Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Strukturované přebalené zabezpečení důvěry zajištěné aktivy

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Opce a deriváty  > Strukturované přebalené zabezpečení důvěry zajištěné aktivy

Strukturované přebalené zabezpečení důvěry zajištěné aktivy

Co je strukturované přebalené zabezpečení důvěryhodnosti zajištěné aktivy?

Strukturovaný přebalený důvěryhodný cenný papír krytý aktivem (STRATS) je derivátový produkt, který vyplácí příjem na základě podílu trustu na cenném papíru krytém aktivem a souvisejícím derivátovým produktem.

Principy strukturovaných přebalených důvěryhodných cenných papírů zajištěných aktivy (STRATS)

Structured Repackaged Asset-Backed Trust Securities (STRATS) byly vyvinuty společností Wachovia v roce 2005. Investoři, kteří kupují STRATS, technicky nakupují akcie svěřeneckého fondu, který vyplácí investorům příjem na základě kombinace podílu svěřeneckého fondu na kapitálovém cenném papíru a derivátovém produktu. Složitost názvu nabízí označení složitosti podkladového produktu.

Strukturované produkty kombinují investice do tradičních cenných papírů s derivátovou složkou, aby vytvořily více přizpůsobenou sadu investičních rizik a výnosů, než by investor našel investovat do samotného tradičního cenného papíru. Investoři, kteří upřednostňují strukturované produkty, mají obecně velmi specifické potřeby, které konvenční finanční nástroj snadno nesplní.

Přebalené produkty umožňují investičním společnostem prodat stávající aktiva nebo cenné papíry v jiné podobě. V případě STRATS svěřenský fond přebalí cenné papíry kryté aktivy, které se skládají z dluhopisů nebo dluhopisů krytých podkladovým aktivem. Důvěra poté tyto cenné papíry kombinuje s derivátem, obvykle úrokovým swapem používaným k zajištění proti úrokovému riziku v bezpečnostní složce. Důvěra zakládá své platby investorům na zdrojích příjmů odvozených od těchto dvou složek.

Kontroverzní vydání STRATS Wells Fargo

V roce 2012 finanční regulační úřad (FINRA) pokutoval Wells Fargo Advisors kvůli doporučením, která poskytl investorům ohledně řady STRATS s pohyblivou sazbou, jejichž hodnota strmě poklesla. Dotyčné STRATS se týkaly kombinace důvěryhodného cenného papíru emitovaného společností JPMorgan Chase a úrokového swapu určeného k zajištění expozice cenného papíru vůči změnám sazeb. Přestože prospekt řady STRATS obsahoval varování před podstatnými ztrátami, pokud JPMorgan splatil cenný papír včas, banka údajně uvedla produkt na trh jako konzervativní investici. Poté, co si Wells Fargo ponechal část výplaty JPMorgan jako kompenzaci za předčasné zrušení úrokového swapu, ve kterém JPMorgan sloužil také jako protistrana, investoři utrpěli podstatnou ztrátu svých akcií.

Zatímco Wells Fargo trval na tom, aby prospekt produktu obsahoval dostatečné varování pro investory, FINRA zjistila, že firma nedokázala vyškolit své makléře o rizicích spojených s produktem. Někteří odborníci v té době tvrdili, že Wells Fargo měl ve svém prospektu zvýraznit svá varování před rizikem. Aby se zabránilo takovým negativním překvapením, měli by retailoví investoři vždy prozkoumat investiční produkty, aby se ujistili, že rozumějí všem jejich prvkům, a pečlivě si přečíst prospekt, než se k investici zaváží.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: