Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

T. Rowe Price vs. Vanguard

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > T. Rowe Price vs. Vanguard

T. Rowe Price vs. Vanguard

T. Rowe Price existuje od roku 1937 a specializuje se na aktivně spravované podílové fondy a další služby správy majetku. Cílový klient T. Rowe Price je pravděpodobně docela podobný klientům Vanguard. Snaží se outsourcovat většinu procesu správy investic na profesionály. Jejich klienti mají menší zájem o aktivní správu účtů akcií a opcí samostatně.

Vanguard byl průkopníkem ve světě indexovaných podílových fondů a ETF. Zůstává oblíbenou volbou pro individuální investory, kteří hledají nízkonákladové fondy. Společnost Vanguard, kterou založil v roce 1975 John Bogle, si zaslouží uznání za to, že byla první firmou nabízející indexovaný podílový fond. Indexové fondy spoléhají na pasivní správu, aby udržovaly nízké náklady a odpovídaly návratnosti indexu.

V rámci našich ocenění Best Online Brokers Awards 2019 získal Vanguard ocenění Best for ETF.

 • Minimum účtu: 2 500 $ (1 000 $ pro IRA)
 • Poplatky: 19,95 $ za obchod u účtů, které provedly méně než 30 obchodů, 9,95 $ za aktivnější účty
 • Nejlepší pro: Ti, kteří hledají správu bohatství s kompletními službami
 • Minimum účtu: $ 0
 • Poplatky: 0 $ / akcie a obchodování ETF, 0 $ plus 1 $ za kontrakt pro opce

Obchodní zkušenosti

Je technicky možné obchodovat s akciemi a opcemi s T. Rowe Price. Funkce obchodování prostřednictvím webu brokera je však tak základní, jak jen může být. Výzkum a mapování jsou také základní. To by neměl být problém pro investory, kteří se o T. Rowe Price zajímají kvůli jeho fondům.

Obchodní platformě Vanguard chybí nejpokročilejší funkce. Investor může používat zjednodušené grafy a seznamy sledovaných položek, ale kromě funkcí požadovaných pro zadávání pokynů existuje několik dalších nástrojů. Obchodníci, kteří hledají pokročilé grafy nebo flexibilní technologii, je nenajdou prostřednictvím webových nebo mobilních obchodních platforem Vanguard.

T. Rowe Price

 • Přístup k jejich rodině vzájemných fondů
 • Známý a snadno ovladatelný web
 • Žádné pokročilé funkce směrování objednávek

Předvoj

 • Čisté a přímé
 • Schopnosti mapování jsou poměrně omezené
 • Žádná technická analýza

Mobile and Emerging Tech

Vanguard i T. Rowe Price mají mobilní aplikace, které lze použít k obchodování, kontrole zůstatků a vkladům. Žádná aplikace nesplní potřeby aktivních investorů. Pokročilé grafy, obrazovky nebo jiné funkce téměř úplně chybí.

T. Rowe Price

 • K dispozici pro iOS nebo Android

Předvoj

 • Mobilní aplikace je k dispozici pro zařízení iOS, Android a Kindle Fire

Zprávy a výzkum

Vanguard je ve výzkumném oddělení o něco lepší, než by člověk čekal. Koneckonců, společnost se zaměřuje na marketing vlastních fondů a ETF. Investoři mohou najít základy společnosti, finanční výkazy a prověřovač ETF. Kontrola podílových fondů je velmi základní.

T. Rowe Price nabízí podobnou sadu výzkumných funkcí spolu s lepšími zpravodajskými kanály a obecným komentářem trhu. Žádný z nástrojů výzkumu nebo vhledu T. Rowe Price nebo Vanguard není jedinečný. Špičkové nástroje snadno najdete jinde online. T. Rowe Price má však v této kategorii malý náskok před Vanguardem.

T. Rowe Price

 • Nadprůměrný průzkum a komentář
 • Třídiče majetku
 • Výstrahy a sledované seznamy

Předvoj

 • Třídiče podílových fondů
 • Analyzátory ETF

Vzdělání

Typickým klientem Vanguard se zdá být investor zaměřený na dlouhodobé pasivní investování. Zaměřují se na důchod nebo jiné finanční cíle stanovené daleko v budoucnosti. S ohledem na to dává Vanguardovo omezené vzdělávací nabídky větší smysl. Investoři se mohou dozvědět mnoho o plánování odchodu do důchodu, podílových fondech a ETF. Podrobnější témata, například technická a fundamentální analýza, nejsou zahrnuta.

Stejně jako Vanguard má T. Rowe Price pro klienty vzdělávací obsah. Jejich rady se také orientují na pomoc investorům přemýšlet o plánování budoucích finančních cílů, jako je odchod do důchodu. Informace od T. Rowe Price nejsou podrobné. Myšlenka je, že investoři budou spíše než sami rozhodovat, hledat profesionální radu od firmy. Je nepravděpodobné, že by investoři hodnotící Vanguard nebo T. Rowe Price hledali vzdělání. Oba makléři působí jako poradci pro své klienty.

T. Rowe Price

 • T. Rowe Price Insights (R)
 • Omezené úvodní zdroje

Předvoj

 • Zaměřeno na podílové fondy a ETF
 • Hloubkové investování indexu

Náklady

Vanguard není nízkonákladovým lídrem v obchodování s akciemi. Obchodování s nízkonákladovými fondy společnosti Vanguard je však zdarma. Za akcie a opce si firma účtuje 7,00 $ za obchod. Za každou opční smlouvu zapojenou do obchodu je účtován další poplatek 1,00 $. Poplatek za obchodování fondů jiných než Vanguard je 20 $. Klienti společnosti Vanguard se zaměřují na podílové fondy společnosti a ETF, které nabízejí velmi nízké poplatky. Obchodníci s aktivními akciemi nebo opcemi pravděpodobně zjistí, že ostatní provize jsou relativně vysoké.

Akcie a opce můžete obchodovat prostřednictvím účtu T. Rowe Price, ale náklady jsou neobvykle vysoké. Akcie nebo opční obchody jsou 19,95 $ a opce jsou dalších 1,00 $ za kontrakt. Poplatky za obchodování s podílovými fondy od jiných firem se liší v závislosti na fondu, ale mnoho z nich lze obchodovat zdarma. U účtů se zůstatky pod 10 000 USD je účet minimálně 2 500 $ a roční poplatek 20 $.

Vanguard i T. Rowe Price se primárně zaměřují na marketing svých investičních fondů. Poplatky fondu, jako jsou poměry výdajů a transakční poplatky, budou pravděpodobně relevantnější než provize za jednotlivé obchody s akciemi. V tomto ohledu jsou fondy společnosti Vanguard obvykle mnohem levnější než produkty T. Rowe Price. Důvodem rozdílu v nákladech je především to, že se Vanguard specializuje na pasivní indexové fondy. T. Rowe Price se soustředí na aktivní správu určenou k překonání akciových indexů nebo jiných benchmarků.

Příklad může pomoci objasnit rozdíl. Od září 2019 měl T. Rowe Price Blue Chip Growth Fund (TRBCX) průměrný výnos 16,50% za posledních deset let s poměrem nákladů 0,7%. Vanguard Mega Cap Growth ETF (MGK) činil v průměru ve stejném období 14,97% ročně s poměrem nákladů 0,07%. Zdá se, že vyšší výnosy pro fond T. Rowe Price v tomto případě ospravedlňují další výdaje. Všichni však víme, že minulé výnosy nemusí nutně svědčit o budoucích výsledcích. Může být nereálné očekávat, že investoři budou moci předem zjistit, který fond bude mít lepší výkon.

T. Rowe Price

 • Poplatky za obchodování s akciemi: 19,95 $ za obchod
 • Minimum účtu: 2 500 $

Předvoj

 • Poplatky za obchodování s akciemi: 7 $
 • Minimum účtu: $ 0

Metodologie

Investopedia se věnuje poskytování investorům objektivních, komplexních recenzí a hodnocení online makléřů. Naše recenze jsou výsledkem šestiměsíčního hodnocení všech aspektů platformy online brokera, včetně uživatelské zkušenosti, kvality provedení obchodu, produktů dostupných na jejich platformách, nákladů a poplatků, zabezpečení, mobilních zkušeností a zákaznických služeb. Na základě našich kritérií jsme vytvořili hodnotící stupnici, která shromáždila více než 3 000 datových bodů, které jsme zvážili, do našeho systému hodnocení hvězd.

Kromě toho byl každý zprostředkovaný makléř povinen vyplnit 320bodový průzkum o všech aspektech své platformy, které jsme použili při testování. Mnoho online brokerů, které jsme hodnotili, nám v našich kancelářích osobně předvedlo jejich platformy.

Náš tým průmyslových odborníků pod vedením Theresy W. Carey provedl naše kontroly a vyvinul tuto metodiku nejlepšího v oboru pro hodnocení online investičních platforem pro uživatele na všech úrovních. Kliknutím sem si přečtete naši úplnou metodiku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web