Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Strategie ukončení: klíčový pohled

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Money management při obchodování  > Strategie ukončení: klíčový pohled

Strategie ukončení: klíčový pohled

Správa peněz je jedním z nejdůležitějších (a nejméně pochopených) aspektů obchodování. Mnoho obchodníků například vstupuje do obchodu bez jakéhokoli druhu strategie ukončení a je u nich častěji pravděpodobné, že si vezmou předčasné zisky nebo, co je horší, ztratí ztráty. Obchodníci by měli pochopit, jaké východy mají k dispozici, a pokusit se vytvořit strategii úniku, která pomůže minimalizovat ztráty a uzamknout zisky.

Shrnutí

 • Pokud jde o obchodování, rozhodování o tom, kdy koupit akcie, může být někdy jednodušší než vědět, kdy je vhodný čas na prodej akcie.
 • Identifikace výstupních bodů je klíčová, a to jak pro omezení ztrát v nepříznivých podmínkách, tak pro získání zisků, než tyto příležitosti zmizí.
 • Stop příkazy jsou užitečným nástrojem professional jednání s vaší strategií ukončení a lze je aktualizovat podle toho, jak se mění váš pohled na trh.

Jak ukončit obchod

Z obchodu se můžete dostat pouze dvěma způsoby: ztrátou nebo ziskem. Když mluvíme o výstupních strategiích, používáme výrazy příkazy choose-revenue a end-reduction k označení druhu výstupu. Obchodníci někdy tyto výrazy zkracují na „T / P“ a „S / L“.

Pokyny Halt-Reduction (S / L)

Stop-loss, neboli cease, jsou příkazy, které můžete zadat u svého makléře k automatickému prodeji akcií v určitém bodě nebo ceně. Po dosažení tohoto bodu bude prevent-decline okamžitě převeden na tržní objednávku k prodeji. Mohou být užitečné při minimalizaci ztrát, pokud se trh rychle pohne proti vám.

U všech příkazů stop-decline platí několik pravidel:

 • Prevent-ztráty jsou vždy nastaveny nad aktuální požadovanou cenu při nákupu nebo pod aktuální nabídkovou cenu při prodeji.
 • Quit-reduction Nasdaq se stane tržní objednávkou, jakmile je akcie kótována za halt-reduction cenu.
 • Cease-ztráty AMEX a NYSE vám umožňují mít práva na další prodej na trhu, když se cena obchoduje za prevent cenu.

Existují tři typy příkazů end-loss:

 1. Dobré do zrušení (GTC) – tento typ objednávky platí, dokud nedojde k provedení, nebo dokud objednávku ručně nezrušíte.
 2. Denní objednávka – quit-loss vyprší po jednom obchodním dni.
 3. Trailing halt – Tento prevent-reduction následuje ve stanovené vzdálenosti od tržní ceny, ale nikdy se neposune dolů.

Objednávky Choose-Profit (T / P)

Take-revenue, neboli limitované objednávky, jsou podobné end-lossům v tom, že se převádějí na tržní objednávky, aby se po dosažení bodu prodaly. Human body acquire-gain navíc dodržují stejná pravidla jako body cease-loss z hlediska provádění na burzách NYSE, Nasdaq a AMEX.

Existují však dva rozdíly:

 1. Neexistuje žádný „koncový“ bod. (Jinak byste nikdy nebyli schopni dosáhnout zisku!)
 2. Výstupní bod musí být nastaven nad aktuální tržní cenou, nikoli pod.

Vypracování strategie ukončení

Při vývoji strategie ukončení je třeba vzít v úvahu tři věci.

1. Jak dlouho plánuji být v tomto obchodu?

Odpověď na tuto otázku závisí na tom, jaký typ obchodníka jste. Pokud jste v něm dlouhodobě (déle než jeden měsíc), měli byste se zaměřit na následující:

 • Stanovení cílů zisku, které mají být zasaženy za několik let, což omezí vaše množství obchodů.
 • Rozvíjení koncových bodů quit-reduction, které umožňují zamykání zisků tak často, aby se omezil váš nepříznivý potenciál. Nezapomeňte, že primárním cílem dlouhodobých investorů je často zachování kapitálu.
 • Postupné zvyšování zisku za určité období, aby se snížila volatilita při likvidaci.
 • Umožní volatilitu, takže budete udržovat své obchody na minimu.
 • Vytváření strategií ukončení založených na základních faktorech zaměřených na dlouhodobý výhled.

Pokud však obchodujete krátkodobě, měli byste se zabývat těmito věcmi:

 • Stanovení krátkodobých cílů zisku, které se provádějí ve vhodnou dobu, aby maximalizovaly zisky. Zde jsou některé běžné system provádění: úrovně otočných bodů, úrovně Fibonacci / Gann, zlomy trendových čar a další technické entire body.
 • Rozvíjení pevných bodů quit-decline, které okamžitě zbaví hospodářství, která nefungují.
 • Vytváření strategií ukončení založených na technických nebo základních faktorech ovlivňujících krátkodobě.

2. Jak velké riziko jsem ochoten podstoupit?

Riziko je důležitým faktorem při investování. Při určování úrovně rizika určujete, o kolik si můžete dovolit přijít. To určí délku vašeho obchodu a typ end-decline, který budete používat. Ti, kteří chtějí menší riziko, mají sklon k přísnějším zastávkám a ti, kteří přebírají větší riziko, dávají velkorysější prostor směrem dolů.

Další důležitou věcí, kterou musíte udělat, je nastavit vaše end-loss entire body tak, aby je nerozptylovala běžná volatilita trhu. To lze provést několika způsoby.

Indikátor beta vám může poskytnout dobrou představu o tom, jak volatilní je akcie relativně k trhu obecně. Pokud je toto číslo mezi nulou a dvěma, pravděpodobně budete bezpečnější s bodem halt-loss o přibližně 10% až 20% nižším, než kde jste nakupovali. Pokud však má akcie beta vyšší než tři, možná budete chtít zvážit nastavení nižšího stop-lossu nebo nalezení důležité úrovně, na kterou se můžete spolehnout (například 52týdenní minimum, klouzavý průměr nebo jiný významný bod).

3. Kde se chci dostat ven?

Možná se ptáte, proč byste chtěli nastavit zisk nebo výstupní bod, kde prodáváte, když vaše akcie fungují dobře? Mnoho lidí se iracionálně připojí ke svým podílům a drží tyto akcie, když se změní základní základy obchodu. Na druhou stranu se obchodníci někdy obávají a prodávají své podíly, i když nedošlo k žádné změně základních fundamentů. Obě tyto situace mohou vést ke ztrátám a promarněným příležitostem k zisku. Nastavením bodu, ve kterém budete prodávat, se emoce z obchodování odstraní.

Samotný výstupní bod by měl být nastaven na kritickou cenovou hladinu. Professional dlouhodobé investory je to často zásadní milník – například roční cíl společnosti. U krátkodobých investorů je to často nastaveno na technické system, jako jsou určité úrovně Fibonacciho, otočné physique nebo jiné podobné physique.

Uvedení do praxe

Výstupní physique se nejlépe zadávají okamžitě po umístění primárního obchodu.

Obchodníci mohou zadat své výstupní body jedním ze dvou způsobů:

 1. Většina obchodních platforem brokerů má funkce, které umožňují zadávání příkazů. Mnoho makléřů vám také umožňuje zavolat a umístit s nimi vstupní body. Existuje však jedna výjimka: mnoho makléřů nepodporuje koncové zastávky. V důsledku toho možná budete muset v určitých časových intervalech (například každý týden nebo měsíc) přepočítat a změnit end-reduction.
 2. Ti, kteří nemají funkce umožňující zadávání objednávek, mohou použít jinou techniku. Omezené objednávky se také provádějí při určitých cenových úrovních. Zadáním limitního příkazu k prodeji stejného množství akcií, které vlastníte, efektivně umístíte halt-decline nebo acquire-gain position (protože tyto dvě pozice se navzájem zruší).

Závěr

Strategie ukončení a další revenue management techniky mohou výrazně vylepšit vaše obchodování odstraněním emocí a snížením rizika. Než vstoupíte do obchodu, zvažte tři výše uvedené otázky a nastavte bod, ve kterém budete prodávat se ztrátou, a bod, ve kterém budete prodávat se ziskem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web