny sítě Tether, se obchodují pod symbolem USDT.

Rozbití Tether (USDT)

Tether patří k novému druhu kryptoměn zvaných stablecoiny, jehož cílem je udržet stabilní ocenění kryptoměny, na rozdíl od velkých výkyvů pozorovaných v cenách jiných populárních kryptoměn, jako jsou bitcoiny a ethereum. To by umožnilo, aby byl používán jako prostředek směny a způsob uchovávání hodnoty, místo aby byl používán jako prostředek spekulativních investic. (Viz také Je stablecoin odpovědí na všechny problémy s kryptoměnou?)

Tether konkrétně patří do kategorie fiat zajištěných stablecoinů, to znamená – fiatová měna jako americký dolar, euro nebo jen podporuje každý kryptocoin v oběhu. Mezi další kategorie stablecoinů patří krypto-kolateralizované stablecoiny, které jako kolaterál používají rezervy kryptoměny, nebo non-collateralized stablecoiny, které nemají žádný kolaterál, ale fungují podobným způsobem jako rezervní banka, aby udržovaly potřebnou akcieu tokenů, v závislosti na o ekonomické situaci.

Tether byl speciálně navržen tak, aby vybudoval nezbytný most mezi fiat měnami a kryptoměnami a nabídl uživatelům stabilitu, transparentnost a minimální transakční poplatky. Je navázán na americký dolar a udržuje si poměr hodnoty 1: 1 vůči americkému dolaru z hlediska hodnoty. Společnost Tether Ltd. však neposkytuje žádnou záruku za jakékoli právo na odkup nebo výměnu postrojů za skutečné peníze – to znamená, že postroje nelze vyměnit za americké dolary.

Podle údajů CryptoCompare citovaných The Wall Road Journal se 80% veškerého obchodování s bitcoiny provádí v Tetheru a stablecoin je hlavním zdrojem likvidity professional trh kryptoměny.

Tether byl spuštěn jako RealCoin v červenci 2014 a rebrandován jako Tether v listopadu společností Tether Ltd., která je odpovědná za udržování rezervních objemů fiat měny. Začalo obchodovat v únoru 2015.

Kontroverze

V listopadu 2017 byl údajně napaden ukradenými mincemi Tether v hodnotě 31 milionů dolarů, po kterých byla provedena tvrdá vidlice. V lednu 2018 narazila na další překážku, protože k nezbytnému auditu k zajištění toho, že se skutečná světová rezerva zachovala, nikdy nedošlo. Místo toho oznámila, že se rozešla s auditorskou společností, poté mu regulační orgány vydaly předvolání. Obavy z toho, zda má společnost, obviněná z nedostatku transparentnosti, dostatek rezerv na podporu mince, byly všudypřítomné.

V dubnu 2019 newyorská generální prokurátorka Letitia James obvinila společnost iFinex Inc., mateřskou společnost společnosti Tether Ltd. a provozovatele směnárny kryptoměn Bitfinex, ze zatajování ztráty 850 milionů dolarů společně promíchaných klientských a podnikových fondů před investory. Soudní spisy uvádějí, že tyto prostředky byly poskytnuty panamské entitě zvané Crypto Money Corp. bez smlouvy nebo dohody za účelem vyřizování žádostí zákazníků o výběr. Bitfinex údajně vzal z peněžních rezerv Tetheru nejméně 700 milionů dolarů, aby skryl mezeru poté, co peníze zmizely.

Ve svém prohlášení společnosti uvedly, že podání „byla napsána ve špatné víře a je plná falešných tvrzení.“ „Naopak, byli jsme informováni, že tyto částky kryptoměny nejsou ztraceny, ale ve skutečnosti byly zabaveny a zabezpečeny. Pracujeme a aktivně pracujeme na uplatňování našich práv a opravných prostředků a na uvolnění těchto prostředků. Zdá se, že kancelář newyorského generálního prokurátora má v úmyslu podkopat toto úsilí na úkor našich zákazníků. “

Tether token lze obchodovat na populárních burzách kryptoměn, které zahrnují Binanace, CoinSpot, BitFinex a Kraken. (Viz také Co je Kraken?)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web