Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Swap Execution Facility (SEF)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Swap Execution Facility (SEF)

Swap Execution Facility (SEF)

Co je to Swap Execution Facility?

Swap Execution Facility (SEF) je elektronická platforma poskytovaná právnickým subjektem, která umožňuje účastníkům regulovaným a transparentním způsobem nakupovat a prodávat swapy. Zdaleka největším poskytovatelem platformy podle podílu na trhu je Tullett Prebon, ale CME Team a Bloomberg také poskytují SEF a asi dva tucty dalších.

Shrnutí

  • Zařízení professional provádění swapů jsou obchodní platformy pro swapové produkty.
  • Z důvodu složité povahy swapů nejde o skutečné burzy, ale fungují jako služba párování protistran.
  • Objem swapů se v průběhu let zvýšil a nyní platformy SEF poskytují desítky subjektů.

Porozumění Swap Execution Facility (SEF)

SEF je elektronická platforma, která odpovídá protistranám při swapové transakci. Prostřednictvím mandátu v zákoně o reformě a ochraně spotřebitele Dodd-Frank Wall Street mění SEF metody, které se dříve používaly k obchodování s deriváty. Dodd-Frank Act definuje swap execution facility (SEF) jako: „Zařízení, obchodní systém nebo platforma, ve které více účastníků (může) provádět nebo obchodovat se swapy přijímáním nabídek a nabídek jiných účastníků, které jsou otevřené pro více účastníků v zařízení nebo systému prostřednictvím jakýchkoli prostředků mezistátního obchodu. “ Stručně řečeno, pod záštitou SEF nyní existuje několik schválených platforem, které umožňují více nabídek a nabídek.

Před Dodd-Frankem se obchodování swapů obchodovalo výhradně na mimoburzovních trzích s malou transparentností nebo dohledem. Výsledkem je, že očekávaná position nástroje professional provádění swapů umožňuje transparentnost a poskytuje kompletní záznam a auditní stopu obchodů.

Komise professional cenné papíry a burzy (SEC) a Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) regulují SEF. Regulační změny nyní vyžadují funkce clearingu, vypořádání a hlášení. Požadavky platí také v Evropě, ale dohled je roztříštěný.

Výměna za swapy

SEF je podobný formální burze, ale je distribuovanou skupinou schválených obchodních systémů. Manipulace s obchody je podobná jako u jiných burz. Dodd-Frank Act rovněž stanoví, že pokud pro konkrétní swapy není k dispozici žádný systém SEF, pak je přijatelný předchozí způsob obchodování přes přepážku.

Navrhovatelé tvrdí, že SEF je výměna swapů, podobně jako burza cenných papírů nebo futures, a jsou do určité míry správné. Centralizované zúčtování swapů a jiných derivátů snižuje rizika protistrany a zvyšuje důvěru a integritu na trhu. Zařízení, které umožňuje více nabídek a nabídek, poskytuje likviditu swapovému trhu. Tato likvidita umožňuje obchodníkům uzavřít pozice před splatností smlouvy.

Stát se SEF

Mnoho subjektů může požádat o možnost vykonání swapu. Aby se kvalifikovali, musí splňovat konkrétní prahové hodnoty definované v SEC, CFTC a Dodd-Frank Act. Žadatelé se musí zaregistrovat u SEC a splnit konkrétní požadavky. Mezi požadavky patří schopnost platformy zobrazit všechny dostupné nabídky a nabídky, zasílat obchodní potvrzení všem zúčastněným stranám, udržovat záznam transakcí a poskytovat systém žádostí o cenovou nabídku. Dále musí splňovat určité směrnice o marži a kapitálu a schopnost oddělit výměnu swapů. Nakonec musí žadatel souhlasit s dodržováním základních zásad 14 SEC.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: