Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Systém obchodování s třemi obrazovkami – část 6

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Obchodní strategie pro začínající tradery  > Systém obchodování s třemi obrazovkami – část 6

Systém obchodování s třemi obrazovkami – část 6

V předchozích částech této série o systému obchodování s trojitou obrazovkou Dr. Alexandra Eldera byly diskutovány různé oscilátory ve vztahu k druhé obrazovce systému. Dva vynikající oscilátory, které v systému fungují mimořádně dobře, jsou index síly a Elder-Ray lze však použít i jakékoli jiné oscilátory. Část 5 této série popsal stochasticky ve vztahu k silným signálům vytvářeným divergencemi mezi silou býků a medvědů na trhu. V této části probereme jeden finální oscilátor, který lze použít jako druhou obrazovku v systému obchodování se třemi obrazovkami: Williams% R.

Williams% R
Konečným oscilátorem, který je třeba zvážit ve vztahu k jeho použití jako druhé obrazovky obchodního systému se třemi obrazovkami, je Williams% R, který je ve skutečnosti interpretován podobným způsobem jako stochastický. Williams% R, nebo Wm% R, měří kapacitu býků a medvědů, aby uzavřely denní ceny akcií na hranici posledního rozmezí nebo blízko ní. Wm% R potvrzuje sílu trendů a varuje před možnými nadcházejícími zvraty.

Skutečný výpočet Wm% R nebude v tomto prostoru podrobně rozebrán, protože jeho aktuální hodnotu lze získat prostřednictvím špičkových obchodních softwarových balíčků, které jsou dnes široce dostupné. Ve svém výpočtu Wm% R měří umístění poslední uzavírací ceny ve vztahu k nedávnému rozmezí vysokých a nízkých hodnot. Je důležité si uvědomit, že Wm% R vyžaduje nejméně čtyř až pětidenní cenové rozpětí, aby efektivně fungovalo se systémem obchodování s trojitou obrazovkou.

Wm% R vyjadřuje vzdálenost od nejvyšší výšky ve svém rozsahu k nejnižší nízké ve vztahu k 100% stupnici. Vzdálenost od poslední uzavírací ceny k horní části rozsahu je vyjádřena jako procento z celkového rozsahu. Když se Wm% R na 100% stupnici rovná %, býci dosáhnou vrcholu své síly a ceny by se měly uzavřít v horní části rozsahu. Jinými slovy, nulová hodnota, vynesená v horní části grafu, označuje maximální býčí sílu. Když Wm% R přečte 100, medvědi jsou na vrcholu své síly a jsou schopni uzavřít ceny na dně nedávného rozsahu.

Vrchol rozsahu je přesným měřítkem maximální síly býků během daného období. Nízký rozsah se vztahuje k maximálnímu výkonu medvědů v daném období. Konečné ceny jsou obzvláště významné při výpočtu Wm% R, protože denní vypořádání obchodních účtů závisí na denním (nebo týdenním nebo měsíčním) uzavření. Wm% R poskytuje přesné hodnocení rovnováhy sil mezi býky a medvědy na konci trhu, což je nejdůležitější okamžik professional skutečný pocit relativní býčí nebo medvědí povahy trhu.

Pokud extrapolujeme tento koncept o jednu úroveň dále, vidíme, že Wm% R ukazuje, která skupina je schopna uzavřít trh ve svůj prospěch. Pokud býci nemohou během tržní rally zcela uzavřít trh na vrcholu nebo v jeho blízkosti, ukázalo se, že býci jsou o něco slabší, než se zdá. Pokud medvědi nemohou během medvědího trhu uzavřít trh poblíž minim, jsou slabší, než by vypadali na povrchu. Tato situace představuje příležitost ke koupi.

Pokud jsou referenční čáry nakresleny vodorovně na úrovni 10% a 90%, toto dále zpřesňuje interpretaci Wm% R. Když Wm% uzavře nad svou horní referenční linií, býci jsou silní, ale trh je považován za překoupený. Když Wm% R uzavře pod spodní referenční linií, medvědi jsou silní, ale trh je přeprodaný.

Překoupeno a přeprodánoV překoupeném stavu stoupne Wm% R nad horní referenční čáru a ceny se blíží horní hranici jejich rozsahu. To může naznačovat vrchol trhu a Wm% R vydává signál k prodeji. V přeprodaném stavu klesne Wm% R pod spodní referenční hranici a ceny se blíží spodní části jejich rozsahu. To může naznačovat tržní dno a Wm% R vydává nákupní signál.

Během plochých obchodních rozsahů fungují signály překoupené a přeprodané velmi dobře. Když však trh vstoupí do trendu, používání překoupených a přeprodaných signálů může být nebezpečné. Wm% R může zůstat v horní části svého rozsahu po dobu jednoho týdne nebo déle během silné rally. Toto překoupené čtení může ve skutečnosti představovat spíše tržní sílu než chybný zkratový signál, který by za těchto okolností vydal Wm% R. Naopak, při silném klesajícím trendu může Wm% R zůstat na přeprodaném území po dlouhou dobu, což ukazuje spíše slabost než nákupní příležitost.

Z těchto důvodů by překoupené a přeprodané hodnoty Wm% R měly být použity až poté, co jste identifikovali hlavní pattern. To je místo, kde je první obrazovka v obchodním systému se třemi obrazovkami naprosto zásadní. Tuto první obrazovku musíte použít ke zjištění, zda jste v současné době zapleteni do dlouhodobějšího býčího nebo medvědího trhu.

Pokud váš dlouhodobější graf ukazuje býčí trh, vezměte nákupní signály pouze z krátkodobého Wm% R a nevstupujte do krátké pozice, když dává prodejní signál. Pokud váš týdenní graf označuje medvědí trh, prodávejte krátce, pouze když vám Wm% R dá signál k prodeji, ale nečekejte dlouho, když se Wm% R přeprodá.

Výkyvy selháníKdyž Wm% R během rally nevystoupí nad svou horní referenční čáru a během této rally se otočí dolů, dojde k poruchovému výkyvu: býci jsou obzvláště slabí a je vydán signál k prodeji. Když Wm% R přestane klesat uprostřed poklesu, nedosáhne-li spodní referenční čáry a místo toho se otočí nahoru, dojde k opačnému výkyvu selhání: medvědi jsou velmi slabí a je vydán signál nákupu.

RozdílyPoslední důležitá situace při čtení Wm% R se týká rozdílů mezi cenami a Wm% R. Odchylky se vyskytují zřídka, ale určují absolutně nejlepší obchodní příležitosti. Medvědí divergence nastává, když Wm% R stoupne nad svou horní referenční linii, poté klesá a během příští rally nemůže stoupnout nad horní linii. To ukazuje, že býci ztrácejí svou moc, že ​​trh pravděpodobně poklesne a že byste měli prodat nakrátko a umístit ochrannou zastávku nad nedávnou vysokou cenu.

Naproti tomu býčí divergence nastává, když Wm% R klesne pod spodní referenční linii, poté se posune nahoru (shromáždění) a nemůže klesnout pod tuto konkrétní linii, když ceny klesnou příště. V býčí divergenci by obchodníci měli jít dlouho a umístit ochrannou zastávku pod nedávné cenové least.

Nakonec další část této série o obchodním systému s trojitou obrazovkou poskytne diskusi o třetí obrazovce v systému. První obrazovka systému identifikuje příliv trhu druhá obrazovka (oscilátor) identifikuje vlnu, která jde proti proudu. Třetí a poslední obrazovka systému trojité obrazovky identifikuje vlnění ve směru přílivu a odlivu. Jedná se o vnitrodenní pohyby cen, které přesně určují vstupní overall body pro vaše nákupní nebo prodejní objednávky.

Chcete-li dohnat předchozí části této série, podívejte se Systém obchodování s třemi obrazovkami – část 1, Část 2, Část 3 a Část 4. Nebo přejděte na třetí obrazovku ze série tří obrazovek Část 7.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: