Průvodce » Obchodování » Technická analýza » Strategie a aplikace za 50denním EMA (INTC, AAPL)

Strategie a aplikace za 50denním EMA (INTC, AAPL)

50denní klouzavý průměr označuje linii v písku pro obchodníky, kteří drží pozice prostřednictvím nevyhnutelných čerpání. Strategie, kterou používáme, když se cena blíží tomuto inflexnímu bodu, často rozhoduje o tom, zda odcházíme se zaslouženým ziskem nebo frustrující ztrátou. S ohledem na důsledky má smysl zlepšit naše porozumění této cenové hladině a najít nové způsoby, jak řídit rizika, když vstoupí do hry.

Nejběžnější vzorec trvá posledních 50 cenových pruhů a vydělí se celkem. Tím se získá 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) používaný techniky po mnoho desetiletí. Výpočet byl v průběhu permit vylepšen mnoha způsoby, protože se hráči na trhu snaží vybudovat lepší past na myši. 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) nabízí nejoblíbenější variantu a reaguje na pohyb cen rychleji než jeho prostoduchý bratranec. Tato mimořádná rychlost v produkci signálu definuje jasnou výhodu oproti pomalejší verzi, což z ní činí vynikající volbu.

50denní EMA dává technikům místo na 50-yardové lince, což je ideální místo professional sledování celého hřiště professional střednědobé příležitosti a přirozené kontrakce po aktivních trendech, vyšších nebo nižších. Je to také neutrální půda, když většina cenové akce často špatně interpretuje. A jak se náš protikladný trh znovu a znovu dokazuje, nejspolehlivější signály mají tendenci vyrážet, když většina sedí na špatné straně akce.

Existují desítky způsobů, jak využít 50denní EMA v tržních strategiích. Funguje jako kontrola truth, když pozice zasáhne magickou čáru po rally nebo výprodeji. Má stejnou výhodu v nižších i vyšších časových rámcích, použití indikátoru na vnitrodenní grafy nebo sledování dlouhodobých trendů s 50týdenní nebo 50měsíční verzí. Nebo si zahrajte pinball a vyměňte oscilace mezi 50denní EMA a dlouhodobější 200denní EMA. Funguje to dokonce i v tajemném světě tržního vúdú. Přechody 50/200 dní signalizují býčí zlaté kříže nebo medvědí kříže smrti.

Stahování

50denní EMA nejčastěji přichází do hry, když se nacházíte v trendu, který se obrací proti vám v přirozeném kontramatingu nebo v reakci na impuls, který táhne tisíce finančních nástrojů. Dává smysl umístit zarážku těsně přes klouzavý průměr, protože představuje mezilehlou podporu (odpor při klesajícím trendu), která by měla za normálních podmínek pásky zůstat. Problém tohoto uvažování spočívá v tom, že na našich nestabilních moderních trzích nefunguje tak, jak bylo zamýšleno.

50 a 200denní EMA se v posledních dvou desetiletích proměnily z úzkých linií na široké zóny kvůli agresivnímu zastavení lovu. Před zastavením nebo načasováním vstupu na klouzavý průměr nebo blízko něj musíte zvážit, jak hluboko tato porušení půjdou. Trpělivost je za těchto okolností klíčová, protože testování na 50denní EMA obvykle trvá tři až čtyři cenové lišty. Trik spočívá v tom, že zůstanete v cestě, dokud a) nezačne kopat obrácení nebo b) úroveň se nerozbije a nezíská cenový tlak proti vaší pozici.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Riziko, že se to pokazí, poškodí vaši peněženku, tak jak dlouho byste se měli držet, když cena testuje 50denní EMA? I když neexistuje žádný dokonalý způsob, jak se vyhnout whipsaws, zkoumání dalších technických řešení často určuje přesné rozšíření reverzu. Například Intel (INTC) se v dubnu vrátil na lednové optimum a prodal 50denní EMA. Přerušila podporu, klesla na retrakování rally ,386 Fibonacci a v příštím sezení se vrátila zpět na klouzavý průměr. Akcie získaly podporu třetího dne a vstoupily do zotavení, dokončily pohár a zvládly únikový vzor.

50denní fraktály

Klouzavý průměr funguje stejně dobře v nižších i vyšších časových rámcích. Výsledkem je, že denní obchodníci naleznou výhodu v umístění 50barových EMA na 15 a 60minutové grafy, protože definují přirozené koncové system professional vnitrodenní oscilace. Mějte na paměti, že šum se zvyšuje se snižováním časového rámce a snižuje jeho hodnotu na grafech 5 a 1 minuta. Na druhé straně indikátor ukazuje vynikající spolehlivost na týdenních a měsíčních grafech, často přesně určuje přesné physique obratu v opravách a dlouhodobých trendech.

To dává smysl, když vezmeme v úvahu, že 50týdenní EMA definuje průměrnou návratnost za celý rok, zatímco 50měsíční EMA sleduje více než čtyři roky tržní aktivity a přibližuje se průměrné délce typického obchodního cyklu. Časoví ředitelé trhu mohou tyto dlouhodobé klouzavé průměry použít k vytvoření ziskových pozic trvajících měsíce nebo roky, zatímco porušení nabízejí dokonalou úroveň, která umožňuje zisky a přerozdělení kapitálu do jiných dlouhodobých nástrojů.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Apple (AAPL) vytvořil vynikající nákupní příležitosti na 50měsíční EMA v letech 2009 a 2013. V září 2008 zlomil klouzavou průměrnou podporu a strávil 5 měsíců broušením do strany, než v dubnu 2009 znovu namontoval tuto úroveň a vydal „selhání selhání koupit signál, který během tří permit přinesl více než 80 bodů. V roce 2013 podruhé otestoval klouzavý průměr a strávil čtyři měsíce budováním dvojitého dna, které spustilo 100 procentní rally do roku 2014. Všimněte si, jak minima dokonale odpovídala podpoře a nabídla pacientům na trhu neuvěřitelně nízké riziko vstupu.

50-200denní Pinball

Rychlé stylish v obou směrech mají tendenci zvyšovat oddělení mezi 50 a 200denními EMA. Jakmile protinávrh prolomí jeden z těchto průměrů, často se převede do druhého průměru a vytvoří několik kol strategie „pinball“ 50-200. Obchodníci s houpačkou jsou přirozenými příjemci této dvoustranné techniky, která je dlouhá a krátká, dokud jedna strana boxu nedovolí aktivnějšímu trendovému impulsu.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Biogen (BIIB) dosáhl v březnu nového maxima po dlouhém trendu a vstoupil do strmé korekce, která o několik dní později prolomila 50denní EMA. Cenová akce poté vstoupila do dvouměsíční hry 50-200 pinball, která překonala více než 75 bodů mezi novým odporem na 50denní EMA a dlouhodobou podporou na 200denní EMA. Swingové zvraty probíhaly blízko cílových čísel, což umožňovalo snadný vstup a relativně těsné zastávky trojciferné akcie.

Býčí a medvědí přechody

Crossover 50denní EMA přes 200denní EMA signalizuje kříž smrti, o kterém se mnoho techniků domnívá, že znamená konec vzestupného trendu. Vzestupný křížený nebo zlatý kříž údajně má podobné magické vlastnosti při vytváření nového vzestupného trendu. Ve skutečnosti může mnoho křižovatek tisknout v životním cyklu uptrendu nebo downtrendu a tyto klasické signály vykazují malou spolehlivost.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

S 50 a 200týdenními EMA je to jiný příběh. SPDR S&P Belief (SPY) ukazuje čtyři platné křížové signály z doby před 15 lety, dva v každém směru. Ještě důležitější je, že během této doby nebyly žádné falešné signály, které zahrnovaly tři býčí trhy a dva medvědí trhy. Při pohledu na historická information společnosti Dow Industrial došlo k poslednímu neplatnému křížení před více než 30 lety, v roce 1982. To nám říká, že zlaté a smrtící kříže si zaslouží respektované místo v analýze trhu.

Sečteno a podtrženo

50denní EMA identifikuje přirozenou střední úroveň reverze professional mezičasový rámec. Má četné aplikace v predikci cen, výběru pozice a budování strategie. Obchodníci, časovače trhu a investoři všichni těží z 50denní studie EMA, což z ní činí nepostradatelnou součást vaší technické analýzy trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování