Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Stojí fond peněžního trhu USAAXX za to?

Stojí fond peněžního trhu USAAXX za to?

Fond peněžního trhu je bezpečnější alternativou k investování do akcií a často platí více než držba peněz na tradičním bankovním účtu. Tyto fondy sdružují peníze investorů na nákup nízkorizikových a vysoce likvidních cenných papírů, jako jsou státní pokladniční poukázky a komerční cenné papíry. Díky tomu jsou ideální pro investory, kteří hledají relativně bezpečné místo professional parkování peněz a mezitím vydělávají co největší zájem. Reakce Federálního rezervního systému na krizi koronaviry však v roce 2020 posunula úrokové sazby téměř na nulu...

Fond USAA Cash Sector Fund (USAXX) nabízí United Providers Vehicle Affiliation (USAA)..Má mnoho podílů soustředěných v bankovnictví, vzdělávání a pohostinství. Fond nabízí nízké poplatky investorům, kteří udržují minimální měsíční zůstatky nebo souhlasí s pravidelnými měsíčními vklady. Nevýhodou je, že fond má historii poskytování výnosů podobných bankovním spořicím účtům. Rovněž nepřichází se zabezpečením federálního pojištění pro pojištění vkladů (FDIC)...

Shrnutí

  • Fond peněžního trhu, jako je USAXX, je bezpečnější alternativou k investování do akcií a často platí více než držba peněz na tradičním bankovním účtu.
  • Za fond peněžního trhu USAA se neplatí žádný měsíční poplatek, pokud je zachován minimální zůstatek 500 $ nebo opakovaný vklad 50 $.
  • Držba fondu měla extrémně krátkou váženou průměrnou splatnost pouhých 13 dní a většina z nich měla nastavitelné úrokové sazby.
  • Od založení fondu v letech 1981 až 2020 se v průměru vracel 4,28% ročně.
  • Nabízená úroková sazba se v květnu 2020 blížila k nule, ale fond stále poskytuje podstatnou ochranu v nejistém ekonomickém prostředí.

Shrnutí fondu

Fond peněžního trhu USAA vyžaduje počáteční investici ve výši 500 USD. Tento požadavek je snížen na nulu u investorů, kteří souhlasí s automatickými vklady ve výši 50 USD nebo více za měsíc. Neexistuje žádný měsíční poplatek, pokud je zachován minimální zůstatek 500 $ nebo opakovaný vklad 50 $..Jinak měl fond k prosinci 2019 roční poměr výdajů ,62%..Fond nabízí společnost USAA Investments. Tato společnost se sídlem v Texasu poskytuje finanční služby příslušníkům armády a jejich nejbližším rodinám..Victory Money získala USAA Investments v roce 2019...

Držba fondu

Držba fondu měla extrémně krátkou váženou průměrnou splatnost pouhých 13 dní..Krátkodobý dluh obvykle platí nižší úrok než srovnatelný dlouhodobý dluhopis. Krátkodobé závazky jsou však bezpečnější, protože jsou mnohem méně citlivé na změny úrokových sazeb. Většina držených dluhopisů fondu peněžního trhu USAA jsou směnky s pohyblivou sazbou (FRN). Tyto dluhopisy platí nastavitelnou úrokovou sazbu založenou na referenční hodnotě, jako je například London Interbank Made available Rate (LIBOR).

Od března 2020 investoval Fond peněžního trhu USAA 29% svých prostředků do lender, 5% do státních dluhopisů a 4% na kapitálové trhy..Má také 3% v investičních bankách a makléřských společnostech, 2% v nemovitostech a zbytek v ostatních investicích.

Výkonnost fondu

Od vzniku fondu v letech 1981 až 2020 se v průměru vracel 4,28% ročně..I v průběhu 21. století zůstaly výnosy fondu po mnoho enable vysoké. 10 000 $ investovaných do fondu v lednu 2006 by do začátku roku 2009 mělo hodnotu přes 11 000 $. Fond však od roku 2010 do roku 2015 většinou stagnoval a platil ,01% ročně. Investice 10 000 USD v lednu 2010 by do roku 2017 získala méně než 10 USD. Po krátkém návratu k vyšším sazbám po roce 2017 se výnosy v roce 2020 vrátily téměř k nule.

Investoři by neměli očekávat, že s tímto fondem vydělají peníze, přinejmenším do té doby, než se výrazně zvýší úrokové sazby.

Ochrana před nejistotou

Zdálo se, že fond peněžního trhu USAA se stal professional investory méně užitečným, protože úrokové sazby klesaly, ale peněžní trh stále poskytuje ochranu před nejistotou. Když byly v 70. a 80. letech rozvíjeny fondy peněžního trhu, úrokové sazby byly vysoké a rostly. V tomto prostředí peněžní trh nabízel úrokové sazby, které šly nahoru s tržními úrokovými sazbami.

Po finanční krizi v roce 2008 sazby klesly téměř na nulu a zůstaly trvale nízké. To vedlo mnoho lidí k pochybnostem o hodnotě fondů peněžního trhu. Mělo by se však pamatovat na to, že jejich úrokové sazby se automaticky zvýší, pokud tržní sazby vzrostou v důsledku inflace. To je v nejistých dobách podstatná výhoda.

Sečteno a podtrženo

Fond peněžního trhu USAA poskytuje přiměřeně bezpečnou alternativu k hotovosti nebo spořicímu účtu pro investory, kteří hledají místo pro zaparkování peněz. Přinejmenším fond nabízí dramaticky lepší ochranu jistiny než akciový trh. Investoři, kteří se zajímají o výnos, ale chtějí zachovat bezpečnost, by však mohli být lepší, kdyby hledali on the net spořicí účet. Mnoho z nich, například ty, které nabízí Ally Monetary (ALLY), zaplatilo v dubnu 2020 podstatně více...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování