Průvodce » Obchodování » Technická analýza » Technická analýza definice akcií a trendů

Technická analýza definice akcií a trendů

Co je to technická analýza?

Technická analýza je studium historických údajů o trhu, včetně ceny a objemu. Pomocí poznatků z psychologie trhu, behaviorální ekonomie a kvantitativní analýzy se techničtí analytici zaměřují na využití předešlého výkonu k předpovědi budoucího tržního chování. Dvě nejběžnější formy technické analýzy jsou grafové vzory a technické (statistické) ukazatele.

  • Technická analýza se pokouší předvídat budoucí cenové pohyby a poskytuje obchodníkům informace potřebné k dosažení zisku.
  • Obchodníci používají nástroje technické analýzy na grafy, aby identifikovali vstupní a výstupní system professional potenciální obchody.
  • Základním předpokladem technické analýzy je, že trh zpracoval všechny dostupné informace a že se odráží v cenovém grafu.

Co vám říká technická analýza?

Technická analýza je obecný pojem professional celou řadu strategií, které závisí na interpretaci cenové akce u akcií. Většina technických analýz se zaměřuje na určení, zda bude současný development pokračovat, nebo ne, kdy se obrátí. Někteří techničtí analytici přísahají podle trendových linií, jiní používají svíčkové formace a další dávají přednost pásmům a krabicím vytvořeným matematickou vizualizací. Většina technických analytiků používá nějakou kombinaci nástrojů k rozpoznání potenciálních vstupních a výstupních bodů pro obchody. Tvorba grafu může například označovat vstupní bod professional krátkého prodejce, ale obchodník se bude dívat na klouzavé průměry pro různá časová období, aby potvrdil, že je pravděpodobné rozdělení.

Stručná historie technické analýzy

Technická analýza akcie a trendů se používá již stovky enable. V Evropě přijal Joseph de la Vega techniky rané technické analýzy k předvídání nizozemských trhů v 17. století. Ve své moderní podobě však technická analýza vděčí Charlesovi Dowovi, Williamovi P. Hamiltonovi, Robertu Rheaovi, Edsonovi Gouldovi a mnoha dalším – včetně tanečního sálu jménem Nicolas Darvas. Tito lidé představovali nový pohled na trh jako příliv a odliv, který se nejlépe měří v hodnotách maxima a minima na grafu, nikoli podle údajů o podkladové společnosti. Disperzní sbírka teorií od raných technických analytiků byla shromážděna a formována v roce 1948 vydáním Technická analýza trendů akcií Robert D. Edwards a John Magee...

Vzory svícnů sahají až k japonským obchodníkům, kteří touží detekovat obchodní vzorce professional jejich rýžové sklizně. Studium těchto starodávných vzorů se stalo populárním v 90. letech v Usa s příchodem internetového denního obchodování. Investoři analyzovali historické akciové grafy, které toužily objevovat nové vzory professional použití při doporučování obchodů. Zejména vzory obrácení svícnů jsou professional investory kriticky důležité k identifikaci a existuje několik dalších běžně používaných vzorů mapování svícnů. Doji a zaplavující vzor se používají k předpovědi bezprostředního medvědího zvratu.

Jak používat technickou analýzu

Základním principem technické analýzy je, že tržní cena odráží všechny dostupné informace, které by mohly mít dopad na trh. Výsledkem je, že není třeba se dívat na ekonomický, zásadní nebo nový vývoj, protože již mají cenu daného zabezpečení. Techničtí analytici obecně věří, že ceny se mění v trendech a historie má tendenci se opakovat, pokud jde o celkovou psychologii trhu. Dva hlavní typy technické analýzy jsou grafové vzory a technické (statistické) ukazatele.

Grafové vzory jsou subjektivní formou technické analýzy, kde se technici pokoušejí určit oblasti podpory a odporu na grafu při pohledu na konkrétní vzory. Tyto vzorce, podepřené psychologickými faktory, jsou navrženy tak, aby předpovídaly, kam ceny směřují, po průlomu nebo rozpadu z konkrétního cenového bodu a času. Například vzestupný trojúhelníkový graf je vzestupný graf, který ukazuje klíčovou oblast odporu. Únik z tohoto odporu by mohl vést k výraznému, velkoobjemovému posunu výše.

Technické ukazatele jsou statistickou formou technické analýzy, kdy technici používají různé matematické vzorce professional ceny a objemy. Nejběžnějšími technickými ukazateli jsou klouzavé průměry, které vyhlazují údaje o cenách a usnadňují tak sledování trendů. Složitější technické ukazatele zahrnují klouzavý průměr konvergence-divergence (MACD), který zkoumá souhru několika klouzavých průměrů. Mnoho obchodních systémů je založeno na technických ukazatelích, protože je lze kvantitativně vypočítat.

Rozdíl mezi technickou analýzou a základní analýzou

Fundamentální analýza a technická analýza jsou dvě velké frakce v oblasti financí. Zatímco techničtí analytici se domnívají, že nejlepším přístupem je sledovat pattern, který se formuje prostřednictvím akce na trhu, základní analytici se domnívají, že trh často přehlíží hodnotu. Zásadní analytici budou ignorovat trendy v grafu, aby prozkoumali rozvahu a tržní profil společnosti při hledání skutečné hodnoty, která se v současné době neprojevuje v ceně. Existuje mnoho příkladů úspěšných investorů, kteří používají základní nebo technickou analýzu k vedení svého obchodování, a dokonce i těch, kteří začleňují prvky obou. Celkově se však technická analýza hodí k rychlejšímu investičnímu tempu, zatímco základní analýza má obecně delší časovou osu rozhodování a dobu zadržení z důvodu doby potřebné k provedení náležité péče.

Omezení technické analýzy

Technická analýza má stejné omezení jakékoli strategie založené na konkrétních spouštěcích faktorech obchodu. Tabulka může být nesprávně interpretována. Tvorba může být predikována při malém objemu. Období používaná professional klouzavé průměry mohou být příliš dlouhá nebo příliš krátká pro typ obchodu, který hledáte. Ponecháme-li je stranou, technická analýza akcií a trendů má fascinující omezení, které je pro ni jedinečné.

Vzhledem k tomu, že se stále více přijímají další strategie, nástroje a techniky technické analýzy, mají tyto zásadní dopad na cenovou akci. Tvoří se například tyto tři černé vrány, protože cena za informace ospravedlňuje medvědí zvrat nebo protože obchodníci všeobecně souhlasí s tím, že by za nimi měl následovat medvědí zvrat a dosáhnout toho zaujetím krátkých pozic? I když je to zajímavá otázka, opravdový technický analytik se ve skutečnosti nestará, dokud bude obchodní model fungovat.

Další čtení:

Investopedia má několik článků a návodů na téma technické analýzy. Postupujte podle odkazů na články na této cestě v pruhu nabídek vlevo od této stránky. Dále si můžete přečíst následující:

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování