Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Tesla zaměřené na 700 $ na uzavření roku 2020 poté, co si vzal šortky za 38 $: Na otevřeném trhu

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Zahraniční akcie  > Akcie Apple (APPL)  > Tesla zaměřené na 700 $ na uzavření roku 2020 poté, co si vzal šortky za 38 $: Na otevřeném trhu

Tesla zaměřené na 700 $ na uzavření roku 2020 poté, co si vzal šortky za 38 $: Na otevřeném trhu


31.12.2020 08:35:00 -05: 00

Očekává se, že širší trh nebude v poslední obchodní den roku vidět velké vzrušení. Ale pro ty, kteří se drží Tesla (TSLA, + 1,1%) stojí za to sledovat zábavnou hodnotu.

Již volatilní akcie uvidí velmi nízké objemové podmínky, protože býci se snaží uzavřít rok na historickém maximu a nad 700 USD.

Se svým předprodejem vzrostl, nejlepší mezi megakapsy a spotřebitelskou diskrecí (NYSEARCA:XLY) sektoru, je již naznačeno otevření nad 700 $.

Ve scénáři s lepším zpožděním než kdy dříve zahájila tchajwanská společnost Masterlink Securities krytí akcií dnes nákupem.

Historicky nejvyšší hodnota je 695 USD, hit 18. prosince. Akcie poté zaznamenaly rychlou korekci, ale již se vzpamatovaly a uzavřely pouhých 22 centů pod rekordem včera po páté přímé sérii zisků.

Akcie v prosinci zatím vzrostly o 22% a do dnešního dne o 730%.

Je to ten roční běh, který letos udeřil short-sellery více než jakékoli jiné akcie.

Ty zkratky Tesla zaznamenala v roce 2020 ztrátu mezi tržbami 38 miliard USD, uvádí Bloomberg s odvoláním na data od S3 Partners.

Dobře na druhém místě byl Apple (NASDAQ:AAPL), kde šortky ztratily téměř 7 miliard USD.

Toto „není jen největší ztrátou tržní hodnoty pro jakoukoli akci v tomto roce, je to největší roční ztráta mezi tržními cenami, jakou jsem kdy viděl,“ řekl agentuře Bloomberg Iho Dusaniwsky, výkonný ředitel společnosti S3 Partners.

Podíváme-li se na své technické podklady, je TSLA i přes rychlý návrat z pozdního proslulého mdloby pod překoupeným územím. Své index relativní síly je na 64,72.

Současná cena je téměř o 111% vyšší než její 200denní jednoduchý klouzavý průměr. To je velká mezera, ale ne historicky široká. TSLA byla 190% nad svým 200denním SMA těsně před velkým výprodejem na začátku září, kdy došlo k poklesu akcií téměř o 30% přibližně za týden.

Žádná akcie však není nezastavitelná a Seeking Alpha přispěvatel Invest To Retire přednesl tento týden případ získávání zisků z akcií a hledání lepších bodů pro opětovný vstup.

“Po tak strmé rally mám podezření, že jakékoli snížení výhledu by pravděpodobně mělo za následek prudkou korekci v TeslaPodíly, a já si myslím, že nižší než očekávané pokyny k prodeji vozidel jsou jedním z kamenů úrazu, který jen čeká na to, vzhledem k zesilujícímu se konkurenčnímu prostředí. “

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web