Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Terminál velmi malé clony (VSAT)

Terminál velmi malé clony (VSAT)

Co je terminál velmi malé apertury (VSAT)?

Terminál velmi malé clony (VSAT) je obousměrná pozemní stanice, která vysílá a přijímá data ze satelitů. VSAT je vysoký necelé tři metry a je schopen jak úzkého, tak širokopásmového přenosu dat na satelity na oběžné dráze v reálném čase. Information pak mohou být přesměrována na další vzdálené terminály nebo rozbočovače po celé planetě.

Shrnutí

  • Terminál velmi malé clony (VSAT) je technologie přenosu dat používaná pro mnoho typů správy dat a při vysokofrekvenčním obchodování.
  • VSAT lze použít místo velké fyzické sítě, protože odráží signál ze satelitů, místo aby byl přenášen fyzickými prostředky, jako je ethernetové připojení.
  • Protože signál musí odrazit, může dojít k problému s latencí, který by u fyzické sítě neexistoval. Většina uživatelů se však domnívá, že jde o cenu, kterou platíte za vzdálený přístup a méně infrastruktury, a považuje to za spravedlivý obchod.
  • Počasí může nepříznivě ovlivnit účinnost sítě VSAT.

Jak funguje velmi malý terminál clony

Sítě VSAT mají řadu komerčních aplikací, včetně snad nejvýznamnější správy podnikových zdrojů. Použití VSAT ke sledování akcie bylo jednou z mnoha inovací, které společnost Walmart propagovala v maloobchodě, aby efektivně spravovala svůj obrovský inventář v reálném čase a snížila náklady na dodání mezi akcie a obchody.

V kombinaci se středovým systémem akcieování akcie umožnil VSAT společnosti Walmart přesněji naakcienit své obchody a snížit, kolikrát se produkt musel prodat mezi místy, než byl prodán. Jiní výrobci používají VSAT k předávání objednávek, kontrole výrobních údajů v reálném čase a dalších funkcí, které jsou jinak zpracovávány prostřednictvím kabelové sítě.

Ve skutečnosti má indická národní burza (NSE) jednu z největších sítí VSAT na světě a nabízí ji jako jednu ze svých možností připojení. VSAT nabídl NSE způsob, jak nabídnout přístup v oblastech, kde jsou kabelové možnosti omezené. S výjimkou občasného výpadku slunce kvůli signálům narušujícím sluneční záření ze satelitu se síť VSAT držela.

Výhody

Sítě VSAT mají velkou výhodu, pokud jde o nasazení. Protože pozemní stanice komunikuje se satelity, je pro obsluhu vzdálených míst zapotřebí méně infrastruktury. To byl jeden z důvodů, proč si Walmart vybral VSAT, protože začal silně využíván professional venkovskou Ameriku, kde byla telekomunikační infrastruktura méně hustá než ve městech.

Díky tomu jsou sítě VSAT ideální volbou pro poskytování připojení ke vzdáleným pracovním místům, jako jsou průzkumné vrtací pracoviště, která potřebují předávat denní protokoly vrtání zpět do centrály. VSAT je také nezávislý na místních telekomunikačních sítích, což z něj činí ideální systém professional zálohování kabelových systémů a snížení rizika obnovy podniku. Pokud kabelová síť selže, může firma i nadále používat síť VSAT.

Nevýhody

VSAT však má svá omezení. Nejviditelnější je latence, protože informace se dostanou k parabole a stanici, protože jedna část systému je na geosynchronní oběžné dráze nad zemí. Protokoly, které vyžadují spíše zpáteční komunikaci, než jednosměrný přenos dat, tedy zaostávají. Kvalitu signálu může ovlivnit také počasí a jiné budovy, které brání.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web