Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Systém pro provádění malých objednávek (SOES)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Systém pro provádění malých objednávek (SOES)

Systém pro provádění malých objednávek (SOES)

Co je systém pro provádění malých objednávek?

Systém provádění malých objednávek (SOES) je počítačová síť, která automaticky provádí obchody s cennými papíry Nasdaq a některými cennými papíry Nasdaq. Nasdaq implementoval tento povinný systém v důsledku nedostatku likvidity po pádu akciového trhu v roce 1987. SOES umožnil jednotlivým investorům provádět obchody na rychle se rozvíjejících trzích a poskytoval jim stejný přístup k příkazům a provádění jako větší obchodníci.

Principy systémů pro provádění malých objednávek (SOES)

SOES byl poprvé představen v prosinci 1984 professional 25 akcií, aby poskytoval automatické provádění pokynů pro jednotlivé obchodníky s objednávkami menšími nebo rovnými 1 000 akciím. Když se SOES stal povinným koncem roku 1987, zpočátku čelil silnému pesimismu od členských společností Nasdaq, protože je nutil provádět všechny obchody SOES, které splňovaly inzerovanou cenu tvůrce trhu. Byla zavedena významná omezení, aby se zabránilo denním obchodníkům využívat systém a využívat staré ceny kótované tvůrci trhu.

Dědictví SEOS na finančních trzích spočívá v tom, že v zásadě „vyrovnalo podmínky“ a výrazně zlepšilo likviditu professional drobné investory. Vyžadovalo, aby tvůrci trhu přijali objednávky SOES, které odpovídaly jejich inzerovaným nabídkovým a poptávkovým cenám, a umožnil jednotlivým obchodníkům provádět příkazy k obchodování s akciemi na maximálně 250 $ za akcii. Instituce nemohly použít SOES makléři také nemohli obchodovat na svých vlastních účtech, ačkoli mohli obchodovat jménem malých klientů pomocí SOES. Jakmile obchodník zadá objednávku prostřednictvím SOES, musí počkat alespoň pět minut, než prostřednictvím SOES podá další obchod na stejnou akci.

Používání tohoto systému již není nutné, protože pokrok v počítačové a komunikační technologii umožnil jednotlivým obchodníkům provádět rychlé a velké obchody na stejné úrovni jako institucionální obchodníci. SOES nyní funguje jako počítačové propojení tvůrců trhu Nasdaq, které umožňuje objednávkám s 1 000 akciemi nebo méně obejít makléře a získat automatické provedení za nejlepší možnou cenu.

Bandité systému professional provádění malých objednávek

Bandita SOES je slangový výraz professional obchodníky, kteří využívají systém rychlými objednávkami na nákup a prodej, aby vydělali na malých cenových změnách. Bandité SOES provedou malou transakci na cenném papíru, aby manipulovali s cenou, a poté provedou větší transakci, aby využili cenovou neefektivitu. Jejich průměrný zisk je malý, ale mohou obchodovat stovky nebo dokonce tisíckrát týdně. Toto je považováno za formu obchodování zasvěcených osob, protože osoba provádějící objednávku má předem znalosti o pravděpodobném pohybu trhu, který ostatní účastníci trhu neznají. Harvey Houtkin ze společnosti All-Tech Immediate Inc. se stal jedním z nejznámějších banditů SOES poté, co v roce 1993 zvítězil u federálního odvolacího soudu, který přinutil Komisi pro cenné papíry povolit širší přístup k SOES a vydání knihy z roku 1998 Tajemství bandy SOES.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web